Zabíjení

• Česko Velká kořist (více)

Johnny Clay sa po piatich rokoch dostal z väzenia a chystá sa oženiť so snúbenicou Fay. Je pevne rozhodnutý, že do ďalších kšeftov sa pustí až keď sa presvedčí, že riziko ozaj stojí za potenciálny zisk. Spolu so štyrmi ďalšími mužmi chystá prepadnutie dostihovej pokladne. V hre sú dva milióny dolárov. Lúpež je naplánovaná do najmenších detailov. Zapojený je do nej aj George Peatty, plachý pokladník z dostihovej dráhy. Je ochotný riskovať krk len preto, aby zapôsobil na chladnú a panovačnú manželku Sherry. Sherry mu je neverná s Valom a všetky informácie o plánovanej lúpeži posúva svojmu milencovi. Tak dokáže aj dokonale naplánovaný zločin stroskotať na príliš dokonalej zhode náhod... (oficiální text distributora)

E=mc2

Patrí to k dobrým filmom to bezpochyby. Záver je výborný. Problém je trochu ten stred a málo napätia a tej noirovosti. ()

Mol

JOHNNY, YOU'VE GOT TO RUN! EH, WHAT'S THE DIFFERENCE? Nevím proč film pojmenovali zrovna killing, ale což. Hned ze startu musím poukázat na zlatokopeckou běhnu Sherry. Bože jak já ji nenáviděl. Falešná zrůda, kam vítr tam plášť, nenechala si dokonce blbé kecy ani když umírala. Fuj. Jinak film jako takový byl zajímavej a závěrečné mačkání kohoutků se mi na tom líbilo nejvíc. Jen na tom úplném konci jsem se fakt chytl za hlavu. Kdyby aspoň ten pes byl roztomilej, ale on nebyl. Nikki Arcaneho na něj. Ten by ho za 5.000 dolarů sundal. ()

Wallas

Parádní atmosféra, výborně vypravované, učebnicová hra světla a stínu. Z tohohle filmu se dá hodně naučit. ()

Cedr

Perfektní noirové heist movie s netradičním střihem, který film skvěle oživil. Stanley Kubrick si nasadil už tenkrát laťku proklatě vysoko. ()

David.Darco

Jeden z najzaujímavejších Noir-ov čo som vôbec videl. Štruktúra celého príbehu a narúšanie kontinuity spoločne s rôznymi uhlami pohľadov a komentárom rozprávača sú vybrúseným diamantom celého filmu. Obdivuhodné ako dokáže Kubrick spraviť z témy lúpežného prepadnutia (dnes už tak otrepanej) niečo naprosto originálne a zaujímavé aj pre dnešného diváka. Oó a Johnyho by som sa spýtal na psa ako najlepšieho priateľa človeka. ()

Motinski

Kubrickova ranná tvorba mi teda sadla o dosť viac ako jeho najväčšie klasiky. Výborná zápletka, charaktery, atmosféra. Rozprávač sa pekne stará o prehľadnosť a napätie funguje skvelo. Páčili sa mi dynamické kamerové prechody, to som na film z 50-tych rokov nečakal a keďže je stopáž ani nie hodinu a pol, všetko ubehne strašne rýchlo a nemáte sa kedy nudiť. Stanley Kubrick natočil jeden z jeho najmenej experimentálnych filmov a veľmi mu to sadlo. ()

Avathar

Výborný noir film, ktorý ani na chvíľu nenudí. Perfektné herecké výkony a pôsobivý scenár o jednej z najväčších lúpeží. Čierny humor, nadhľad, geniálna réžia a množstvo sympatických postáv. A samozrejme musím pochváliť záver na letisku. ()

KRYSIOPICE

Poctivý Noir, dokonale vystavěný příběh, mistrně odvedená práce. Kamera je nadčasová. Film má velice rychlý spád a ani na chvíli nenudí, zkrátka ani vteřina zde není navíc. Kubrick zde naplno mohl předvést svůj talent, možná je to jeho nejlepší film. ()

BROKEN_

Ještě před svýma unikátníma filmama Osvícení, Mechanický pomeranč, Olověná vesta, se Kubrick předvedl v roce 1956 s filmem Zabíjení, které je jeho dalším povedeným filmem. Příběh je zcela prostý, a již známý, vždyť se tímto filmem inspiroval Tarantino se svým prvním filmem Gauneři, kteří jsou vynikajícím dílem Tarantina..... ale to zabíhám od hlavního tématu. Zabíjení je skvěle zrežírovaný ( i když se tu najde nějaká ta pasáž, která mohla být lepší, o té pak něco napíšu později ) krimi thriller, který má ideální stopáž, při které se těžko najdou hluchá místa. Postavy jsou všechny do jednoho zajímavé, a každý se něčím předvede, a také mají ve finále opravdu nápadité osudy. Film skvěle míchá žánry. Líbilo se mi jak byl film v druhé polovině prostříhán tak, aby jsme sledovali jiné časové roviny, s různými postavami. Bylo to správně dynamické, a také to tomu filmu dodávalo šťávu, byl jsem kvůli tomu opravdu zvědavý jak film skončí. A tady bych se chtěl vyjádřit k finále snímku. Myslím, že finále mělo být více dramatičtější, a ne tak urychlenější, přišlo mi, že se hlavní postava chovala v celém filmu rozumně, chytře, ale ve finále se unáhlila, a vlastně na to doplatila. Ale to by byla vlastně jediná věc co bych vytknul. Samozřejmě vyčítat filmu slabě natočené některé scény v dnešní době není zrovna dvakrát moudré, vždyť je to rok 1956, takže to přece nemůže vypadat jak v roce 2020, no ne. A proto bych chtěl filmu dát jasných 5 hvězd, opravdu si to tenhle snímek zaslouží. Doporučuji. ()

noriaki

Tyhle syrové heisty s nemilosrdnou zápletkou mám hodně rád. Stanley Kubrick natočil strhující thriller který nestojí na pointě, ani na příběhu, ale na způsobu vyprávění. Režisér si pohrál s časovými rovinami, takže jeho téměř sedmdesát let starý film působí i dnes překvapivě svěže. Nový subžánr tím pochopitelně nezaložil, protože na něco takové nebyli diváci ani zdaleka připraveni. Historie na něho ovšem nezapomněla. ()

Master19

Jde určitě o jeden z filmů, u kterých vám je líto, že už končí... Všechno plyne úplně automaticky a ani z více časových rovin jsem neměl pocity zmatení. Každopádně mi tam něco chybělo. Nevím přesně co, ale u ostatních Kubrickových filmů mám nutkání koukat se na ně znovu a znovu... a na tento ne. :-( ()

Madadajo

I přes jméno režiséra jsem se nemohl zbavit dojmu průměrnosti, ale závěrečné rozuzlení aspoň trochu tento pocit přebíjí. Nicméně čtený komentář mi místy opravdu vadil. Nemůžu se zbavit dojmu, že i bez něj by byl příběh srozumitelný, ba dokonce by předznamenával způsob vyprávění nyní tak charakteristický třeba pro Ińárittu ()

dANo

V jednom z prvých filmov génia filmového plátna Kubricka sledujeme niekoľkých hrdinov, ktorí plánujú veľkú lúpež peňazí, ktoré sa nahromadia počas najsledovanejších dostihových pretekov v stávkovej kancelárii. Do plánu je zapojených veľa ľudí a tak sa zvyšuje riziko prezradenia plánu... Všetko však napodiv vychádza skvele, až kým... Ďalej neprezradím, lebo toto určite treba vidieť! :o) Ukážkový film noir s prvkami krimi thrilleru. ()

-ELFKA-

Už konečne viem kde berú inšpiráciu dnešné lúpežné gangsterky. The Killing je sympatický hlavne svojou stopážou, ktorou ani na chvíľku nenudí. Od začiatku do konca šlape naplno, neotravuje zbytočným rozvetvením deja. Ide tam o lúpež a film sa aj lúpeži plne venuje. Napätie sa stupňuje a vrcholí efektnou scénou, kde milióny dolárov poletujú po letisku. Koniec sa umelo nepredlžuje, vo filme naozaj nieje ani sekunda navyše. Plný čas režisérskeho umenia. ()

MI-380

Kubrickova velká loupež ve stylu americké drsné školy má solidní scénář s nečekaným spádem a originálními flashbacky a k tomu dobře napsané a zahrané postavy. 85%, skoro se shoduji s 1861 uživateli přede mnou, dosavadní průměr je 86%. Je zajímavé sledovat, jak se Kubrickovy filmy postupně zklidňovaly a zpomalovaly. ()

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci