Darebáčci

• USA Small Time Crooks (více)

Ray Winkler je drobný darebáček s velkými sny. Naverbuje svou ženu, která peče skvělé sušenky a pár známých packalů, odejde z práce, kde se živil jako umývač nádobí, aby si mohl otevřít vlastní sušenkárnu vedle banky. Zatímco jeho žena řídí sušenkárnu, on a jeho kumpáni pracují v suterénu na tom, jak se vloupat do banky. Bohatství ale přichází z nečekaného směru a pomáhá mu splnit jeho sny. Avšak když získáte všechno po čem jste toužili, nemusíte mít ještě vyhráno. Ostatní místní boháči nejsou totiž připraveni „darebáčky” akceptovat... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

B!shop

Prvni pulhodinka je paradni jizda, ktera dava vzpomenout na Allenovo rany blaznivy komedie. Pak uz to spadne do klasicky konverzacky s dobrym pribehem, ale bohuzel tu je kolikrat nejaky hluchy misto, kde se nic moc nedeje, vetsinou kdyz dej nesleduje Allena, ale Ullman a Granta, ktery spatny nejsou, ale proste to neni kdovijaka zabava. Nicmene obcas se zadari paradni vtip a spousta postav je ukazkove vymleta, takze to je nakonec solidni komedie za slabsi 4*. ()

Tosim

KONVERZUJ, ALE NEMLUV! Woody Allen žádné své poslání nezradil, tyhle filmy a tamty ony filmy jsou tak fifty-fifty. A přímo tento? Brilantní. Dialogy, (dokonce i ty, kde se Woody "jen" hádá s další babou ;-), postavy, celková myšlenka, Tracey Ullman, a to, co by se mohlo zdát jako moralizování, působí v celém kontextu skvěle zahraných figur docela plynule. Allen má prostě pravdu a basta a scéna na večírku a s "předpovědí počasí" vejde do dějin :-) POŘÁD PODPALUJEŠ DOMY KVŮLI POJISTKÁM? POŘÁD. DVĚ DĚTI MI ZA TO VYSTUDOVALY! ()

xxmartinxx

Woody Allen už permanentně neví. Po nějakých třiceti filmech se není čemu divit. Kdyby byl tohle jeden z prvních kousků, co jsem od něj viděl, nejspíš bych nad čtyřkou uvažoval, ale ta rezignace na cokoli netrademarkového je smutná. Kde jsou časy, kdy Woody varioval Bergmana a Feliniho? Kdy měly jeho filmy říz, myšlenky, byly chytré? Tohle už je jen rutina a vyprázdněnost. Ne úplně nesnesitelná, ale rozhodně nedostačující. ()

castor

Woody Allen zas a znovu.. nezklamal. Sic přiznám, že jsem mu pro tentokrát tak úplně nevěřil, nicméně výsledek, ve kterém jde profesionální outsider Ray Winkler za svým snem, ho vrací ke kořenům – a hlavně na výslunní. Pro tentokrát bohatne a doslova trpí. A to nejprve tím, jak po něm manželka Frenchy šlape pro jeho flek umyvače nádobí, posléze proto, že mu chybí vkus a kulturní vzdělání dostačující nárokům manhattanské smetánky.. ale to jsme trochu napřed. Protože nejprve se kolem nich prožene nebývale štědrý osud. Se svými neschopnými kumpány se Ray rozhodne k (ne)dokonalé loupeži, ve které je má jeden tunel dovést až k trezoru s pohádkovým obsahem. Zatímco oni dole mapují terén, Frenchy nahoře naoko peče sušenky. A ne ledajaké. Desítky metrů dlouhé fronty nakonec Winklerovým udělají čáru přes rozpočet – a zaplní jejich rodinnou kasu. Se zbohatlíky to ale nebudou mít vůbec snadné.. Allen opět výborně kormidluje vytříbenou slovní komiku. Každou scénu zásobuje trefnými gagy, a opět rozdmýchává onu permanentní diskusi, zda už není umělecky vyčerpaný. Osobně si vyčpělého autora představuji jinak. Na hořce vtipné moralitce (v druhé polovině trochu drhnoucí) se vyřádili nejen výtvarníci (zdivočelý byt, křiklavé oblečky), ale také herecká sestava (vedle Allena třeba Hugh Grant, Jon Lovitz nebo Tracey Ullman).. 75%. ()

Pierre

Třicet let po svém debutu Seber prachy a zmiz se Woody Allen vrátil k lupičskému tématu. Už bez experimentování s různými formami a takovým začátečníkym zápalem. To ale neznamená, že to není náběh na srdcovku! Úvodní dialogové přestřelky s Woodyho manželkou a kumpány, nezdarná realizace (jinak samozřejmě dokonale vymyšleného) plánu a z toho vzniklé gagy všeho druhu zase byly špičkovou zábavou. Jen zhruba po půlhodině je linka s vykradáním banky skrz tunel nahrazena možná obehraným, ale vdečným tématem burani vs.snobové. Woody je na intelektuály prostě expert,  ale tentokrát žádného intelektuála nehraje. Přesto si to tady po celou opět herecky totálně dává a prakticky všechny nejlepší momenty si vyzobává pro sebe. Takže mě nakonec bavily obě linky filmu, byť nepopírám, že ta lupičská o něco více a mohlo se u ni zůstat déle. Skoro to na mě působilo jako by Woody měl dva náměty, které by unesly i samostatných 90 minut, ale on je nakonec spojil do jednoho filmu. Ale  i tak vznikal skvělá sranda, kterou bych si byl schopen pouštět i opakovaně. Navíc kvituji, že Woody v tomto případě sklouzl k poměrně ,,normálnímu´´ filmu, který by určitě unesli i ti, co ho moc nemusí a možná by mohl pobavit i celou rodinnu. Super kousek, ještě u psaní komentáře se pěkně usmívám.:D ()

• David (Hugh Grant) utrúsi v jednej scénke poznámku, že má doma v skrini obraz, ktorý starne miesto neho. Ide o odkaz na dielo "Obraz Doriana Graya" od Oscara Wildea. (misterz)
  • Keď Denny, Ray, Tommy a Benny začínajú prácu na kopaní tunela a dohadujú sa, kto vie používať zbíjačku, Denny (Michael Rapaport) osloví Raya (Woody Allen) Woody. (ZOUi)