poster

Zabíjení

 • český

  Velká kořist

 • anglický

  The Killing

 • slovenský

  Zabíjanie

Krimi / Drama / Thriller / Film-Noir

USA, 1956, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Falko
  *****

  Cakal som nieco slabsie, ale nenasiel som v tomto filme ziadnu chybu, jedine mi v niektorych scenach nesadla hudba, ale to vobec nebolo podstatne. Kratka minutaz mi vobec nevadila, pretoze Kubrick ukazal vo filme vsetko, co som chcel vidiet bez toho, aby som sa co i len chvilku nudil a casove sceny do seba tiez zapadali ako puzzle. Cela lupez bola perfektne organizovana a nacasovana, takze ja ako divak som uz len ocakaval nejaku chvilu, kedy nieco nevyjde. Podobnu lupez s odputanim pozornosti som videl vo filme UTEK DO MEXIKA (1994) s Alecom Baldwinom a s Kim Basinger a podla mna boli obe perfektne natocene... (26.05.2009) ___ Sterling Hayden - (Johnny Clay) +++ Coleen Gray - (Fay) +++ Vince Edwards - (Val Cannon) +++ Jay C. Flippen - (Marvin Unger) +++ Elisha Cook jr. - (George Peatty) +++ Marie Windsor - (Sherry Peatty) +++ Joe Sawyer - (Mike O´Reilly) +++ Hudba: Gerald Fried +++(22.5.2009)

 • NinadeL
  *

  Kontextuálně mi přijde Killing ještě horší, než Killer's Kiss, protože to byla alespoň přímočará historka, tohle už je jen naprostá zoufalost a křeč. Extrémní práce s hudbou, parodický vypravěč, šílené neherecké výkony...(4.5.2013)

 • zputnik
  *****

  Stanley Kubrick rozehrává zajímavé drama s noir-feelingem, v němž popisuje více/méně minutu po minutě jeden kriminální čin z dostihového prostředí plus všechny okolnosti s tím související. Filmařsky čisté, herecky dobře zahrané, s výborným feelingem, scénářem i hudbou - film prostě tiká přesně jako švýcarské hodinky. Poznámka pro všechny milovníky filmových nesrovnalostí: hned v úvodu je možné si všimnout drobné nesrovnalosti, která samozřejmě nijak nesnižuje celkovou výbornou kvalitu snímku - všímejte si pozorně listu papíru, který má Marvin Unger při popíjení zázvorového piva pod svým loktem.(30.11.2003)

 • Javert
  *****

  Stanleyův třetí celovečerák se stal plným právem kultem nejen ve své době, ale přijde mi, že i dnešní tvůrci si z Killing berou to, co pro svůj film potřebují. Žádné zbytečné cavyky, žádné dlouhé rozjímání, žádné filosofické úvahy, prostě čistokrevný krimithriller se skvělými herci, výborným scénářem a samozřejně jedinečnou režií. TOP20(13.9.2008)

 • stilgar1
  *****

  Kubrick je genius. Myslel jsem si, že po všech těch filmech mě už nemá čím překvapit, ale tenhle film mě teda pěkně vyvedl z omylu. Noirová atmosféra mu očividně sedí. Počáteční rychlé vykreslení děje bylo trochu zmatené, takže jsem se trošku ztrácel, ale časem jsem se dostal do proudu děje a bylo to OK. A na scénu zakončující film nikdy nezapomenu. 10/10(11.12.2006)

 • - Kubrick původně napsal skript podle novely "Clean Break" od Lionela Whitea. Poté požádal Jima Thompsona, aby ke skriptu doplnil dialogy. (gogos)

 • - Film byl recenzován v magazínu Time, kde jej dokonce porovnávali s dílem Orsona Wellese. (raffspIn)

 • - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (gogos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace