poster

Mechanický pomeranč

 • anglický

  A Clockwork Orange

 • slovenský

  Mechanický pomaranč

Krimi / Drama / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 1971, 137 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radyo
  ***

  Musím se přiznat, že tenhle film byl na mě snad až moc složitý a těžce stravitelný. Malcolm McDowell sice předvádí hereckou exhibici, ale stejně je to mírně řečeno zvláštně natočené. Jinak Kubricka velmi uznávám a jeho filmy řadím mezi absolutní světovou špičku, ovšem tohle mě poněkud minulo.(6.6.2003)

 • Houdini
  ****

  Oscar 4 nominace: Nejlepší film, Režie, Střih, Scénář - A(23.2.2004)

 • Flipnic
  *****

  Nejsem vůbec žádný zarytý příznivce Kubrika, ovšem "Mechanický pomeranč" je dle mého názoru jeden z nejlepších filmů v dějinách vůbec... Již samotné zařazení do žánru je v podstatě nemožné: sci-fi? parodie? komedie? horror? explotation? drama? krimi? ... v podsatě jakékoliv filmové zaměření je do filmu velmi důvtipně zasazeno a naprosto plynule přechází jedno v druhé ... Tohle je skutečné umělecké dílo. Vizuální a herecký koncert... Pocit z filmu je naprosto neopakovatelný a hlavně neznám film, který by tomuto byl třeba jen trochu podobný a mohl mu konkurovat ... Je to film, do kterého jsem se jednoznačně na první pohled zamiloval a bude to láska na celý život ... Nenajdu jedinou chybičku, tohle se prostě musí vidět a prožít ...(7.12.2007)

 • gouryella
  ****

  Urcite jeden z tech lepsich Kubrickovych filmu. Naturalisticke liceni nasili dosahlo v tomto filmu extrtemni hladiny nejen na svou dobu.(30.7.2002)

 • Flipper
  ****

  Možno chutne obsiahnutá psychika dozrievajúceho veku delikventov, alebo len fraška, ktorej zmyslom bolo provokovať psychiku. Vyberte vy, u mňa to bolo s každého niečo. Čaru tohoto filmu som pochopil až oveľa neskôr.(30.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace