Cheryl dostane od tajemného muže lístky na film do nově opraveného gotického kina a vezme s sebou kámošku Kathy. Z diváků se tam ale postupně stávají vraždící monstra. (Netflix)

montel

Neznámý chlapík rozdává po městě pozvánky do kina Metropol na prémiéru nového hororu. Jedna dívka se před filmem řízne o tajemnou masku z onoho filmu, která je vystavená před sálem. Po chvíli promítání se promění v krvežíznivé monstrum, které napadne zbytek diváků. Ti co nebyli napadeni se nyní brání útoku hrozivých démonů,lačnících po krvi...Jeden z nejlepších italských hororů co jsem kdy viděl. Spousta akce,krve a skvělých triků, které jsem ani nečekal. Naprostá klasika a povinnost všech milovníků hororového žánrů. Perfektních 75% ()

Archvile

Najlepší Taliansky nadčasový horor. Technické prevedenie jednoduchšie, ale atmosféru a haldu originálnych nápadov môžu závidieť aj dnešné trikmi nabité 3D horory. Samostatnou kapitolou tohoto snímku je hudba. Okrem heavy metalovej v podaní v tej dobe špičkových kapiel tohoto žánru, zažiarila hlavne kultová hudba Claudia Simmonetiho (skadby Demon, Killing a atd.) ()

Kletus

Heureka! První horor ve,kterém zaznělavěta "Zůstaňme pohromadě, bude to bezpečnější" s celý film se nese v podobném duchu. Efekty jsou přesně takové jak to umí jen hrstka italských hororových mistrů (hektolitry falešné krve a kukuřičné kaše). Všechny postavy se dají označit za sympatické včetně toho černýho pasáka. Jen si myslim, že rocková hudba od MotleyCrue, Saxon nebo Billyho Idola trochu pohřbívá dusivou atmosféru a z filmu dělá zajímavý zombie movie nikoliv však horor. Přesto přezevšechno se jedná o klenot italské hororové kinematografie. ()

katakomb

Skvělej soundtrack, dobrá první třetina (až cca polovina), výborný masky a vizuál. Tím ale chvála končí. Celkově to působí jako natočený podle rozepsanýho scénaře, kterej ještě neprošel korekturou. ()

Ulquiorra Cifer

Krásnou tvářičku do hlavní role? Máme! Různorodou skupinku (studentky, pasák, staří manželé, zamilovanou dvojci, švarné mládence a slepce)? Máme! Super efekty + hektolitry malinovky a slizu? Máme! Náběh na super béčkovej horor? Máme! Pohodlně se usaďte a vychutnejte si tento oldschool horor. Kino právě začíná........ ()

Ruda

Skvělý film, který působí spíše jako přehlídka toho, co jsou schopni spcialisté na gore efekty vytvořit. Děj prakticky chybí a veškeré zápletky, (dá-li se to tak nazvat), jsou v podstatě jen záminkou pro další krvavé akce. Pro milovníky žánru nutnost ! ()

John.Rebel

Vysoké hodnocení je jednoduché. Horror prostě jak má být. Plno gore nápaditých scének, brutality a morbidity (kluci italští se fakt uměli pomazlit s těmi scénkami), to vše spojené s dobře vybranou hudbou, at už v podání hard-rockových kapel či hudby pana Simmonetiho, s vysoce kvalitně udělanou maskérskou prácí (kam se hrabe většina současných rádo by maskérů) a geniálním jednohlasým dabingem :o)) (kdo měl možnost vidět ony pirátské kopie z let 80., jistě mi dá za pravdu). Film měl samosebou plno rozporuplných a hloupých okamžiků jako i úplně jednoduchý děj bez hlubšího významu a logické návaznosti, nicméně je třeba brát v potaz, že autoři prostě vše brali jen jako záminku a prostředek k tomu, aby mohli prezentovat co nejvíce krvavých scének a rozhodně nechtěli "obtěžovat" diváky nějakým přemýšlením nad nesmrtelností brouka a sledováním děje. Škoda toho konce, ten mě přišel odfláknutý na to, s jakou radostí a chutí se autoři vyřádili na všem, co bylo předtím (možná rozpočet, možná časový pres?). Tak či onak, kultovní klasika, která je po hříchu opomíjená PS : Nevím, jak vám, ale mě ty scénky s pukajícím hnisem ve tváři silně připomínaly Mouchu :-) ()

doginko

Bleeeeee.Neviem prečo ale nejako ma prešla chuť na jedlo..a stále som pocit že si musím spievať pesničku `zombice z naší ulice` ...inak odporné,nechutné efekty b-čkového hororu nekazia atmosféru ba priam naopak,niekedy som mal problém udržat oči na obrazovke z tých nechutností...a nebyť `barbara conana` na motorke dal by som za 4* ()

Pattrick

Solidní řezba, která rozhodně baví, ale nad čím jsem plakal bylo chování postav a nesmyslná jízda :-( .. naneštěstí jsem to u tohoto snímku rejžovi odpustil, protože gore efekty a masky a dvě lekačky mi bohatě stačily na zábavné pokoukání. Ikdyž jsem konec čekal, že to dopadne, jak to dopadne, protože u takových "nepravděpodobných" filmů čekám hlavně na zakončení celého děje a tady jsem si ho vlastně řekl sám i s tím úplně závěrečným přídavkem. ()

EL5530

Italské horory jsou strašné. Nelíbí se mi jejich feeling. Nicméně Demons je film zábavný a plný slušných gore efektů. Navíc rocková hudba je dokonalá. Jsem zvědavý na druhý díl. ()

Traktorista

Tak ani po letech neztrácí své skvělé kouzlo, tenhle na svou dobu průkopnický filmek. Zůstal jsem věrný dabingu jedné osoby stejně jako před lety, když jsem na to koukal tajně na starých dobrých véháeskách. Na svou dobu velice podařené efekty, k tomu velice dobré pracování s atmosférou - stačí už jen těch prvních pět minut bez jediného slova - a dost originální děj a parádní hudební doprovod dokáží človíka opravdu vtáhnout do děje. Nostalgická pecka. ()

baronGrga

Obsedantní metalové hudební aranžmá, rubínové žně, muž s bílou hůlkou a herci zralí akorát tak na roli muchomůrky na dětské besídce, aneb jak Démonům vypálili cejch argentovského hororu. Pravda, Lamberto Bava přimíchal ještě notnou dávku gore, motocyklová jatka v hledištním kolbišti, z poněkud nejistých důvodů příběh čtyř rebelujících Jugend a z ještě nejistějších důvodů pád obří helikoptéry jako půvabnou tečku za celým tím podařeným spektáklem. V zásadě se člověk u téhle béčkoviny docela bavil, takže 55%. ()

Hektor.Troy

Damy a pani-tento horror som videl ked som mal 8 rokov,bol som tretiak na zakladnej skole.Teraz mam 30 rokov a stale nedokazem zaspat v tme,ak nemam pusteny televizor.Pamatam si ze v ten isty den som videl aj nocnu moru z elm street 3 a patera tomasa,ale Demoni ma dostali.Je mi jasne ze keby som to videl teraz,tak sa na tom maximalne dobre beckovo zabavim,ale pre mna to je najhoror vsetkych cias... ()

occultus

Na rok, v ktorom bol film natočený, to bola bomba, pamätám si, keď som to videl ešte na VHS za komunizmu. V tej dobe síce príliš brutálny, ale výborný horror. Na rozdiel od dvojky, ktorá už nebola až tak pre mňa zaujímavá. ()

bratr_jezek

Typické béčko starého ražení, aneb krvavá podívaná o tom, jak snadno se hrůza z filmového plátna dokáže přenést i do diváckého sálu. Gore efekty podtržené metalovou hudbou si své hvězdy určitě zaslouží, bohužel scénářem film rozhodně nikoho neoslní víc než na průměr. ()

abanek

Naštěstí mi moje dětství poznamenal Evil Dead a ne tahle pitominka...Masky hrozny,scenar zádnej,atmosféra nikde... Jo, a nakonec tam spadne helikoptera... 2 body z ucty ke klasikum a za heavy metal... ()

pido73

Filmík ktory som videl prví krát Ako 15 ročný chlapec na ošúchanej Vhs - ke vedel som už vtedy že ten film si budem chciet pozriet este niekedy v buducnosti. A mal som pravdu film ma nesklamal ani po toľkých rokoch. Film je nadupaný perfektnou rockovou hudbou ktora tam neskutocne pasuje, perfektné masky za ktore by sa nemuseli hanbiť ani v terajsej dobe. ()