Missy, dcera Macka Phillipse (Sam Worthington), je unesena a důkazy o tom, že byla pravděpodobně zavražděna, se najdou v opuštěné chatrči uprostřed oregonské divočiny. O nějakou dobu později obdrží Mack, utápějící se v nejhlubší beznaději, podivný vzkaz, ve kterém ho pisatel zve na víkend do chatrče. Přestože Mackovi jeho vlastní počínání připadá nanejvýš pošetilé, vrací se jednoho zimního odpoledne na toto místo, aby znovu vkročil do samého středu svých nejtemnějších nočních můr. To, co tam najde, mu navždy změní život. (Magic Box)

peakus odpad!

Začátek drama...chatrč, zima, hups – Strážná věž...Probuďte se...Probuďte se...Strážná věž... Probuďte se...Strážná věž... odpusťte všem úchylákům, zaběháte si po vodě. A Tat´ka je ženská, asi abys ho nemohl nakopat do semeníku. Utrpení filmem...Jdou dát dva odpady? ()

Simir.ma

Nemůžu si pomoct, ale musím dát pět hvězd, kdyby byla možnost dát od nuly do deseti, dám i těch sedm, protože na příběh se nelze dívat jen z pohledu náboženství, ve kterém uznáváme nějakého boha. Na příběh se člověk musí dívat určitým pohledem, avšak zcela jiným, aby mu skutečně příběh dával smysl. Osobně na příběh hledím z vlastních názorů, hodnot, které v životě člověk má a které si postupem času utváří, kdy právě v Chatrči lze trochu těch ,,správných,, hodnot najít, avšak jen tehdy, když člověk příběh pochopí. Neznám režiséra a ani scénáristy, kdy přiznávám, že jsem se zde o to ani nezajímal, ale zcela jistě film stojí za shlédnutí. Samozřejmě, vždy má každý nárok na svůj názor a tak neberu nikomu, když film odsoudí, ale jak jsem už psal, někdy se člověk na věc musí dívat i z jiného úhlu, aby pochopil. ()

Mat.t

Napriek tomu, že je kniha nesfilmovateľná, dokonalé, dokonalé, rovnaké pocity ako pri knihe, myslienky a obrazy, ktorých jrttam viac než dosť a pre každého. S otvoreným srdcom si tu človek uvedomí veci... tie najpodstatnejšie, na ktoré zabúda ()

pajis21

Nejsem nějak extra věřící ale musím uznat, že tento film má opravdu velkou hloubku. Nechci zde hodnotit zda je film náboženská propaganda nebo ne, každopádně film ukazuje jak dokáže být víra v odpuštění osvobozující. Nádherná hudba, perfektní efekty, děj je opravdu originální, a myslím, že jsem tak silný příběh viděl snad poprvé.. Film v člověku po dlouhou dobu zanechá pocit, že nějaké to dobro na světě existuje. ()

vierka0078

Ja neviem čo chcel týmto režisér povedať? Neviem a mám zmiešané pocity.. odpustiť niekomu čo iného zabil lebo mal ťažký život? Tak potom pustíme na slobodu vrahov, veď aj oni mali ťažký život..aj Hitler ho mal či nie?! Mne to príde ako neskutočná cirkevná propaganda aby si nejakým zvláštnym spôsobom nahnali ovce...a čo viac funguje ako láska k deťom?! Celé zle toto..tu jednu hviezdičku dám za herecké obsadenie ;) ()

Crocodylus

Neskúmal som do hĺbky, či sa jedná o kresťanskú propagandu alebo nie... Vyzeralo to tak, ale nie je to dôležité. Film to bol zbytočne dlhý. Časť vizuálu bola príjemná a pekná, no našla sa aj amatérska a oku nepríjemná (čo sa estetického zážitku týka). Film „veriace obecenstvo“ určite chytí za srdce. Svätá trojica je tam zaujímavo stvárnená, ale v dobe politickej korektnosti nejde o nič originálne, práve naopak. V každom prípade sa jednalo o film, pri ktorom som sa veľmi premáhal, aby som ho vôbec dopozeral. Hviezdu dávam za snahu, ktorú zo snímky cítiť – inak to bol pre mňa skutočný odpad. + + + Odpoveď na otázku, prečo sa deje zlo vo svete, bola nakoniec aj tak zodpovedaná nedostatočne! ()

Milsa

V knihe bolo veľa dialógov hodných zmienky. Vo filme toho bolo menej, podstatne menej. Keďže som čítal knihu, nedá mi, aby som neporovnával. Škoda konca, ktorý bol iný ako v knihe. Celkovo ale film stál za pozretie. ()

peproch

The Shack (Chatrč) je žánrově určeno jako křesťanské drama. Čili, abyste získali klíč k porozumění, musíte alespoň na chvíli přijmout toto interpretační schéma, protože pokud tak neučiníte, shlédli jste opravdu pitomej film a plně máte plné právo na jakýkoli záporný názor na něj. Ovšem, pokud byste přijali tuto optiku, asi tak jako když se díváte na horor, kde přeci smyslem je mít strach, bát se, a celá intrpretace filmu spočívá právě v tom, jak moc se tvůrcům podařilo vás strašit, čili pokud přijmete předporozumění, že účelem filmu je nabídnout evangelium, tak lze získat z filmu nějaký kladný efekt. Především je třeba jej zařadit mezi filmy, které  nějakým způsobem vypráví terapii po ztrátě dítěte. Viděli jste Angelinu Jolie v Changeling? Znáte Sigourney Weaver v The Girl in the Park? Pamatujete, jaký byl Will Smith v Collateral Beauty? A co Nicole Kidman v Rabbit Hole? Missy, dcera Macka Phillipse (Sam Worthington) zmizí. A film rychle přechází pátrání po zmizelé. Je pohřbena i bez těla, Mack ztrácí jakoukoli naději, motivaci, víru ve smysl, lásku k sobě… A romanopisec a scénárista přispěchají s pomocí nějaké terapie, která se jaksi odehrála v době čehosi jako klinické smrti po autonehodě. Namítnete: pitomé, umělé, nezasloužené, laciné, trapné… Máte pravdu. Ale ve filmu se objeví repliky, které na to dopředu upozorňují, že ačkoli se jedná o fantasy řešení, není nepravdivé. Jak žít dál po ztrátě dítěte? Ať už byste použili jakoukoli cestu, jakýkoli výkon, pokud vás to dostane z bídy zoufalství, je to v pořádku. Jakákoli berlička, která nebude ubližovat bližním je v pořádku. A navíc, mezi námi, pokud byste měli za manželku takovou hrdinku jakou je Nan (Radha Mitchell), tak to přeci stojí za to. ()

bratr_jezek

Dát odpad by nebylo poctivé, filmaři asi hodně chtěli natočit takový film, jenže není opravdu pro každého. Na začátku to tak bezradně přešlapuje, o čem to asi bude - Domácí násilí? Život bez vidiny lepšího zítřka? Hluboká deprese po tragické ztrátě dítěte? První dvě roviny vyšumí dřív než začaly (a to stejně jen kloužou po povrchu) a pravděpodobná vražda je tak umělá, knižní a nepřirozeně působící, že si ani díky ní nevytvoříte k hlavnímu hrdinovi nějaký silný vztah. Snad proto ho tvůrci poslali do chatrče. Pokud jste věřící, bible pro vás není prázdným slovem a pravidelně navštěvujete kostel, pak budete nejspíš hýkat nadšením a volat po nejlepším filmu roku. Pokud jste jako já ke všem náboženstvím trochu skeptik, hodnoty máte postavené trochu jinak než na víře, pak vizuálně přeplácaná koláž o vše objímajícím, vše milujícím a vše chápajícím bohu (byť v těle poměrně zajímavé černošky, kterou do svaté trojice doplňuje kudrnatý pohodář trochu arabské vizáže a ezoterická Asiatka) bude pro vás spíš utrpením. Párkrát jsem šáhl po ovladači, abych popohnal děj, protože někdy to náboženské "mystično" kape z filmu tak hustě jako med z rozbité sklenice a brzo vás to "přesladí". Konec je trochu odhadnutelný, celkově je film opravdu příliš okatě náboženský. ()

Dr.Marek

Na tenhle film se nemůžete dívat očima a intelektem, ale srdcem, jinak je zbytečné se na to dívat a kritizovat ho (to je jako hodnotit operu podle kvality vazby notové osnovy). Tenhle film dokonale popsal co to je Bůh. Díky němu jsem po 40 letech pochopil vztahy v naší rodině a odpustil. Tenhle film vykresluje Boha takového, jakého znáte od Jirky Ledvinky, resp. živého Boha, kterého může zažít každý z nás a to i bez čtení nekonečných biblických textů a odříkávání motliteb a zasvěcení svého života klášteru - tedy žádná církevní agitka (církev je tam i zmíněna a to dost nelichotivě). Tenhle film vysvětluje proč i přesto, že Bůh je, se děje ve světě zlo. A za toto má ode mě 100% a kdyby bylo možné víc, určitě bych mu je dal. PS najdete tu v komentářích i hodnocení od katolíků a to vypovídá za vše - např. že si nedovede Boha představit jako prdelatou černošku...chápu, takže Bůh musí být jedině sexy playboy pověšený na kříži. To dokazuje, jak jsme dodnes zblblí církví a soudíme podle vzhledu, a zrovna to píšou katolíci - kdyby to jejich předci slyšeli, předci co byli za Habsburků násilně katolizováni, zatýkáni, mučeni, vězněni, tak kdyby slyšeli, že jejich potomci co mají absolutní svobodu dobrovolně se hlásí ke katolicizmu a přitom absolutně nechápou božství, myslím, že by se v hrobě obraceli. ()