Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

MM11

Nepochybně podařená parodie, dnes je takových zoufalý nedostatek na trhu. Snímek nepotřebuje příliš známých tváří aby pobavil. To je docela zajímavé, obvykle totiž producenti doufají, že úspěšný herec vyřeší problematický scénář. To jistě ne, jen svým jménem na titul naláká. Maffioso má jediný problém v úspěšnosti gagů, některé jsou příšerné a sráží film dolů. Ty vtipné však určitě vedou a kvůli nim stojí za to film vidět. ()

campix

Horory mají svoje Scary movie, akčňáky mají své Žhavé výstřely a mafiánské filmy mají svoji parodii ve formě Maffiossa. Poslední film Jim Abrahmse ve kterém ještě stihl spolupráci s Lloydem Bridgesem. Bohužel to není jeho nejlepší film, na skvosty jako Žhavé výstřely nemá, ale přesto zde bylo bezpočet velmi vtipných momentů, které si budu ještě dlouho pamatovat. Některé vtípky zase film bohužel velmi podrážejí, ale těch dobrých je tu větší procento. Takovéhle komedie se již v dnešní době nedělají a vzniká tak jen špína viz Epic Movie nebo Disaster Movie. Kde jsi Abrahamsi, když tě potřebujeme. ()

BadoXXII

Videl som všetky filmy, čo Mafia! paroduje a to je asi základ aby sa človek mohol pri sledovaní dobre zabaviť. Každopádne kadencia vtipov bola prvýkrát silnejšia ako teraz po rokoch. Niektoré vtípky mi už prídu veľmi trápne a podpriemerné. Stále sa však jedná o oveľa lepšiu paródiu ako sú tie dnešné (všetko od J. Friedberga a spol.) ()

El-Barto

"Máte v sobě něco sicilského? - Od včerejška ne." Kdo neviděl Kmotra ani Casino, tak ať se raději ani nesnaží pochopit. Jinak jde o docela slušnou parodii. Myslím si, že si tvůrci mohli odpustit několik fakt nechutných scén, které navíc nebyly ani vtipné. Jinak Lloyd Bridges jako Marlon Brando válí, hlavně s tím melounem :) ()

Whitebeard

Komedie mého "mládí" :) Spoustu vtipů tohohle filmu si pamatuju dodnes a to je už řádka let, co jsem to viděl naposledy. Nicméně nasátý brčko do nosu, hekající chlapeček po tom, co doplaval do Ameriky těsně za Titanikem, opravdu paráda. Bojim se, že pustit si to dneska, už to nebude ono, takže si nechám už jenom ty vzpomínky :) ()

• Představitel Vincenza Lloyd Bridges zemřel jen pár týdnů po skončení natáčení, film je věnován jeho památce. (korbitch22)
  • Hned na začátku chlapec přeletí přes řidítka a narazí do podobizny Benita Mussoliniho. Film se odehrává roku 1901, kdy byl Mussollini teprve čerstvě vystudovaný učitel před odjezdem do Švýcarska. Navíc se podobizny Mussoliniho začaly v Itálii vyvěšovat až od roku 1919. (ypres.bass)
  • Natáčení filmu probíhalo od 22. září do 10. prosince 1997. (GASTON73)