poster

Děrsu Uzala

 • Sovětský svaz

  Dersu Uzala

 • Sovětský svaz

  Дерсу Узала

  (Sovětský svaz)
 • slovenský

  Dersu Uzala

 • anglický

  Dersu Uzala

Dobrodružný / Drama

Sovětský svaz / Japonsko, 1975, 137 min

Režie:

Akira Kurosawa

Předloha:

Vladimir Arsenev (kniha)

Scénář:

Akira Kurosawa

Kamera:

Asakazu Nakai

Hudba:

Isaak Shvarts
 • Šandík
  *****

  Nesmírně citlivě a zručně natočený film o v podstatě poměrně neatraktivním a těžko sdělitelném tématu. Škoda vysloveně odfláknuté práce při digitalizaci filmu. Tohle totiž není problém špatné kopie, nýbrž naprosto jednoznačně jde o šlendrián jednoho konkrétního "digitalizátora", který si s prací na tomto filmu nedal absolutně žádnou práci... 9/10(24.1.2009)

 • Bubble74
  *****

  Jaké štěstí, že se Kurosawovi nepodařilo předčasně ukončit svůj život a nepřipravil nás tak o jedno ze svých nejlepších děl. Do Děrsu Uzaly vložil veškerou lidskost v její nejčistší a nejušlechtilejší podobě. Čirou jednoduchostí dosáhl dokonalosti. Výjimečný film o opravdovém přátelství a harmonickém soužití člověka s přírodou v kulisách dechberoucí scenérie sibiřské tajgy.(23.5.2011)

 • Ilicka
  *****

  Nejnejaponštější a nejumírněnější Kurosawův film = jeden z vrcholů jeho tvorby. Doufám, že mu o sedmnáct let později Costern libal nohy. :-)(23.6.2011)

 • cheyene
  *****

  Velice lidský příběh plný moudrosti, lásky k přírodě, tolerance a přívětivosti. Děrsu Uzala je jakousi studnicí vyjmenovaných ctností a strašně příjemně se jeho příběh sleduje. Až do střelby po tygrovi měl Kurosawův snímek tu vlastnost, že na mě působil velmi pozitivně. Poté se však příběh dostává do smutné a dojemné roviny, jež je působivou a nezapomenutelnou tečkou za uplynulými minutami filmu. Nádherné scenérie a příjemná hudba dotváří jedinečný dojem z tohoto dobrodružného dramatu, kterému dávám bez zaváhání 5*. Děrsu Uzala v sobě nese nesmírnou hloubku, jež musí pozornému divákovi proniknout pod kůži. Scény jako bylo spěšné sekání trávy, setkání kapitána s přítelem v roce 1907, střelba na láhev a později na jelena či soužení sibiřského lovce ve městě, si budu velmi dlouho pamatovat. Jedinou moji výtkou je, že nikdy nemáme příležitost pořádně zblízka spatřit tváře postav.(7.4.2011)

 • T2
  **

  Rozpočet $4miliónyNávštevnosť: 20,400,000(Rusko)║ strašne ale strašne pomalé /40%/(5.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace