Mayhem

• Slovensko Vzbura (festivalový název)

Právník Derek (Steven Yeun) dostane nečekaně výpověď, která je vykonstruovaná. Této firmě věnoval vše, a tak se mu zhroutí svět. Ovšem ne na dlouho. Ve firmě, která sídlí ve výškové budově, se objeví obávaný virus, kterému se říká ID-7. Jeho hlavním rysem je absolutní ztráta rovnováhy mezi chováním a odpovědností. Z lidí se stávají zvířata, která ihned podlehnou svým nejnižším pudům, aniž by řešila důsledek. Celá budova je obklíčena policií a je v karanténě, která bude trvat osm hodin, než začne působit protilátka. Derek je na cestě za vedoucím, zda by ještě jednou nechtěl přehodnotit jeho výpověď. (PROCESOR)

Kudly4

Jak se nám Korejský chlapeček dostane až na vrchol své kariéry. Nesympatické obsazení, virus byl komický, Gore nudné, právnické, nezajímavé sračky, šukání přes oblečení, nuda. Doporučuji Office Uprising. ()

Yoshitsune

Lepší, zábavnější a mnohem uvolněnější varianta The Belko Experiment, ale na rozdíl od Belka, zde hlavní hrdina neni poseroutka, který se celý film klepe strachy a pak díky štěstí, zabije jednoho člověka. Navíc zdejší hrdina, dokáže i ochránit svoji šílenou parťačku (vynikající Samara Weaving) a bejt přitom stále vtipnej. Je super, že si to dokazovaní, kdo je větší žralok neprobíhá jenom v úrovni "zlámu ti všechny kosti v těle" ale i v úrovní slovního vyřizování, čímž kadence velice vtipných hlášek nebere konce. Ano, ano Belko je co se týče brutality lepší, ale tady sou zase vynalézavější a víc se popustí uzda fantazie, od hřebíku v hlavě až po staré dobré kladivo, také v hlavě. Pojetí viru, je také o něco lepší, byť Belko má syrovější zakončení, tady je to bráno docela logicky a má to ucelenější pojetí. Zasloužená pětka. PS Díky za titulky Parzivale. ()

Marze

Šílený krev stříkající horor s minimální zápletkou a pár sociálními komentáři. Divák může strávit příjemný čas s obyvateli kanceláře, kteří se masí navzájem. ()

korbitch22

Joe Lynch začíná být můj oblíbený režisér. Sice netvoří nic nového a převratného, ale to co dělá, dělá vtipně, brutálně a s láskou. Mám rád tyhle barákový vykosovačky. Oddechová řezničina od které každý zdravý jedinec nemůže čekat zázraky, ale že zabaví na nedělní večer s pytlem křupek. Hlavní hrdina je sympaťák, Samara Weawing je neskutečná roštěnka, krve je dost a konec se mi přesně trefil do nálady. Kdyby příběh nebyl tak nedotažený a Lynch přitlačil na akci i krvi, bylo by to víc než nadprůměrné krvavé béčko. I tak ale slabší čtyřku rád vykouzlím. Trošku slabší než Belko Experiment, k němuž se dočkáme pokračování.70%. ()

rollman1

Snímek, který lehce připomíná nedávný The Belko Experiment přišel s fajn nápadem. Vezmeme vir a necháme 80 lidí aby se povraždili v jedné budově. Tento koncept zní na papíře fajn, ale zpracování je mírně nadprůměrem. Jedním důvodem je absence větší řežby. Dočkáme se sice nějaké té brutality a krve, ale přesto však námět nabízí mnohem více mechanik a věcí, které by se zde dali použít. Každopádně nic jiného filmu asi vytknout nelze. Rychle se rozjíždí, nechybí mu nadsázka a stejně tak potěší duo hlavních hrdinů. Prvního určitě všichni známe jako Glenna z The Walking Dead ( Steven Yeun) a ženskou roli obdržela herečka, kterou jsme mohli vidět v nedávném The Babysitter (Samara Weaving). Chemie mezi oběma funguje na jedničku. Zbytek je jen do počtu a jedná se spíš o neznámé tváře. Po dokoukání však snímek zanechal pachuť promarněného potenciálu. ()

honajz

Tohle že mělo 86 minut včetně titulků? Nudou jsem usínal už zhruba po čtyřiceti minutách. Nápad by se mi jako takový samotný líbil (a to do něho projektuji i své nápady), tedy že by jednou zaměstnanci firem beztrestně, stejně jako u Očisty, dostali šanci říct a projevit nahlas, co cítí k vedení svých firem a jak jsou skutečně spokojeni, když tam sedí deset hodin denně a ještě o víkendech. Jenže o tomhle film není. Taky mě napadlo, že žádný virus není a jde jen o experiment, jak by se zaměstnanci chovali, kdyby mohli. Ale ani o tom film není. Naopak dělá vše pro to, aby byl o ničem a přitom zkombinoval tu něco z komiksu, tamhle třeba z Belkinova experimentu, ale je nekonzistentní. Třeba ten virus jednu chvíli způsobuje strašnou agresivitu, a pak někteří zaměstnanci jen tak chodí po chodbách, koukají a čekají, co bude, jako by se jich nic netýkalo. Hlášky jsou ultra mizerné. Po miliontém desátém fuck už je to spíše parodií na drsňárnu, ale hlavně po ráně sekerou do hlavy říct "Cítím spálenou topinku" mi fakt nepřijde nijak vtipné. Chvílemi jsem čekal, jestli soudruzi nevykradou ještě jeden horor a nezačne se tam zpívat písnička Britney Spears, aby to bylo echt eintopf mischmasch, ale na to už při neustálém fuckování neměli evidentně koule. ()

Karamanlis

Akčne ladený exploitation Mayhem má vskutku nezáživný rozjazd, druhá polovica filmu sa však zmení vo svižný kancelársky survival, ktorého protagonisti si nič nedarujú a situácia zavinená agresívnym vírusom im poskytne priestor na vybavenie si osobných účtov. Steven Yeun v seriáli The Walking Dead nepatril medzi mojich obľúbencov, tu mi však vôbec nevadil. ()

ARI50

Vražedný počin kravaťáka který vůbec neoslnil takže v klidu s kanceláře nadále pracujte protože tady se nic neděje. Vir měl mít v lidech větší štávu. ()

JASON_X

Horror? To jako vážně? Trochu černá a hodně nudná komedie, to spíš. Jemný korejský hošíček si po Walking Dead střihl další roli drsňáka a opět hodně hodně nepatřičně a nevěrohodně. Chlape, měj soudnost a hraj radši v nějakých romantických komediích. Ale hlavně scénář je strašlivě slabý a obrovský potenciál tak slibného námětu zůstal trestuhodně nevyužitý. Jen si to vemte - kancelářský věžák s desítkami kravaťáků a slečinek, virus měnící člověka v agresivní krvelačnou bestii, no a čeho se natěšený divák dočká? Jednoho hodně decentního rozpárání maflíkem a nějakých těch ran pěstí nebo golfovou holí a pár bodanců. Většinou se tam spíš jen žvaní a žvaní a pořádná řezničina se neustále schválně odsouvá a nakonec ještě hodně zjemňuje a cenzuruje. Takže výsledek je takový nějaký nijaký rádoby intelektualizovaný krvák v mezích slušnosti, primárně určený spíš maminám v domácnosti než cynickému otrlému divákovi uvyklému na mnohem brutálnější levely. ()

Morholt

Ono to sice vypadá na další virus, který dělá z postižených mašiny na zabíjení, ale to není tak úplně pravda. Tenhle prevít jen odbourává bariéry, takže se z vás může stát zabiják stejně jako zhroucená troska stíhaná depresemi. Navíc postižení při tom všem dokážou přemýšlet, ačkoliv následně jednají způsobem značně nestandardním. Každopádně tahle lehká inovace se mi líbila. Zpracování bylo kapánek horší. Film si sice udržuje solidní tempo, ale zase nefrčí tak rychle, aby si člověk občas nevšimnul zbytečné ukecanosti. No a další věcí je chybějící gore. Při tom masakru, který se tu odehrával, jsou nějaké náznaky a pár potůčků krve nonsensem par excellence. Malou výhradu mám i ke castingu. I když se Yeun snažil, tak mi příliš neseděl a jsem přesvědčen, že tady se musely plnit kvóty na Asiaty. Naopak Samara Weaving potvrdila, že jí podobné role svědčí. Lehký nadprůměr, ale dalo se z toho vytřískat mnohem víc. 60% ()

ScarPoul

Ono je to tak. Niečo sa javí ako dobrý nápad, ale nie je. Niečo sa vám snaží nahovoriť, že je to inteligentné, nad vecou a zároveň riadne brutálne...ale nie je. Snaží sa to vo vás vytvoriť sympatie voči postavám a zároveň predať hlbšiu myšlienku...ale nedeje sa to. A to je Mayhem. Scenár je tak veľmi zlý...že podkopáva čokoľvek, čo je na tom filme dobré. Ale ani tých vecí nie je až tak veľa. Hodina a dvadsať minút sa nesie v znamení predvídateľnosti a neskutočnej nudy. Po prvých 20 minutách som vedel presne ako to bude vyzerať na konci. O postavy sme sa nebáli a vtipy nefungovali. Krvi bolo málo a tie dejové zvraty pôsobili samoúčelne. Toto nie je ani béčko. A teraz k tomu dôležitému. Mali by sme začať riešiť fakt, že Samara Weaving zachraňuje filmy. Len kvôli nej som túto ohavnosť dopozeral a bol som ňou unesený. Každý film čo som s ňou videl, posunie o úroveň vyššie a ja len napäto čakám kedy prejde z druhotriednych filmov do prvej ligy. Herecky to ťahala veľmi a pritom je vedľajšia postava. Jej gestá, drobná herecká akcia, aj keď na ňu nie je kamera upriamená, a ten zlatý úsmev. Ona filmu vyslúžila dve hviezdy. Inak je film tak nelogický ako vyprážaný ľad. ()

Korbitch

Za mě hodně solidní akční vybíjená. Jasně, nejedná se o nic extra originálního. Prostě jen zavřete bandu lidí do baráku, jako spouštěč dáte stres, frustraci, vinu, strach, agresi a hlavně virus. Virus, který odbourá veškeré zábrany. Moje oblíbenkyně Samara Weawing, která je mi sympatická i pro svoje zaměření na tento žánr a pak Steven "Glen" Yeun z The Walking Dead to solidně rozjedou. A to vše je okořeněno o naprosto lahůdkovou hudbu Stevena Moorea, která tomu dá báječný mysteriozní podkres. Výborně jsem se bavil. ()

kaylin

Americký snímek „Mayhem“ je v podstatě trochu jinou variací na zombie filmy, není ani nijak zásadně originální, survival z kanceláří už jsme tu měli, ale přesto se mu daří, aby fungoval, aby bavil. Je to film na jedno pokoukání, ale bude to pokoukání, které vás rozhodně nezklame. Zábava na jeden večer, nic víc, ale v tomhle případě je to přesně to, co mi naprosto stačilo. ()

stration

Taková roztomilá taškařice, která je spíše pro milovníky žánru. Možná by se film dal označit i jako komedie, protože dost scén je fakt těžce přestřelených. Občas by neuškodilo míň keců, ale výsledek je dívatelný a zábavný. ()

AlistairMir

Čistokrevná vybíjená, ideální na pozdní večer. Nečekejte od toho nic nového, prostě klasická krvavá porce zábavy, kde mohlo být přeci jen více brutality a o něco méně plkání. Hlavní dvojka mi ale sedla a Samaru začínám mít, hlavně po The Babysitter, v oblibě. ()

honajz2

Glenn chudák bojoval se zombíky (mluvím o Walking Dead, jestli neznáte, tak nepochopíte, o čem tu mluvím), umřelo mu spoustu kamarádů přímo před očima a i když nákaze utekl, Negan mu rozmlátil hlavu na sračky. A teď se vrací, aby zase bojoval proti nějakému viru. Jenže to jsem si jenom myslel. On proti tomu viru nebojuje, on bojuje o to, aby ho vzali zpátky do práce, ze které ho stejný den vyhodili. Díky bohu, že se tu rozšířil virus, co dělá lidi agresivnějšími (ale ti nakažení můžou být i celkem klidní - což hnedka z viru nedělá nic nebezpečného), budova je v karanténě a nikdo nemůže ven, je legální se zabíjet, protože to je bráno jako vina viru a ne lidí samotných (wtf) a Glenn, pardon, Derek si jde vybojovat svoje místo zpátky. Nakonec je z toho všeho jenom neskutečně ukecaný rádobyakčňák, který se snaží působit strašně drsně, že asi 1000x zopakuje slovo fuck, přičemž tím jenom leze na nervy a že by měl nějak zajímavě smrti se už vůbec říct nedá. Taky nechápu ten začátek stylu Sin City, vůbec se to tam nehodilo, ani k tomu stylu, jakým Derek maluje obrazy. Napínavé to není, atmosféru to nemá a vlastně se ani není čeho bát, tím pádem to ani horor není, takže zůstáváme jenom u hloupého bezduchého akčňáku. A to není úplně to, po čem toužím. Jo, snaží se to sice i o nějaký humor, někdy i zdařile, ale spousta se toho ztratí v těch ukecaných dialozích plných fuckování. A nakonec šlo jenom o to, aby si Derek přehodnotil životní priority, no tvl... 1* za Glenna, teda Stevena Yeun, kterého mám rád jenom proto, že se do historie zapsal navždy jako Glenn z Walking Dead a bylo příjemné ho zase v nějakém filmu vidět, i když ten film stojí za prd. ()