Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

Jehan

Zlatý věk parodií pomalu končil, Lloyd Bridges se ještě vyřádil. Film tak trochu pro zasvěcené nebo pro milovníky prvoplánových srandiček a explicitních hnusáren. V podstatě jde o zajímavé rozhraní kinematografie. Otěže přebírají explicitní saďouři a milovníci samoúčelných schémat všežravě citujících cokoliv a čirá prča radostně nasnímaná s cílem prostě jen pobavit s odkazem na totemy filmové zábavy někam nenávratně mizí. ()

Brano

Povedzme že je to jedna z tých vydarenejších paródii, ktorá paroduje film Godfather, The. Fajn herci, občas skvelé gagy, ale tiež tomu bohužiaľ predchádzali trápne situácie, ktoré už boli na hranici logiky. Keby autori netlačili toľko na pílu a nesnažili sa vyťažiť z každej scény humor, tak by to bolo rozhodne lepšie. A samozrejme treba vidieť všetky filmy, ktoré Jane Austen's Mafia paroduje, potom to bude dávať väčší zmysel. ()

LucLuc

Za první třetinu, po svatbu bych dal pět *, super gagy, obzvlášť cesta do Ameriky mě dostala a vůbec sekvence po příjezdu je skvělá a plná výborných vtipů (Vicenzo větrovka Armani Cortino, přání atd.) Většina dobrého humoru ale koncčí gagem s dárkem s Koree. Pak už jako by autorům došel dech a zybtek filmu ja tak na jednu *. Škoda ()

jjimmy

perfektná paródia, ktorá si berie na mušku mafiánske filmy. Škoda, že v dnešných časoch je to takmer vymretý druh, no prispením všetkých neviemčo-movie je mŕtvy už teraz. Jednoznačne je to film, ktorý stojí za to pozrieť :) ()

megajalec

Bránica dostala zabrať. Možno tomu pomohlo to, že väčšinu filmov mám napozeraných, možno to, že Kmotor nepatrí medzi moje obľúbené filmy, každopádne, smial som sa a o tom má byť dobrá komédia resp. paródia. Áno, boli tam aj slabé momenty, ale naopak, aj veľmi dobré. Celkový dojem 70%, zaokrúhľujem v tomto prípade nahor ()

Slam7

Souhlas s Douglasem....pokud neznáte minimálně Kmotra, pak se na Maffiósso radši ani nedívejte. A i tak je to místama fakt stupidita!!! ()

gotham

Pro mě jako skalního fanouška Kmotra a dalších legendárních mafiánských fláků celkem zajímavá podívaná, ale že bych se za břicho popadal, to teda ani náhodou. Ale zase narozdíl od jiných parodií, Mafioso nesklouzává do nechutností, což je vlastně třeba brát také jako plus. 40% ()

Elessar.

Panejo to bol teda bizár, videla som už dávnejšie. Rozhodne sa oplatí pozerať ak poznáte kontext, potom je to veľká prča... a nič viac od toho nečakajte :) ()

Aurius

Podle mě podhodnocený film. Chápu, že pokud člověk nezná slavné filmy s mafií, moc mu odkazy na ně neřeknou, ale já se smál i na druhé podívání. 90% ()

hanazu

Poměrně podceňovaná parodie na téma mafie. Sice se zde objevily i narážky na další filmy jako: "Run, florist, run!", což křičela za malým Anthonym, uvězněným v ortopedických dlahách, jeho stejně malá obdivovatelka, nebo když Anthonyho, coby anglického pacienta, přivezla na pohřeb ošetřovatelka. Jinak ale film jede podle klasické předlohy, kde se vzpomíná na dětství zakladatele klanu, nešikovného Vincenza, který žil ve vesnici Salmonella, na jeho útěk před místním narkobaronem do New Yorku, až po jeho stáří, kdy musí předat podnik jednomu ze svých synů. Otázkou je, zda rodina zůstane pouze u provozování kasin (kam někteří sázkaři rovnou posílají peníze v obálkách, aby ušetřili za letenky), nebo se vrhne na nový artikl - drogy. ()

lapage

V tomto filmu je skryto neskutečné množství vtípků. Přijde den, kdy zjistím všechny filmy, které paroduje ;-) Prostě je skvělý a vždy mě rozesměje ()

RF

Nějaké scény byly vtipné ale to byly jen ty, které byly přesně převzaté z normálních filmů. Zbytek byl podle mě dost slabý a trapný. ()

Scaevola

V okamžiku, kdy se bavíte tím, že hádáte, která scéna ze zdrojových snímků je právě parodována, je cosi špatně. Několik málo dobrých vtipů lze sice najít a na Ch. Applegate se dobře dívá, ale větší smysl nebo zlatou éru parodií aby pohledal. ()