• Francie

Komedie / Drama

Francie / Česko / Belgie, 2015, 127 min

• Nebešťan

Dáme Vám vědět.(10.11.2015)

Marguerite trpí trochu tím, co je zároveň v současnosti v evropském divadle a filmech velkým trendem - rozmělněnost emocí. Dramatická stránka neustále narušovaná tou humornou, přičemž ale nevzniká symbióza, ale roztříštěnost. Protože humor musí doplňovat dramatické vyznění, ne ho přebít a naopak. Ale jedna scéna, která z vás chce dostat smutek, soucit a bum další scéna, kdy se mám hlasitě smát? Tak to nepůjde, takhle z diváka emoce nedostanete. Tyhle vlnové, přerušované filmy dělají z dobrých scénářů, námětů a hereckých výkonů jenom jeden z dalších filmů - mohlo to být dobré. A přesně to platí o Marguerite mohlo to být dobré, ale je to průměrné. Tady navrch podpořené neschopností jakékoliv gradace, u samotného konce máte pocit spíš jakési umělé nadstavby než emočního finále, které přišlo o dobrých dvacet minut dříve. Šlo by to přejít kdyby Marguerite nebyla filmem, který se o ty emoce, svou groteskní hravostí a tragickým dramatem nepochopení, vyloženě snaží. Navíc Marguerite je jeden z těch filmů, co psychického času trvají o dost déle než v reálu, protože tvůrci ne úplně dobře umí pracovat s mozaikou všech osudů a dobou a vykreslují atmosféru tu s lepší a tu s horším úspěchem, samozřejmě co jiného dělat u námětu z principu negradačního. To nic nemění na faktu, že Catherine Frot v roli Marguerite předvádí famózní výkon, že kamera i detaily jednotlivých scén jsou naprosto skvělé. Takový ten film, kde vás spousta věcí naštve a spousta potěší, hezky ode zdi ke zdi. Slabších 60%.(26.10.2015)

Cakom prásk nie je film zlý. Problém je v tom, ako sa už píše v hlavičke - Komedie / Drama a to mi teraz nešlo moc dohromady. Zo začiatku je vám to na smiech, a potom tú postavu vlastne ľutujete, a to nehovorím o závere. Za pozretie určite hodné a za stvárnenie barónky nemám žiadne výčitky.(2.4.2016)

V kině sice sedělo dohromady asi jen pět diváků, ale smáli jsme se skoro od začátku až do hořkého a smutného konce. Výkon hlavní představitelky úchvatný a dechberoucí. 75 %.(28.9.2015)

Své představy o životě buď naplno prožijete, nebo o nich budete jen snít… Film, který se nejdřív tváří jako komedie a dost okatá variace na Wilderův Sunset Boulevard, postupně zvážní a jde do hloubky, aniž by sklouzl k lacinému sentimentu a citovému vydírání. Občasné výpadky tempa bohatě vyváží přesné herecké výkony, skvěle použitá hudba a spousta zajímavých a nápaditě použitých detailů. Příjemný, i když ke konci jitřící filmový zážitek, který by si mohli dopřát i ti, kteří se snad bojí, že to bude jen „o opeře“.(24.9.2015)

• - Příběh je volně inspirován osudy Američanky Florence Foster Jenkins, operní zpěvačky známé jako „královna kraválu", která se ve 40. letech minulého století proslavila svým příšerným hlasem. (Zdroj: Artcam)

• - Dobové komediální drama zasazené do počátku 20. let vzniklo za české koprodukční účasti (Sirena Film) a z velké části se natáčelo v českých lokacích, mimo jiné v prostorách Divadla na Vinohradech. Točilo se také na Vinohradské třídě, scény v nemocnici na Právnické fakultě UK a závěrečný recitál v Mahenově divadle v Brně. (Zdroj: Artcam)