Bad Taste - Vesmírní kanibalové

• Nový Zéland Bad Taste

V novozélandském městečku Kaihoro přistáli mimozemšťané. Ministr obrany tedy na místo poslal speciální jednotku Astro-Invasion Defence Squad (A.I.D.S.), která má za úkol místo zajistit a všechny ufony pořádně zlikvidovat. I přes takto jednoduchou zápletku oběhli Vesmírní kanibalové celý svět a odstartovali kariéru dnes již světoznámého Petera Jacksona. Ten natáčel Vesmírné kanibaly s přáteli v amatérských podmínkách dlouhé čtyři roky. Dřevěné makety samopalů, podomácku vyrobené masky mimozemšťanů, spousta umělé krve a především invence a odhodlání. Až téměř na konci natáčení si Jacksonovy píle všimla novozélandská filmová komise, a uchvácena tím, co do té doby sám vytvořil, mu poskytla finance na dokončení projektu. (Holly_Wood)

Helo

Na téměř amatéský počin hodně zajímavé a hlavně nápadité se spoustou více i méně vtipných momentů. ()

Derek

debut petera jacksona, ktorý vás presvedčí o tom aký dobrý filmový rozprávač peter je. za minimum peňazí dokáže jackson predviesť neuveritelne zábavnú historku o mimozemšťanoch, ktorí si chcú zo zeme spraviť jeden velký fast food. v tomto filme je úchylne a zároveň genialne takmer všetko. skvelý humor, vynikajúce triky, trocha tej brutality. debut ako sa patrí!!!!!!!!!!!! ()

Mairiel

Na podobných béčcích se pozná opravdu dobrý režiser... Film, který není o ničem jiném než o střevech, zvratcích a krvi a přitom se na něj dá dívat a dokonce i smát, to by asi nikdo jiný než PJ nenatočil.... ()

beran-ek

Musím uznat, že Peter si svoji roli náležitě užil :D ..a to, že si to natočil skoro celý ze svýho "kapesnýho"..klobouk dolu! Je to prasárna jako všechny jeho prvotiny, co jinýho k tomu dodat. ()

dawe04

První cca půlhodina, než se "hrdinové" dostanou do domu vesmírných distributorů manburgerů, je neskutečně blbá nuda. Zbytek filmru je docela slušný explonation nářez, ale ten amatérský vizuál se prostě nedal. Asi jsem moc kinematograficky rozmazlený. ()

JohnMiller

Lacný prasácky splatter tak začal Peter Jackson. Film v ktorom si zahral sám 2 postavy rozpráva ako už český názov uvádza o mimozemšťanoch ktorý požierajú ľudí jednoduchí dej je prešpikovaný mnohými vynikajúcimi nápadmi ako sa dá v hororoch narábať z násilnými krvavými scénami ktoré nakoniec vyzeraju naozaj smiešne nasledovný film Braindead je absolútna dokonalosť. škoda že už potom Peter Jackson nenatočil nič tak zvrátené ešte jeden film by mohol spraviť. ()

AlistairMir

Tak když jsem si vyhlídnul Vesmírné kanibaly čekal jsem pecku z několika důvodů. Vysoké hodnocení bych ani tolik nebral jako záruku kvality přece jen sto lidí sto chutí, ale když je u režie a scénáře podepsanej můj oblíbenec Peter Jackson, který světu dal legendární Braindead, tak to prostě nemůže s tímto snímkem dopadnout špatně. A taky, že to nedopadlo špatně...dopadlo to mnohem hůř !!! To snad nemůže být od Jacksona...Začátek filmu mi přišel docela trapas, ale říkal jsem si - klídek , ono se to rozjede však je to od Jacksona - Ne , nerozjede se to. U Braindeadu jsem se smál každou chvilku, geniálních scén tam bylo tolik, že je člověk všechny nevyjmenuje, ale tady není vůbec nic kromě trapnosti...uchechtl jsem se jednou a to u zkratky speciální jednotky...to je vše. Konec se snažil být vtipnej, ale byl podobně tragický jako celej film, jen o krapet méně...z úcty k Jacksonovi dávám jednu hvězdu, ale nikdy v životě to už nechci vidět a plně souhlasím s komentářem co napsal J*A*S*M ()

Brennos

"To nemohu. Já jsem Derek, Derekové neutíkají!" Tento snímek nemá úchvatnou kameru, většinou ruční a roztřesenou, herci jsou špatní, scénář vůbec nebyl, režisér se zbláznil... buď běhal po place s motorovou pilou s pěnou u úst, nebo kolem sebe máchal bajonetem, zatímco se mu doma vesele pekly masky mimozemšťanů... taky mu sem tam něco vypadlo z hlavy (bohužel doslovně)... a tohle dělal čtyři roky, aby nakonec vytvořil jedno z nejšílenějších dílek světové kinematografie. Není to film profesionálního filmaře, ale amatérský počin vášnivého filmového nadšence. ()

Dexter1

Drsné, krvavé, hnusné až priam odporné a neskutočne vtipné. Toto všetko vystihuje Jacksonov gore-splatter. Neuveriteľné ako sa človek s takýmto filmom mohol dostať až k LOTRovi. Doporučujem každému amatérskemu filmárovi. ()

Eldrick

Nejlepší laciná horrorová komedie jakou jsem kdy viděl. Jacksonovi hradili rozpočet rodiče a on s ním naložil bravůrně. ()

Petroff

"Já jsem Derek, a Derekové neumíraj!", takhle nějak hlásí Derek, když si do lebky vrací kus mozku a následně to stáhne opaskem. ()

GILLWANDER

Brutálny masaker nadbéčkových rozmerov. Peter Jackson je zvrátený génius, za pár drobných natočil hustý film plný krvi a nechutných zvyškov orgánov. Síce tomu chýbal lepší dej no za pomoci zvráteného humoru a oranžovej krvi to nemalo chybu. Herci skvelý, týpek s motorovou pílou sa len tak ľahko nevzdáva a vesmírnym kanibalom dáva poriadne cez orgány. Výbuch ovečky je určite vyvrcholenie celého filmu. Tlieskam... 90% ()

Had6

Sranda to je vážně veliká. Zvlášť pro člověka, kterému nevadí pohled na nějaké to střívko či mozek. Tedy i pro mě. Možná bych tomu přiřkl titul Nejlepší "udělej si sám" film všěch dob:-), či něco podobného. ()

easaque

nostalgické 3* ze vzpomínek si trochu vybavuji tuhle amatérskou řezničinu, s kterou slavný Peter Jackson začínal a stal se slavným...Byl jsem mladý a naivní a byla to jedna z prvních podobných úchyláren, co byla na videokazetách. Mimozemšťani masakrovali lidi, lidi masakrovali mimozemšťáni, krev stříkala všude kolem a byla to děsná sranda, jak si to autoři užívali. No budiž, určitě jednou dojde na opakování, ale do té doby trošku snížím hodnocení, protože tuším že původní čtyři hvězdy to určitě nebudou. Horory jsou pro mě dodnes poživatelné jen výjimečně a nejlépe v kombinaci s černým humorem. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 0 (3*MAX) ] ()

Jango_Fett

Jeden z mála filmů u kterých, nyní již slavný režisér, Peter Jackson začínal. Občas mi vrtá hlavou jak mohl člověk, tvůrce takového skvostného a dojemného díla jako je Pán Prstenů, natočit takovouhle ulítlou úchylárnu. Jackson se vysloveně vyžívá v nechutných scénách kde létají mozky a střeva vzduchem. Nechybí ani pití zvratků. To vše pak ještě propojuje humorem, takže divák pak neví zda má zvracet, bát se nebo se smát. U mě tedy nakonec vždy zvítězil smích avšak pokaždé po skončení filmu mi bylo jaksi trochu špatně od žaludku. Tuto kombinaci Peter aplikoval ještě jednou a v mnohem větší míře u svého dalšího filmu Braindead: Živý mrtví. ()

Hennes

Nechutnosti, brutálnosti, občas tak debilní až vtipné, prošpikované černým humorem. Ta lacinost nízkorozpočtových filmů tu je znát a někdo ji bere jako kult a klasiku tohoto díla, já ji však v oblibě moc nemám. Tak ocením, alespoň ten originální nápad a zvrácený humor. ()

Martin741

Reziseske zaciatky Petera Jacksona boli teda fakt vydarene. Uz hned scena na plazi dava tusit, o co pojde vo filme. A potom sa to rozbehne. Brutalna zmes nechutnosti /obed zo zvratkov, rozpilenie emzaka napoly/ nasilia a humoru. Nemam rad spajanie ohna a vody /horor + komedia/, ale ked to spravil Peter Jackson navyse takymto maximalne zabavnym sposobom, musim ist s hodnotenim vysoko : 84 % ()

honajz2

Kusy mozků se válí po zemi, kusy masa všech možných částí též, uřezané kusy rukou i nohou, všude stříká krev, kaše ze zvratků se jí, sem tam něco vybouchne - a mě to celé neleze na nervy, ale celkem dobře baví. Peter Jackson předtím, než se stal pro všechyn slavným díky trilogii Pána prstenů, debutoval amatérsky vypadající chujovinou o mimozemšťanech, co chtějí unášet lidi a dělat z nich jídlo pro zbytek vesmíru a speciální jednotka zvaná A.I.D.S. se je snaží zastavit, o nic jiného tam nejde. Já na tomhle filmu ale cením to, že na amatérské poměry si s tím Jackson dost vyhrál, ať už vzhledem zvratků, či už snad nepřeberným množstvím krvavých efektů a je to pro mě důkaz, že i v amatérských poměrech se dá vytvoři něco dost slušného. Humorem to taky není špatné, některé scénky jsou dost dobré - "Já jsem Derek, Derekové neutíkají.", Beatles, sestavování vlastního mozku, zabití ovečky a nebo taky ta finální scéna, ve které se Derek mimozemšťanem úplně provrtá motorovkou, až se provrtá zadkem ven - no tomuhle se nemůže rovnat ani finální scéna Sharknada! Na víc jak 3* to ale nevidím, nějaký větší děj by to i celkem potřebovalo, jelikož ty akční scény působí utahaně. Špatný film to ale není a fanoušci splatterů by měli být nadšení. 3* ()

raptorrr

Peter Jackson svym prvnim filmem ukazal, ze me svuj vlastni osobity styl. Film je neuveritelne legracni (i kdyz asi ne pro kazdeho...) Kdyz jsem poprve videl scenu s explodujici ovci, tak jsem se smichy malem pocural. Pokud vas ovsem k Jacksonovi privedl Pan prstenu, tohle je trosku jine kafe... ()

Jino

Úchylárna se vším všudy. To je brutus jako blázen. Od doby kdy jsem poprvé shlédl tento film vyjídám meloun lžící :) Jackson je borec, takový ufouny bych chtěl potkat :) ()