Renee Morgan (Noomi Rapace) se bojí pavouků. Renee je svobodná matka žijící v klidném předměstí se svým dvanáctiletým synem, avšak netuší, že každý její pohyb je monitorován tajemnými cizinci. Když její syn odjede za svým otcem, Renee je unesena a odvezena do vzdálené laboratoře. Věznitelé jí prozradí, že nese DNA dávné mimozemské rasy. Konfrontace strachu u Renee způsobí, že její buňky prasknou a uvolní její mimozemské já. Renee je nucena čelit svým nejhorším nočním můrám. Nakonec ovládnuta strachem se Renee transformuje do obludného mimozemšťana. Plánem cizinců je ovládnout Zemi za pomoci vzkříšené mimozemské rasy. Renee je v lidské podobě vrácena zpět domů, kde se nyní musí rozhodnout, zda bude syna chránit, nebo nechá cizince vyvolat mimozemskou DNA i u něj. (Bixbi)

sedm.1

Rupture jsem dal šanci v podstatě jen kvůli Noomi Rapace, pro kterou mám vážně velkou slabost, a to i přesto, že se v její kariéře vyskytuje, jemně řečeno, docela dost velmi slabých projektů, a právě toto sci-fi mezi ně lze jistě zařadit. Zásadním problémem této podívané je každopádně její zápletka, respektive vlastně už i samotný námět, který vůbec, ale vůbec nedrží pohromadě, celé to na mě zapůsobilo jen jako naprosto nefunkční slepenec hloupostí, se zcela nepromyšleným kontextem, kde strašně moc věcí nedávalo smysl, a pokud ano, tak jen v případě, že divák zvolil hodně benevolentní přístup k náhledu na celý příběh, což nakonec potvrzuje i samotný závěr, který je vyloženě tupý, nudný a prostě celkově úplně prázdný. Takže zápletka a celý její smysl je prostě jeden velký průser, což je ovšem škoda o to větší, že ve většině ostatních ohledech to ale zas až taková mizérie není. Především atmosféru si dovolím označit za skutečně povedenou, chvílemi fungovalo i napětí a samozřejmě ani samotná Noomi pak též rozhodně nezklamala, jen tedy další škoda, že v tom zůstala až trestuhodně osamocena, jelikož zbytek osazenstva je vyloženě mdlý, ne-li až otravný. Abych se ale zase vrátil ke kritice, aby to snad nevypadalo, že Rupture chválím, tak je tu výrazným způsobem znát i celková lacinost celého filmu, a to ve všech aspektech, nejvíce se to ovšem projevilo na prostředí a pak očekávaně i na efektech, které si dovolím označit za vyloženě směšné, naštěstí jich ale není moc, takže to díky tomu naštěstí nesklouzlo do nějaké parodie. Rupture tak lze doporučit skutečně jen příznivcům ojedinělé divy Noomi Rapace, ostatní ale ať se tomuto snímku vyhnou velkým obloukem, protože je to zkrátka jen strašná konina. ()

666Carnage

Mělo to něco do sebe ale bylo takový nedotažený. Spousta známých herců ale nic extra se nedělo. A vysvětlení by to taky možná chtělo lepší ale určitě to zajímavý kousek byl. Jen by to chtělo lepší scénář. 45% ()

Corpsegrinder

Svižnej začátek a zajímavejch prvních pár minut vás možná trochu namlsá jenže pak přijde těžká nuda kterou nahradí odhalení o co ve filmu nakonec jde což vás zklame ze všeho nejvíc jelikož se jedná o hloupou variaci na tuctový sektařský téma. Arachnofobikům se v několika scénách udělá nevolno. P.S. luxusní spoiler v obsahu tady :)) ()

Magika82

Po filmu Život (r.2017), poměrně příjemné překvapení. Jak již uvádím náznakem ve svém profilu, nemám ráda snímky, kde producenti sázejí na slavná jména a vysoký rozpočet, byť scénář sám nestojí za pověstnou zlomenou Grešli... A tento snímek je důkazem toho, že i film bez velkého rozpočtu a slavných jmen, pokud má dobrý scénář, dokáže jiné "velkolepěji dražší" snímky trumfnout, nebo se jim alespoň vyrovnat. Vřele doporučuji shlédnutí... 60% a tedy 3 hvězdy. ()

bobstock

Neortodoxní scifíčka s malým rozpočtem mám rád. V tomto případě ale uspokojení nebylo úplně naplněno. Prazvláštní důvod únosu Noomi Rapace mě neutáhl a čím více jsem postupoval stopáží, tím více mě zájem opouštěl. Nosným pilířem zůstává pouze k smrti vystrašená Noomi. 60% ()

Hernycztek

Rupture je pro mě názorná ukázka toho, že je lepší o filmu předem nic nevědět a jít do toho s čistým štítem. Kdybych předem věděl, že je to v kategorii sci-fi horor, nejspíš bych se mu snažil vyhnout. Nějak nechápu místnímu nízkému hodnocení. Má to sympatickou hlavní herečku, super myšlenku a kameru, co víc chtít alespoň na průměr. Určitě je škoda, že se to ubíralo tímhle směrem, stačilo tak málo změnit. Kdyby to bylo třeba o fanatických vědcích, kteří zjišťují co se stane s lidmi, když jsou vystaveni svému největšímu strachu, tak to mohl být jeden z top hororů roku. I tak to ale není špatné, prvotřídní únos za bílého dne, temná ,,laboratoř" a hnusní pavouci, ze kterých jsem měl husí kůži, hlavně když vylézal ten velký z trubky. ,,Výzkumníci" mi připadali divní od začátku, i když jsem nevěděl že jsou to mimozemšťani, což je důkaz, že to herci zahráli moc dobře. Kvůli té sci-fi zápletce to u mě na plný počet není, ale i tak jsem nad míru spokojen. ()

Flopik

Film má pár veľký problémov.Napríklad že má v žanri horor a pri tom to s ním má spoločné naozaj málinko až skoro nič.Ďalej ma naštvali trailere ktoré z toho urobili neviem čo a pri tom to vôbec také nebolo.No a ono tieto dve veci ten film strašne potopili.Nech sa na mňa nikto nehnevá ale aby v horore bolo jediné hororové pavúk tak to je naozaj slabé.Koniec ma hrozne vytočil a nechápem otvorenému koncu nakoľko im muselo byť jasné že 2 nebude... Slabé 2*, palec dolu vyhnúť sa . ()

septic

nelze měřit vše stejným metrem. Stopáž je příjemná. Otravnost postav nevadí, spíš jen vytváří mlhu. Jako epizoda krajních mezí v technicky vyspělém kabátku by to bylo fajn. To jsem teda za život viděl mnohem větší kokotiny. Ne, že by to byl skvělý film, ale lidi už jsou zvyklí na všechno moc pi*ovat ()

papaguy

Komorní snímek Rupture (Proměna) na mě působil dojmem, že jde debutové dílo čerstvého absolventa filmové školy. Shainberg ale Rupture natočil ve svých 53 letech... Vlastně to není ani horor. Spíš komediální sci-fi thriler. Místo horových prvků divák uvidí "cukrátka pro oči" (candy eye), nad kterým skalní fanoušci žánru nejspíš ohrnou nos. Rapace jediná trochu hraje (vyděšenou, tramatizovanou). V podstatě je jí do tohohle filmu škoda. Ostatní zírají a člověk čeká, kdy jim cuknou smíchem koutky... Tak si říkám, pro koho je to určeno. Možná milovníka francouzkých filmů z 90. let. ()

Knor

Průměrné , čistě průměrné. Noomi Rapace je to nejlepší z filmu. Já tuhle herečku mám stále víc rád, je prostě skvělá. Pointa mě nějak nešokovala a párkrát jsem pocítil i nudu. Za to scény s pavouky byly pro mě nervydrásající, protože sám jsem arachnofobik. Z traileru to vypadala mnohem zajímavěji, ale že by to byla nějaká srajda, ta nemůžu říct. Slušnej sci-fi thriller ve stylu Akt-X. ()

masekjc

Další nevyužitý potenciál a trochu nevýrazný/otevřený konec. Vzhledem k výsledné kvalitě se ale asi dalšího dílu už nedočkáme. 4/10 ()

Pitryx

Zde je přesně příklad toho, že je lepší nečíst o čem film je. Já byl zvědavý jak pes, co se bude dít dále a neměl jsem ani ánung o co půjde, Takže jsem z překvapení nevycházel. Kdybych si to tu přečetl, sjedu film narychlo a skončil by bez bodů. Nuže, přímo k filmu, bylo to trochu pomalejší a ke konci už skoro nudné. Přesto nelze snímku upřít v některých pasážích napínavost. Za mne spokojenost, ovšem podruhé už to vidět nemusím. Efekty dobré, ale moc jich tu není. ()

Mamlas odpad!

Už z prvního záběru je zřejmé, že kameraman bude profesně dosti slabší, ale asi nebyl drahý. Jinak je celý film o nějaké úplně nezajímavé paní středního věku, která je vezena dlouho autem a při tom kouká. Pak je dlouho připoutaná k posteli a při tom kouká a pro zpestření se pocukává, bo připoutaná být očividně nechce. Po zbytek filmu pak paní převážně chodí po baráku s cílem odtamtud uniknout. Přitom samozřejmě významně kouká a také se rozhlíží. No a pak už zbývá jen finále. To je zcela očekávané, plané a naprosto nezajímavé. Tohle byl velmi laciný a prázdný výtvor bez děje, obsahu, či čehokoli, co by něčím zaujalo. Snad jen, pokud máte nějakou fobii z pavouků, tak by vás to mohlo asi 2 minuty pobavit. (2%) ()

DJMaroko

Ukázka toho, že i s malým rozpočtem lze natočit slušné sci-fi. Prakticky tomuto filmu není co vyčítat za mně snad jen ten polootevřený konec a nízký rozpočet. Naomi to zahrála skvěle stejně tak i ostatní mimoni. Určitě si zaslouží více pozornosti od stejných sci-fi fanatiků jako jsem já. Pokračování by se dalo celkem slušně rozjet. ()

Ali-eN

Kdyby to byl první díl z osmi až deseti dílného seriálu, tak bych řekl: hmm.. super! Jako film je to fakt slabota, ale tu část s pavoukama musím jako arachnofobik ocenit. :) ()

Martin29

A pointa je jako kde asi nikde jak na to hledím? René je jednoho dne unesena jakýmasi lidmi, kteří ji spolu s dalšími drží v jakési budově. První se jí vyptávají jestli chce děcka jestli přečte poslední řádek čeho se bojí a podobně a pak na ní zkouší vlastní metody s tím, že když se promění tak ji propustí. Ona totiž René není člověk, ale mimozemšťan. 40 procent za ty scény s pavouky a pěkného hada. P.s. Renee transformuje do obludného mimozemšťana jo byl opravdu příšerný, ale po trikové stránce jen jí posunuly obličej trošku níže a zdeformovaly ho celou dobu jsem čekal, že ta proměna to aspoň zachrání a něco se začne dít, ale nestalo se. O takové blbosti jako, že dokážou unést desítky lidí a nechytnou jednoho malého fracka ani nemluvě. ()