Tajní agenti si otevřou falešný hotel, který slouží jako zástěrka pro záchranu tisíců etiopských uprchlíků. Natočeno podle skutečných událostí. (Netflix)

bourec

Musim přiznat,že tohle téma mě nijak nezajímá.A tuhle činnost,kterou tady provozoval Ch.Evans beru jako slušnou posedlost.ovšem když se odprostim od zmíněnejch věcí,tak dobrej film,kterej utekl jako voda,.hlavně že tam nepoletoval žádnej batman,Fatman a jim podobný.80%. ()

Streeper

Námět je skvělý, téma aktuální. Opět se jedná o příběh podle pravdivé události, který mě minul, a o kterém jsme nic nevěděla. Jsem moc ráda, že se točí takové filmy, aby o nich diváci co jsou v nevědomosti jako já věděli a rozšířili si tak přehled. Velkým tahounem filmu je obsazení a námět jako takový. Bohužel tvůrci se toho moc šťastně nechopili, takže velice slibný příběh je příliš zdlouhavý a nudný. Nedokázali s tím pracovat tak dobře, aby vytvořili solidní thriller, u kterého budete trnout, jak se co vyvine. Je to škoda, protože to mělo obrovský potenciál. Teď je z toho jen obyčejné průměrné drama. ()

jedna_vrana

"Kto zachráni jeden život, zachráni celý svet." Na tento film sa mi pozeralo ťažko, súcitne, cítila som, ako tí utlačovaní ľudia trpia. A že sa vôbec našiel niekto, kto im za cenu vlastného života prišiel na pomoc. Akú nízku cenu môže mať ľudský život? A aké veci sa dejú pár tisíc kilometrov od nás, o ktorých nemáme ani tušenie. Áno, nie je to film storočia, ale zasiahol ma svojim posolstvom o trpiacich. Dobrá myšlienka, trochu vyumelkované scény. Dobré obsadenie, horší scenár a dialógy. ()

JohnSmith

Podle skutečných událostí, které nikoho ve světe zvlášť nezajímaly ani nezajímají. Slušně natočené, ale to je tak všechno. ()

sedm.1

Kdo zná Affleckovo Argo, a přijal ho pozitivně, ten bude jistě spokojen i s touto podívanou a samozřejmě naopak, koho Argo nenadchlo, ať se rovnou tomuto snímku vyhne. Natolik si jsou totiž tyto dva filmové počiny podobné, a to nejen společným tématem, tedy jen těžko uvěřitelnou krycí záchranou misí, ale i samotným zpracováním. Nicméně, jsou i tací, kteří Argo neznají, a ti by tedy měli o The Red Sea Diving Resort vědět, že se jedná o napínavý, atmosférický, emočně silný a lidský příběh, natočený dle skutečných událostí, ovšem stejně jako u Arga musím zároveň i konstatovat, že dle mého názoru byl dějově dost upraven pro potřeby filmařů, neboť něco tak neustále se odehrávajícího na hraně se snad nemohlo ani stát, což se projeví především v závěru, který již vyznívá jako klasický hollywoodský přehnaný akční patos s happyendem jako kráva, ovšem funkční a působivý je, to se musí nechat, takže nakonec proč ne i takto, zároveň je ale i pravda, že se divák dozví, i když možná nejspíš dost zkresleně, i něco nového z historie lidstva, respektive dojde k opětovnému utvrzení, co je lidské pokolení za pakáž. Každopádně, oproti Argu tento film získává ale ještě jeden malý plusový bodík navíc, a to díky výraznějším a zajímavějším postavám a především jejich představitelům, v čele s charismatickým a sympatickým Chrisem Evansem, prostě skupina v tomto snímku na mě působila sympatičtěji a přesvědčivěji. Celkově se ale každopádně jedná o solidní podívanou, která sice dech nevyrazí, a nedisponuje ani nějakými převratnými a nezapomenutelnými scénami, či dialogy, ale jako celek i přes pomalejší rozjezd funguje více než uspokojivě. ()

Hanys_

Další fain lekce moderní geopolitiky, ale film jako takový nějak moc vtahující není. Jen taková jednohubka s (naštěstí) hodně sympatickým obsazením. 6.5/10 ()

mira007

Americký film inspirovaný skutečnou operací Mossadu - když v Etiopii v roce 1979 vypukla občanská válka hrozilo, že to odskákají židovské kmeny, takže se izraelci pokusili je dostat do Jeruzaléma husarskou operací Operace bratři . Uprchlíci museli překonat tisíc kilometrů nepřátelským územím do muslimského Sudánu ( dost silně protižidovského ) a agenti Mossadu je pak pomocí izraelského námořnictva nalodili a odvezli. Chris Evans hraje agenta, který jako krytí k této akci se vydává za hoteliéra, který si pronajme resort, který musí déle než rok opravdu provozovat. Přesně typ filmu dle mého gusta, kterému nadsadím čtyři hvězdy, ale ty sráží patetičnost, sentimentálnost a hlavně snaha tvůrců zakčnit film některými bojovými scénami, které to trochu znevěrohodňují a můj celkový dojem je, že tomu nějak chyběly emoce, šťáva... závěr zachránil příjemný song od Idan Raichels project Mima... PS: K hudbě pomohla dokonce Česká filharmonie ()

Flopik

Téma sa mi páčila , obsadenie bolo vynikajúce no celkové prevedenie nebolo také ako som si to predstavoval. Začiatok vás hneď vtiahne do deja , ukáže o čo vlastne pôjde a v akom duchu sa to bude rozvíjať. Cením tak isto aj humorný nadhľad, občas som sa aj zasmial. Po emocionálnej stránke je to však také obyčajné čo je škoda pretože ten film si to pýtal. Celkovo sa mi nato ale pozeralo dobre, bavilo ma to a 4* dám. Keby sa toho ujal niekto schopnejší mohla to byť ale 5* záležitosť. Chris skvelý, Haley nádherná. ()

petikacka

Sympatický Chris...Skutečná událost...Mělo to potenciál...Ovšem snaha marná...Je to dobře koukatelné, ale emoce veškeré žádné...Za mě 70% ()

Killingjoke

Mám slabost pro skutečné, historické příběhy. A proto kvituji tento film, dramatizující skutečnou operaci Izraelské vlády a Mossadu v africké Habeši a Sudánu. Oprostím-li se nyní od podstaty příběhu a budu hodnotit samotný film, tak musím přiznat, že šlo z tématu vyždímat o trochu víc. Občas je totiž problémem tempo vyprávění příběhu a eskalace napětí jednotlivých scén. Což je ovšem vyváženo perfektními hereckými výkony všech hlavních postav. Vrátím-li se k příběhu, jde zas jednou o rekonstrukci u nás nepříliš známé záchranné akce etiopských Židů a námořně-letecký "most" do Izraele. V moderních dějinách však jde o jednu z nejvýznamnějších humanitárních operací. Nakolik film odpovídá skutečnosti ať si dohledá každý sám... A když v tomto kontextu čtu dosavadní komentáře, tak si ťukám na čelo! Jaký humorný nadhled? Málo akčních scén? Tak určitě přátelé! A většina by asi nejraději, kdyby si u toho Chris Evans natáhl elasťáky v barvách americké vlajky, že? Tak já jsem naopak velmi rád, že tohle kostýmové období má za sebou a může se vrhnout na jiné role a klidně v nich zase může zachraňovat svět. Na rozdíl od jiných se o něj mimo Marvel filmy nebojím. Jo a dost mě pobavil Ryška na MZ, který se z konce CA ve filmu ještě nevzpamatoval - "ten film nikoho nebude v ČR zajímat" - dnes je tady 242 hodnocení a to vím minimálně o 5 dalších lidech co ten film viděli a nemají zde profil. V reálu se bavíme o mnohem vyšších číslech. Ne, není to film pro masy konzumentů a proto i taková čísla hovoří o tom, že ten film lidi zajímá. Ale vyznavačům konzumních pláštěnek a velko-požíračům popcornu to ani nemám chuť dál vysvětlovat. Film je to dobrý a rád se na něj za čas podívám znovu... ()

waska

Upřímně, obdivuju tyhle lidi, jsou to praví hrdinové. Upřímně, vůbec nechápu, proč tohle dělají. Filmy podle skutečných událostí chtějí vždy něco ukázat, tady je to momentálně velmi ožehavé téma - uprchlíci. My, Evropané, tohle asi nikdy nepochopíme, byť i mezi nám jsou sluníčkáři, kteří se s těmito lidmi ztotožňují. No nic, film je to rozhodně zajímavý, ale chybí mi tam více akce a hlavně více napětí, které si tato záchranná akce určitě zaslouží. ()

bearmeedek

Na délku filmu je to hodně dietní a málo drží v napětí. Dalším problémem je, že konání "pořadatelů" i "návštěvníků" jde poněkud mimo mé nálady. ()

Robbi

Exkurze do historie, která na první pohled může připomínat poněkud slabší odvar podstatně syrovějšího Hotelu Rwanda. Nesmíme se však nechat zmást neznalostí tehdejších událostí. Snímek je zajímavě vystavěný a sice pozvolna, ale vytrvale graduje až k finále, možná ne tak bombastickému, ale smysluplnému. Určitě by se dalo vytknout několik téměř krkolomných scén (uprchlíci v komplexu v přítomnosti vládního vojska, drama při odletu letadla), zcela upřímně mi v roli Ariho příliš neseděl Chris Evans - pořád jsem viděl Captaina Americu - ale celkový dojem z filmu byl velmi dobrý. ()

Mamlas odpad!

Film o tom, jak nějaká skupina přemísťuje černochy z jednoho místa na druhé a na třetí a tak furt dokola. Nezaujalo ničím a navíc nechápu, proč se má utrácet tolik peněz, času a lidí za "záchranu" někoho, kdo o to ani pořádně nestojí. No a další balík utratili za tento zbytečný sociální film. ()