Prospektor

Otec a jeho dospívající dcera cestují vesmírem a na mnohdy pustých vesmírných tělesech se snaží těžit drahokamy, které jim umožní vymanit se konečně z bídy a tuláckého života. Jejich poslední zastávkou je neznámý měsíc, v jehož jedovatých lesích se skrývají nejen drahokamy, ale také nebezpečí v podobě místních obyvatel. A honba za zbohatnutím se záhy změní v boj o přežití, v němž nemá nikdo nic jisté. Dívka, která se potýká nejen s nemilosrdnými obyvateli lesa, ale také s otcovou chamtivostí, jež mu zcela zastínila rozum, záhy zjistí, že si musí proklestit vlastní cestu ke svobodě. (Cinemax)

Morien

Spřízněný High Life se mi líbil víc, zejména proto, že se tam mnohem míň mluvilo, nebo mnohem méně/více mluvilo k věci, ale ten les tady, ten les je prostě paráda. Já to říkám pořád, že kdybych někdy emigrovala do USA, tak jednoznačně do nějaké chaty v lese ve státě Washington. Taky bych ale chtěla udělit plusové body za to, že všechny věci v tomto světě vypadají, jako že je někdo opravdu používá. ()

Zeck

Jedná se o filmový debut natočený na základech 4 roky starého kraťasu od stejných tvůrců, což je to nejzajímavější, co k tomuto filmu mohu sdělit. Po zhlédnutí této nesmírně napínavé a umně natočené záležitosti s neskutečnou scenáristickou nápaditostí mohu konstatovat snad jen to, že oba tvůrci talentem rozhodně neoplývají. Na celém filmu za něco stojí jen Pascal (divím se, že se současným hypem z Narcos leze do takových projektů s amatéry) a Thatcher, která hraje naivní, leč schopnou puberťačku. Pokud bych si ovšem u sledování nevystačil s úchylným pozorováním jemné pokožky mladé holky a standardně solidním výkonem Pedra, asi bych se podělal nudou. Sci-fi, ve kterém se celou stopáž chodí v trochu víc exoticky vypadajícím českém lese za všudypřítomného polétavého prachu a asi dvakrát se vytěží jakési diamanty z vagínohouby v půdě. Popis nezaujal? Dobrá intuice. Pokud půjdete do lesa sbírat křemenáče, patrně zažijete větší sci-fi thriller než za hodinu a půl s tímto filmem. 40 % ()

slunicko2

Vesmírný westernoidní survival. 1) Výprava připomínala seriál Hvězdnou bránu (kus jetého lesa, trocha papundeklu (výsadkový modul), mlha a prach._____ 2) Napadl mě vhodný název pro podobné žánr - spacestern?_____ 3) Podobným béčkům dávám obvykle dvě hvězdičky, ale zde jsem se kupodivu nenudil a tak příděl zvyšuji. ()

honajz

Jeden každý díl Star Treku o výsadku na jinou planetu má víc nápadů, koulí a napětí, než tohle. Taťka s dcerkou, kteří se narodili na kdovíjaké planetě, píšou divným písmem a vůbec jsou divní, mi už od začátku zrovna k srdci nepřirostli. A když se pak na planetě odehrává obyčejný western v kulisách lesa (který vypadá tajuplně a pořád čekám, čím překvapí, a ono prd a nic), kdy vlastně nakonec o nic nejde, nic není rozpracováno a skončí do ztracena (co ti vesničani? Už je nehledali? Nebo je polomrtvý chlápek všechny pozabíjel?), takže není komu fandit, proč fandit, a ani ta holka není nijak sexy, tak je vám pak ukradený celý film. Hvězdička za záběry lesa, ty se povedly. ()

Socrates

Super osvěžení v dnešní době, plodící převážně scifíčka podle marvelácký komiksový šablony. Trošičku bych film přirovnal k Jonesovýmu Moonu. Hodně minimalistický komorní sci-fi, vonící druhou polovinou minulýho století. Dětem se ale nebude moc líbit, protože jim budou chybět blockbusterový triky a hrdinové, jen občas někdo z nich pochválí obsazení vyhajpovanýho Pedra "Narcos" Pascala. Tak na ty kecy kašlete a zkoukněte to, už jen kvůli tý holce to stojí za to - skvělej hlas a parádní výkon. ()

• Natočeno podle stejnojmenného krátkého filmu Prospect z roku 2014. (FexteR)
  • Jedovaté častice lietajúce v mesačnej džungli nie sú vytvorené pomocou CGI. Prach bol natočený reálne a neskôr pridaný do záverečnej verzie filmu. (Enceladus)
  • Všechny záběry z exteriérů byly natočeny v deštném pralese Hoh na poloostrově Olympic ve státě Washington. (FexteR)

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019