poster

Zabíjení

 • český

  Velká kořist

 • anglický

  The Killing

 • slovenský

  Zabíjanie

Krimi / Drama / Thriller / Film-Noir

USA, 1956, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Javert
  *****

  Stanleyův třetí celovečerák se stal plným právem kultem nejen ve své době, ale přijde mi, že i dnešní tvůrci si z Killing berou to, co pro svůj film potřebují. Žádné zbytečné cavyky, žádné dlouhé rozjímání, žádné filosofické úvahy, prostě čistokrevný krimithriller se skvělými herci, výborným scénářem a samozřejně jedinečnou režií. TOP20(13.9.2008)

 • Dan9K
  ****

  Po dosledování tohoto snímku mám nekontrolovatelné záchvaty radosti. Náhle, jakoby z ničeho nic, zvednu obě ruce na obličej, křečovitě otevřu ústa, pevně zavřu oči a vydávám blíže nedefinovatelné zvuky. Takovou odezvu u mě vyvolalo Zabíjení, respektive naprosto dokonalý závěr, jelikož, přiznejme si, začátek byl poněkud nevýrazný a člověk, tedy já, v tu chvíli nějak neočekával, i přes fakt, že film vedla persona Stanleyho Kubricka, se snímek stane až tak dobrým. Mimo začátek mi ale rovněž absolutně nesedla scéna při jedné z vražd, kdy se mi na mysl vkradla i kacířská myšlenka, která nesla něco o amatérismu. Jinak ale výborný zážitek a Kubrick rozhodně nezklamal ani ve svých začátcích.(10.3.2006)

 • Renton
  ****

  Scénář: Stanley Kubrick .. Báječný úspěch.(19.4.2007)

 • EdaS
  ****

  I napodruhé moc chladné na pět hvězd, ale půlnoční projekci v kině jsem si stejně vychutnal. LFŠ 2010(26.7.2010)

 • lesumir
  *****

  Jeden z nejlepších Noir-krimi-filmů od pravého mistra Stanleyho Kubricka si s divákem vůbec nepohrává, rovnou ho hází do přímého děje bez nějakého úvodu nebo začátečního vykreslování postav. Proto taky ta výborná stopáž, hodina a půl uběhla neskutečně rychle. Prvních deset - patnáct minut jsem byl úplně mimo, neměl páru kde se nacházím na časové ose. Ale potom se to rozjelo, všechno jsem pochopil a už jenom sledoval skvěle odvedenou filmařinu po všech stránkách, film graduje s každou minutou a závěr jsem čekal, i přesto mně překvapil a jsem za něj rád! Zabíjení (moc jsem nepobral ten název) bych nesrovnával s novými krimi ala Chladnokrevně, Dannyho Parťáci atd., protože tady se nic nepřikrášluje, nevyskytují se zde žádné geniální metody na vykrádání ani lupiči par excellence. Prostě normální lidé, popř. pár zlodějíčku si chce přilepšít. Noirka jsou mojí novou vášní a The Killing patří mezi ty nejlepší!(12.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace