poster

Děrsu Uzala

 • Sovětský svaz

  Dersu Uzala

 • Sovětský svaz

  Дерсу Узала

  (Sovětský svaz)
 • slovenský

  Dersu Uzala

 • anglický

  Dersu Uzala

Dobrodružný / Drama

Sovětský svaz / Japonsko, 1975, 137 min

Režie:

Akira Kurosawa

Předloha:

Vladimir Arsenev (kniha)

Scénář:

Akira Kurosawa

Kamera:

Asakazu Nakai

Hudba:

Isaak Shvarts
 • Chrustyn
  ****

  Velice pěkný film určený převážně pro milovníky přírody, kterým nevadí pomalé vyprávění příběhu. Tato podívaná se totiž táhne rychlostí amerických turistů do prudkého kopce a je z ní cítit každá minuta její bezmála dvou a půl hodinové stopáže. Film je plný dlouhých záběrů, ve kterých se nic neděje a spousta ne zrovna záživných ale dlouhých dialogů. To mi ale nebrání v tom dát filmu vysoké hodnocení, protože má nesporné kvality, které jsou znát především při krásných záběrech na krajinu, která je střídavě nemilosrdně pustá i neprodyšně zarostlá. Zároveň bych neměl opomenout i velice dobré herecké obsazení v němž exceluje převážně hlavní hrdina, který je nejen sympatický ale i neskutečně uvěřitelný. Pokud dáte tomuto dílu šanci, odmění se vám nevšedním zážitkem.(10.7.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Člověčinka, která se zlehka dotkla i mé cynické podstaty, ale k větší spokojenosti bych uvítal, kdyby Kurosawa popohnal bičem rozvláčné tempo, osekal mečem rozsáhlou popisnost a nastřílel puškou do každé hodiny trvání snímku alespoň jednu zábavně odlehčující situaci.(10.12.2011)

 • tahit
  *****

  Brilantně citlivým pohledem Akira Kurosawa natočil příběh Děrsu Uzaly o jeho průzračné duši. Co je vlastně na prostém příběhu pro mě tak působivé? Zjistit, po těch dlouhých letech ve městě, že podmanivá louka krásně voní a strniště píchá a navracet se do světa přírodních zázraků, které v tomto filmu přímo jsou poeticky laděné. A donutí člověka se vážně zamýšlet nad hodnotnými věcmi v životě.(1.1.2009)

 • anderson
  ****

  ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 16.11.1977 - réžia českého znenia (ČST Praha) = ZDENĚK COUFAL (8.2.2009) - netušil som, že existuje český dabing. Zrejme to netušili ani vo FILMHOUSE (Ale tam ma to ani neprekvapuje. Diletanti.)(8.2.2009)

 • Amarcord_1
  *****

  87% - Velmi zajímavé, zároveň však upřímné a přirozené vyprávění o setkání dvou lidí v přírodě, a jejich opětovném shledání po letech. Na tomto filmu se mi líbí především jeho vizuální stránka. Záběry na přírodu ve mně vyvolávaly silnou emocionální odezvu, a při některých z nich jsem žasnul, jak byly technicky provedeny. Dialogy, na kterých je hodně znát Kurosawovo řemeslo jsou velmi skromné, a díky tomu i převědčivé. Děrsu mi svou ryzostí a dobráctvím občas připomínal Řeka Zorbu. Zde je koneckonců film o podobném přátelském vztahu muže cizince, a jeho průvodce. Krásný námět a výborné zpracování... Zasloužených pět hvězdiček.(28.3.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace