Berlínský realitní makléř Karl Brendt chce cestou do práce vysadit své děti ve škole. Když ale nastartuje auto, zazvoní mu telefon. Neznámý volající mu sdělí, že má pod sedadlem bombu, kterou odpálí, pokud se Karl nebo děti pokusí vystoupit. Požaduje, aby Karl urychleně sehnal obrovskou sumu peněz. Když Karla začne manželka podezírat z únosu jejich dětí, záhy má v patách i policisty, a to včetně odbornice na výbušniny jménem Pia. Začíná vražedný závod s časem – Karl, vydán na milost bombě a pronásledován policií, se zoufale snaží zachránit sebe i své děti. (HBO Europe)

Dale

Stáva sa mi v poslednej dobe dosť často, že začnem pozerať nejaký film a zrazu mám pocit, že som už predsa takýto film videl. Nejako sa nám v kinematografii rozmohol taký nešvár, že nejaká krajina natočí film a ten istý film sa potom rozhodnú sfilmovať aj v xy ďalších štátoch, toto je jeden takýchto príkladov, keď pôvodný film bol zo Španielska, no ja som videl až zatiaľ posledný, americký remake s Neesonom, ktorý bol dementný až hrôza. Rozjazd je vpodstate rovnaký, no potom sa obe tieto verzie začínajú rozchádzať a táto mi prišla o niečo rozumnejšia a vierohodnejšia, aj keď aj tu máme viacero WTF momentov. Každopádne o triedu lepšia než Neeson. ()

Arsenal83

Dobrý film s napätím, ktorý trpí len jednou "maličkosťou" a to tupým až nevysvetliteľným konaním polície, rovnako tak manželky. A tá pointa nebola tiež nejaká extra šokujúca, čiže všetko, čo je na Nevystupuj! dobré, je vlastne tá thrillerová linka, kedy každú chvíľu čakáte, či tá bomba vybuchne alebo nie. Oplatí sa však pozrieť. ()

Autogram

Nemcom sa celkom úspešne podarilo skombinovať Speed s Telefônnou búdkou a tak chvíľu jazdíme v stiesnenom priestore ohrození bombou. Potom sa do toho vloží polícia, ktorá kazí všetko, čo môže, a je len v úlohe štatistu a potenciálneho zberača mŕtvol. Film má tempo, napätie, vynaliezavú kamera poletujúcu naokolo, a tak som na prvýkrát nadpriemerne spokojný a druhé pozretie pre tento typ príbehu asi nepripadá do úvahy. ()

Anderton

Ale tak prečo nie. Ak pristúpime k tejto jednohubke ako k niečomu s nutnou dávkou klišé, môžeme si užiť perfektnú adrenalínovú jazdu od začiatku do konca. Tvorcovia sa s tým nepáru a o čo pôjde, sa dozvedáme už po niečo vyše desiatich minútach. A vlastne aj ten priblblý poliš, manželkin nesympatický frajer čo všetko dodrbe, chlapík s tou najotrepanejšou motiváciou pre pomstu alebo labilná manželka sú pevnou súčasťou tejto veľkej "previnilej" zábavy. Len ma prekvapuje, že ešte nevznikol hollywoodsky remake, tu nie je ani čo pokaziť. Nakoniec ale predsa je ten Berlín na takýto typ filmu netradičné miesto a v LA by to už možno nebolo ono a tieto klišé by sme už nemuseli ustáť. ()

• Natáčalo sa na viacerých miestach v Berlíne. Celkovo prebiehalo natáčanie v období od 22. marca do 6. mája 2017. (MikaelSVK)
  • Tesne pred tým, ako sa začne pyrotechnik približovať k autu, si dá hlavný hrdina preč z ucha jeho ľavé sluchátko. Následne sa však striedajú zábery, kedy ho v uchu má a kedy nie. (Johnny.ARN)