Prokletí smrti

Horor / Mysteriózní

Itálie, 1966, 85 min

Mario Bava

Mario Bava

Bava si tentokrát nehraje s barvami, ale strašidelná atmosféra se mu daří lépe než většině hammerovských kolegů. Jen by mě opravdu zajímalo, jak přišli Němci na překlad názvu Die toten Augen des Dr. Dracula (Mrtvé oči Dr. Draculy), obzvlášť když v celém filmu žádný Dracula není...(18.9.2009)

„Ich jediným zákonom je poverčivosť.“ Nie je to dokonalé (nezaujímavý hrdina, čudná bosorka), ale rozprávková atmosféra, ktorá z tohto talianskeho gotického hororu razí, je nezameniteľná. Staré stavby, hustá hmla, desivá dávna legenda, poverčiví dedinčania... ak sa vám páčila OSPALÁ DIERA (1999), prídete si na svoje.(16.8.2008)

• choze

Tyhle staré ateliérové gotické horory nejsou můj šálek čaje, ať už jim v žilách koluje britská nebo italská krev...(30.12.2008)

• mysiak

Na mňa moc pomalé, a prakticky nič sa tam nedialo, ani nejako neplašilo...trošku nechápem vysoké hodnotenie..ale možno len tento pomalý skôr nadprirodzený thriller na mňa nezapôsobil(25.12.2009)

Zápletkou a hereckými výkony teda zrovna nic moc, ale vším ostatním to lechtá vše horrorové v mé duši. Perfektní gotické kulisy a prostředí (chybí už jen Vincent Price), hromady pavučin, zeleně nasvícených prostor a opravdu horrorové hudby a různých zvuků. Po téhle stránce horror jak bič, jemuž odpustíte i ty místy teatrální herecké výstupy - ale starosta, svým vzhledem kombinující Terryho Savalase s očima Timothyho Olyphanta byl skvělý. Operazione Paura dokazuje, že ne každý duch má dlouhé černé vlasy a šikmé oči. Mellisa je krásná blonďatá sedmiletá holčička s bílým míčem. Že má vražedné choutky a děsuplné pohledy, jí snad ani neuvěříte. Více na mém blogu: www.hororovykabinetdreraserheada.blog.cz.(21.12.2010)

• - Melissu (ducha dívky) hraje ve skutečnosti chlapec. (Chatterer)

• - Film je také znám pod jménem Curse of the Living Dead. (Chatterer)

• - V původních italských titulcích jsou uvedeni Giovanna Galletti a Giana Vivaldi. Ve skutečnosti byl Giana Vivaldi Gallettiho pseudonym. (Chatterer)