Tajní agenti si otevřou falešný hotel, který slouží jako zástěrka pro záchranu tisíců etiopských uprchlíků. Natočeno podle skutečných událostí. (Netflix)

DeDanu

Kdo čeká akčňák s prvky komedie, bude krutě zklamán. Já však byla napnutá jak kšandy po celou dobu. A na konci? Mráz po zádech a pláč na krajíčku. ()

ACDCKL

Naprostý průměr a promrhané zajímavé téma. Není to špatný, ale ani výborný. Jednou stačilo, podruhé už si to asi nedám. 2,5*. ()

pavliCZECH

Moc americký a nerealistický. To mi na tom vadilo. K filmu jsem se dostal přes seriál Fauda, který je ale svou autentičností (už tím, že je v originálu hebrejsky a arabsky) mnohem lepší. Tohle je klasickej akčňák se špetkou reálií. ()

rigby

Možná to mohl být hodně dobrý film, protože téma mělo silný potenciál. Ten se však ztratil někde cestou v písku a moc z toho nezbylo. Po většinu filmu jsem se spíše nudil, nebo jen bez hlubšího zájmu pozoroval dění. A to je škoda. ()

Kushina

Téma, které je momentálně hlavním tématem v celé Evropě. Ano tento film ve mně vzbudil emoce, cítil jsem z něj ten nádech, že tito lidé opravdu potřebují pomoc, ale absolutně mě dostala poslední věta "Ve světě je dnes přes 65 mil. uprchlíků". Tak jestli jsou do těchto 65 mil. započítány i ta sarančata co utíkají z oblastí, kde se neválčí, ověšeni řetízky, značkovými hadry a Iphony, ti co si určují podmínky kde chtějí být a jaké dávky pobírat, atd., tak to s prominutím běžte doprde*e. Podle všeho je pravých uprchlíků jako těchto pouze 3%, vše ostatní je jen řízená invaze, ale co sem tahám politiku. Film to byl hezký, ale v dnešní době hodně k zamyšlení. 65% ()

bonovox

Rutinné spracovanie dobrého námetu, hlavne v dnešnej dobe opäť výrazne aktuálne. Na jedno pozretie postačujúce ()

Grimaldi

Filmy podle skutečných událostí jsem v minulosti přímo vyhledával. Dnes už k nim mám značně rezervovanější přístup, ale Red Sea Diving Resort se naštěstí řadí mezi ty lepší. Herci v čele s Chrisem Evansem jsou dobře obsazení a i když jim scénář nedává úplně prostor se výrazněji projevit, čas s nimi strávený uteče celkem rychle. Hlavním smyslem filmu totiž není výrazná oslava jednotlivců, ale všech co se na evakuaci etiopských židů podíleli. A tento cíl film bezezbytku naplňuje. ()

BruceTichac

Ve filmu nejsou od začátku do konce výbuchy, tuny vystřílených nábojů ani hromady mrtvých, ale jedná se o napínavý špionážní film s kvalitním dějem a hereckými výkony. Kdo hledá přesně toto - nebude zklamán. Za mě plný počet hvězdiček. ()

Zaks

Ďalší, ďalší a ďalší... Približne od polovice filmu, keď sa už prestalo dariť, prestalo fungovať aj čaro tohto zvláštneho filmu. Potom sa už kopila jedna hlúposť za druhou. Určite sa to dalo spracovať aj lepšie, tak aby to vyzeralo viac reálne, keď už je to podľa skutočnosti. ()