Cheryl dostane od tajemného muže lístky na film do nově opraveného gotického kina a vezme s sebou kámošku Kathy. Z diváků se tam ale postupně stávají vraždící monstra. (Netflix)

Seabeast

Tak tohle byla hooodně sympatická béčková šílenost! Italský splatter Démoni v režii Lamberto Bavy a scénaristické výpomoci od velikána Dario Aargenta a Dardano Sacchettiho mi maličko příběhem přípomněl španělský velmi originální horor Angustia. A to už jsem se začínal bát, že Démoni toto nevšední pojetí předběhli, protože vznikli dva roky před oním španělským bonbónkem. Tak dobře, uvěznění v kině a propojený průběh s příběhem na plátně tu je, ale Démoni jdou na to jinou cestou. Někdo tu dokonce zmínil žánrovou podobu s Jacksonovou gore lahůdkou Braindead - Živí mrtví, ale Démoni bych řekl, že nesrší takovým vtipem a nedisponují takovým množstvím krve. Ale i tak, se jedná o povedenou survival jízdu, kde si přijdou na své fandové legračních old school splatter hororů. Děj sice v pozdější fázi trochu ztrácí na atraktivnosti, ale rozhodně je na co koukat. Nejvíc mě dostával do kolen ten Negr, co se tam v kině ujal vedení smečky a házel tam svůj nekompromisní diktát v rámci přežití celku. Sice to daleko nedotáhne a bude nadále buzerovat jako jeden z démonů (pardon za spoiler), ale rozhodně se jedná o skvělý béčkový charakter. Do toho ještě banda punkáčů projíždějících náhodně kolem a fetující o sto šest, která trousí jednu dementní hlášku za druhou. Nečekal jsem celkově takovou srandu, takže jednoznačně příjemné překvapení. ()

PetrPan

Italská gore klasika, hit pirátských videokazet konce 80. let minulého století. Diváci v kině na hororu zjišťují, že to co se děje na plátně se stává děsivou skutečností, na scénu vstupují krvelační démoni... silné scény plné ukrutného násilí, krve, odporných zombie alias démonů, jako hudební doprovod heavy metal v podání kapel jako jsou Accept, Saxon nebo Mötley Crue, finále s motorkou a samurajskou katanou... a tak bych mohl pokračovat do nekonečna, tohle se prostě musí vidět ()

Astaroth12

Ten začiatok ako vystúpila z metra myslela ze ju niekto sleduje,nie že by splynula s davom ale kráčala pomaly a potom bola vystrašená,to nedávalo zmysel a takýchto hluchých miest tu bolo veľa.Musím uznať že v niektorých momentoch to bolo veľmi posobivé ako napr.keď jednej v tom kine začali vypadávať zuby,lebo sa jej tlačili špicáky,keď sa menila na démona.Začalo to nasadením jednej masky a potom to začalo naberať na obrátkach.Ludí začalo postupne klesať a naopak démonov pribúdať.Tak vobec netušíte na koho a kedy zaútočia a akú časť tela si zoberú do parády.Tu som rukopis Argenta ani nespoznal,lebo uňho som zvyknutý na prepracovanejší príbeh a nie takto jednoduchý.Asi aj preto že on nieje režíser tohoto filmu.Tento film stavil hlavne na hnis,vytrhávanie časti tela,veľa krvi a na vynikajúce masky v tom je naozaj dobrý ale všetko ostatné už nefunguje tak ako by malo. ()

Lateef

Určitě jeden z nejvýraznějších hororů 80. let. Originální svým příběhem, akcí, gore i velkolepým finále s bonusovou tečkou. Démon je v každém z nás, tak se ujistěte, že se kino, kam večer půjdete s kamarády, nejmenuje Metropol a že na pravé tváři nemáte krvavý šrám... 1,8 miliónů dolarů(rozpočet) ()

tombac

Atmosférický italský horrůrek obsahující poctivé gore scény, hnusné kreatury, litry hnisu, hystericky vřeštící ženské, hrdinu jezdícího po kině na motorce houfem příšeráků, kterým odsekává údy katanou za doprovodu metalové hudby, z nebe spadlý vrtulník.. Moc logiky toto dílko nepobralo, ale což o to, je to zábavné a milovník hnusáren si při několika scénách jistě přijde na své. Démoni mají nejraději poctivou ruční práci, při nichž krev stříká a maso čvachtá.. Akce je ve filmu možná až příliš a občas působí nechtěně komediálně, herci přehrávají, ale to je stejně jedno. U této italské horrorové klasiky se budete bavit tak či tak. ()

• Film bol zakázaný v Západnom Nemecku a na Islande. (Paldiny)
  • Ve scéně, kdy skupina drogově závislých jede autem, hraje skladba „White Wedding“ od Billyho Idola. (Knowho)
  • V kině můžeme také vidět plakát skupiny AC/DC. (Chatterer)