Big Ben

Německo, (1996–2009), 105 h 17 min (Minutáž: 88–96 min)

Ottfried Fischer, Ruth Drexel, Katerina Jacob, Udo Thomer, Norbert Heckner, Michael Lerchenberg, Gerd Anthoff, Diana Körner, Moritz Lindbergh, Katharina Abt (více)

Série(14) / Epizody(69)

I v malém městě dochází k velkým zločinům. A to je práce pro Benna, nejtěžšího a největšího policistu ze všech. (TV Barrandov)

Recenze uživatele Malarkey k tomuto seriálu (68)

Řád pro vraha (1999) (S04E01)

Skvělý díl s Big Benem, kterej vyšetřuje případ vraždy, jejíž jedinej svědek byl ožralej na šrot. Průběh vyšetřování je poměrně slabej a zachraňuje to hlavně máma Big Bena - Rösi, která se od hlavního svědka - úředník z Mnichova - nechává uplácet, protože kromě toho, že byl na šrot, ji ještě povalil plot a bůhví co ještě. Nakonec ale vše dobře dopadne a i Big Ben dokonce nakonec povolí uzel a pro jednou se nechá uplatit kvalitním sexem. Žádný Bavorák totiž nepohrdne kvalitním sexem, jak je zmíněno na konci tohoto dílu. ()

Smrt na Hahnenkammu (1999) (S04E02)

Další z řady těch lepších dílů. Také hlavně proto, že Ben se s matkou odváží vyrazit do rakouského Kitzu a užít si tam dovolenou. Bena ale první večer na diskotéce nabaluje tehdejší Miss Rakousko a tak to ráno vypadá tak, že je obviněn z vraždy, protože drahou Marinu tamní policie objeví čelem k zemi v jedné horské ulici a bohužel to není tím, že by ve stesku po tehdejší slávě na diskotéce přibrala o chlup víc, než Ben. Což vlastně ani nejde, protože Ben vypije vagon piva a stejně odejde po svých. Nicméně okamžitě se seznamujeme s tamní vyšetřovatelkou, která je dutá jak vokap a tak jí Ben s vyšetřováním pomáhá. To se nese v poměrně napínavém duchu a plusem budiž, že si Rézi najde kamaráda pana Matušku, kterej má rád chlast a ještě k tomu rád prohrává peníze v pokeru. Rézi má ale štěstí v kartách a tak se jí chvíli daří. To je ale chvilkové a tak je jenom otázka času, než splaskne větev nejenom nad ní, ale i nad vrahem. ()

Smrt kněze (1999) (S04E03)

Tvůrci Big Bena nenechají německou katolickou církev na pokoji. V tomto případě jí věnují celý jeden díl. No a v tomto díle na jednu stranu církev pomáhá tureckým uprchlíkům a na straně druhé se tu řeší vražda kněze. Humorově to trošku strádá, ale o to více se tu vyšetřuje. Závěr je poměrně dost šokující a kdejaký klerik by ho nemusel ustát. Fajfr tu ale opět úřaduje a klerikům ze zdejší fary užírá zásoby během služby, které jinak vezou právě uprchlíkům do kostela. Že všechno zapíjí lahváčem netřeba dodávat. A to, že u toho ještě řídí, je důkazem, že policajta by v Bad Tölzu chtěl dělat každý. ()

Hon (2000) (S04E04)

Na Bena je v tomhle díle drzej snad úplně každej. Sice se tu ředí téma myslivců, ale líbilo se mi, jak Benův bejvalej kamarád - Tony Rambold - mluví o Benovi jako o tlustým Berghamerovi. Dokonce i vrah si z Bena dělá prdel a posílá mu výhružný dopisy, kde ho častuje názvoslovím tlustý prase. Ben to má ale v hajzlu a doufá, že se doma pořádně nažere a napije. A to i přesto, že ho máma docela šetří. Solidnější díl, ve kterém se promítla celá řada standardních postaviček od Fajfra počínaje po preláta konče. ()

Smrtící aféra (2000) (S05E01)

Tenhle díl jsem měl nějakej zakletej. První scénu s traktorem a mrtvým traktoristou jsem viděl několikrát, ale nikdy jsem celý film nedokoukal do konce, protože jsem u něj pokaždé usnul. To ale nebylo tím, že by zrovna tenhle díl byl nuda, jako spíš tím, že jsem si tenhle díl pokaždé pustil v nejnevhodnější dobu. Po pivu, před spaním atd. Přitom jsem se opět docela zasmál. Při scénách, kdy Ben hustí do doktora, že se nejedná o vraždu, aby to nemusel vyšetřovat nebo, a to obzvlášť, v momentě, kdy strážmistr Fajfr požádal Bena, aby z něj taky udělal vyšetřovatel, protože práce mají hodně a on by tomu rád pomohl. To, že pak zprasil všechno, co mohl, to je věc druhá. ()

Ideální svět (2000) (S05E02)

Vražda místního zpěváka bavorské dechovky rozhodí jeho fanoušky. Nejvíc samozřejmě Rézi, která mrtvolu objeví a ještě jí vrah bouchne lampou po hlavě. Následně se rozjíždí vyšetřování, ve kterém zjistíte, že zpěváka z jeho blízkého okolí neměl vůbec nikdo rád. Takže tušíte správně, že podezřelých se vyrojí víc, než dost. Asi nejzapeklitější případ, který Ben vůbec kdy vyšetřoval. ()

Vražda ve sboru (2000) (S05E03)

Za tu řadu dílů jsem zjistil, že v Bad Tölzu toho mají víc jak v kdejakém multiměstě. Tentokrát jsem ale zjistil, že tam mají i hudební sbor stvořený z obyčejných lidí a Rézi Berkhammerové - mámy Big Bena. Ta se standardně vecpe k vraždě a rozjíždí se vyšetřování. To je opět poctivé, klasické a k závěru pěkně vrcholí. Po tolika dílech mě popravdě překvapuje to, jak tvůrci stále přichází s něčím novým. Dobře, sice je tu zase pan státní rada, kterej vytváří ty svoje politicky standardní kecy nebo zdejší menšina Italů, kterou tento seriál taky sem tam nesmí opomenout, ale ten sbor? O tom teda slyším fakt po prvý. ()

Rudé růže (2000) (S05E04)

Jeden z těch lepších dílů s tlusťochem z Bad Tölzu. Lepší je především v tom, že Benovi dává sodu snad každej. Do toho se tady ještě docela slušně vyleje v místní nálevně. Vyšetřování se pak odvíjí poměrně obstojně. Nejdřív se všichni leknou, že ve městě je vrah, co znásilňuje. Náhle se všichni včetně matky Big Bena přihlásí na kurzy juda. Podezřelý se objeví záhy, ale Big Ben při jeho sledování usne a nevšimne si ho ani v mrákotách. Do toho celou tu dobu prelát ví, kdo je vrah, ale Bůh mu to nedovolí říct, protože zpověď nemůže znát nikdo jiný, než ten nad námi. Celé to má takový nádech absurdna a do toho skáče jedna hláška za druhou. Nejlepší je asi ta se strážmistem Fajfrem: Fajfre, ty jsi křesťan? - Ne, já jsem z Regensburgu. ()

www.vražda.de (2000) (S06E01)

Do Lázní Tölz přišel internet a s ním se urodila jedna vražda uškrcením. K tomu pan prelát přišel na to, že internetem by mohl vydělat a vymáčknout z lidí nějakou tu škváru na opravu kostela. Na co jiného taky. Do kapsy těžko, když je to prelát. Standardní díl, na který se standardně pěkně kouká. ()

Vražedný trojúhelník (2001) (S06E02)

Když jsem v první scéně zjistil, že Benova matka pojede do lázní, tak mi bylo okamžitě jasný, kde se stane vražda. Kde je jeho máma, tam většinou vznikne průser. Každopádně co se týče tohoto dílu, tak je trošku slabší. Překvapující je hlavně závěr, který mě vůbec nenapadl. Ben tu také docela i vyšetřuje. Legrace je pomálu, vynahrazuje ho děsně otravná paní Kučerová, která přečetla tisíce kriminálek a tak předpokládá, že se z ní stal Sherlock Holmes. ()

Sioux City (2001) (S06E03)

Vedle Bad Tölzu si velkopodnikatel rozestaví westernově městečko Sioux City, do kterého se máma Bena vysloveně vecpe, aby byla důležitá. Po několika desítkách dílů ale pořád netuší, že tam, kam vleze, většinou přinese i smrt a tak tu někdo umře. Fakt horší jak smrtka. Ben se ale do případu opře a rozhodne se i vyšetřovat. Škoda ale, že tvůrci trošku nerozjeli vtipnou tóninu, protože ty pofiderní postavičky, které to městečko staví, si o to vysloveně koledovali. Výsledkem je průměrný díl, který neurazí a nenadchne. ()

Policista v lázních (2001) (S07E01)

Tenhle díl je naprosto luxusní záležitost. Ben hned v první minutě dostává petrák od matky, že je tlustej a vyžranej jak to prase. Přitom v jiných dílech vypadal i hůř. Následně je poslán do nějakého sanatoria, kde by měl zhubnout. Předtím, než tam pojede, tak zjistí, že tam pracuje jeho kamarád z vejšky a než tam vůbec dojede, tak ho někdo sejme. Tudíž Ben v sanatoriu začne hubnout a do toho ještě vyšetřovat případ. Policejní kolegyně Sabrina má dovolenou a tak vedlejší hlavní roli přebírá Fajfr a tudíž vyšetřování má nezvyklý spád. Vrcholem všeho je, jak ve služebně během práce pocucová místní pšeničný mok. Morálka jako svině. Závěr finišuje se vší parádou a já jsem se dlouho tak nenasmál. Vysloveně vydařený díl. ()

Banda vrahů (2002) (S07E02)

Benovi se vrátila kolegyně Sabrina a pro změnu odpad alkoholik a strážmistr Fajfr. Sabrina je evidentně po dovolené poměrně odpočatá a tak do Bena sype jeden rozum za druhým. Ben je sice pořád tlustej jako prase, ale už to není tak hrozný, jako to bejvalo, tudíž si myslím, že si Sabrina kdejakej rozum mohla strčit do prdele. Když jde všechno jak na drátkách, objeví se vražda a začne poměrně plodné vyšetřování, na kterém je nejzajímavější člověk, kterej celej život opravuje dětskej kolotoč a není schopnej ho dát dohromady. Sice s případem nemá vůbec nic společnýho, ale je evidentně blbej jak štoudef a pokud vydržíte do konce, dočkáte si i slušného vyvrcholení. Tenhle díl se řadí mezi ty poctivější. ()

Vrah milenců (2002) (S08E01)

Jak to ten Ben dělá, že mu stará paní vždycky nabrnkne nějakou sympatickou ženskou a ta pokaždý bude mít něco společnýho s vraždou, kterou zrovna řeší. To se pak nemůžeme divit, že Ben je pořád sám a jediný, co ho neustále zajímá je, jak by se dobře nažral. V tomhle dílu je na svojí mámu nerudnej tak, že mu odmítá vařit, ale za to za ní zase platí večeři v hospodě. To je snad poprvý, kdy pro svojí mámu něco udělal. Jinak díl je to standardní. Vrah milenců tu ještě nebyl, tak je docela na co koukat. ()

Závěrečný hvizd (2002) (S08E02)

Konečně zase exkluzivní díl. Ben je jednou nohou nakročenej stát se prezidentem místního, nutno podotknout, křesťanského fotbalového mančaftu. Jenže během domluv a jednání se přes noc uprostřed hřiště objeví mrtvola a rozjede se proces vyšetřování. No a jelikož tu není pro tentokrát Sabrina, tak Ben dostane na pomoc kluka z Mnichova, na kterýho jsem si okamžitě zvyknul. Mlaďák má rád motorky, hraje si na frajera, ale přitom do něj Ben sype jednu hlášku za druhou. Do toho tu máme jednu bláznivou ženskou, která o prelátovi tvrdí, že řídí celý svět a stará se o nejhorší sektu v Německu, což je legrace poslouchat. Taky se tu objeví Benův dřívější kolega podnikatel Rambold a kolem něj se také točí vyšetřování, což se mu vůbec nelíbí. Kór, když si k němu Ben dovolí víc, než ke všem ostatním. Tady jsem se zase jednou zasmál. ()

Vražda s potleskem (2002) (S08E03)

Big Ben je klasik a když jsem u tohoto dílu viděl, že jeho máma Resi půjde soutěžit do nějaké televizní soutěže, rozhodl jsem se tenhle díl dokoukat. Už jenom kvůli ní to totiž stálo za to. Pakliže Vám Big Ben nevadí, tak přesně víte, co dostanete. Dvousetkilovej Ottfried dostává pojeb od matky v jednom kuse, ta zase leze do prdele nějakému slavnému moderátorovi. Mezitím se stane rutinní vražda, která se tak nějak vyřeší. Ale za ty všecky kecy kolem to stojí za to vidět. Závěr mě pak totálně sejmul. Ottfried natře starostu, že ho má natočenýho, jak v rezidenci na kopečku provozuje orgie a on mu na oplátku ukáže video jeho mámy Resi, jak si krade otázky do soutěže, které se zúčastní. Aneb ze života Bad Tölzu... ()

Cirkusový vzduch (2002) (S08E04)

Tenhle díl příjemně kombinuje Benovi speciální policejní taktiky vyšetřování vraždy s cirkusovými čísly místního cirkusu, který ve městě spíš krade, než aby dělal radost. A do toho na místním obdělávaném poli zemědělec objeví s nějakou místní mlékařkou mrtvolu, na kterou koukaj tak, jako by mrtvoly vídali minimálně ob den. Do toho Ben zjistí, že cirkusáckej kluk je asi jeho syn, tudíž zjistíme, že i on vede, nebo minimálně v dřívějších dobách, kdy byl o gram lehčí, vedl sexuální život. Vyšetřování je nicméně docela solidní a tak se z tohoto dílu stává další z příběhů ze života lidí v Bad Tölzu, na který je radost koukat. ()

Smrt po diskotéce (2002) (S09E01)

Kromě toho, že Rézi zase řeší berňák a Ben si z ní dělá legraci, tu v tomhle díle není nic extra zajímavého. Po několika letech zjistíme, že v Bad Tölzu mají i diskotéku a v ní se rozjíždí dvě mladý holky. Co čert nechtěl, jedna nedorazí domů a tak začne vyšetřování. Jeden z těch průměrnějších, až bych řekl slabších, dílů. ()

Salzburská specialita (2002) (S09E02)

Klasickej Big Ben s panorámatama Salzburgského zámku. Nejlepší moment byl snad ten, jak tam na Big Bena vystřelila nějaká rakouská uklizečka naprosto přízemní větu:"Ježiši, Vy jste tak tlustej. To jsem ještě neviděla." To byla taková poctivá lidovka. Vyšetřování pak naprosto šílený, závěr úplně brutální, ale máma Big Bena - Rézy, ta zase předváděla umění hodný vychcandíry na entou. Syn dělá na kriminálce a ona chce z rakouskejch úřadů po vypití jedovatýho energiťáku vytřískat prachy a tak dělá nemocnou a pokouší se o pojišťovací podvod. Ona, i kdyby celý vyšetřování stálo úplně za hovno, to vždycky zachrání. ()

Volný pád (2003) (S09E03)

Jednoznačně jeden z těch nejlepších dílů z celé série. Hned na začátku se rozjíždí brutální pařba nějakého amatérského leteckého klubu s hektolitry bavorského piva a místními děvkami. Během ní před domem místní čarodějnice zapálí hořící kříž, šéf klubu ji vynadá a druhý den jde skákat tandemový seskok, během kterého se mu nerozepne padák a o průser je zaděláno. Už ten pád byl absurdní a přišel jsem si jak v té nejlepší grotesce, na kterou můžete narazit. Následně se rozjíždí vyšetřování, kde nejlepší moment je, když si Ben pozve na vyšetřování podezřelou plešku a probírá s ním, jak mohl vymlátit celou hospodu kvůli jedné značce bavorského piva. Volný pád je fakt podařený díl. ()