Lukas

Vyhazovač v nočním klubu, který má za sebou padesátku a schytal už hodně ran - doslova i obrazně - se s obtížemi snaží vychovávat svou osmiletou dcerku. (Filmbox)

Chrustyn

Těžko tomu uvěřit, ale Van Damme se objevil ve filmu, který se dá bez větších problémů nazvat kvalitním. Pro Van Dammovi příznivce ale jedno velké upozornění. Nečekejte to, co čekáte od filmu s Van Dammem a spíše si zjistěte něco o panu režisérovi, který netočí přímočaré akčňáky, ale drsné a pomalu plynoucí kriminálky. Lukas jde přesně touhle cestou a film v mnoha ohledech spíše připomíná temné drama o vyhořelém a unaveném vyhazovači, než typický akční film. Bitky zde nejsou na efekt, ale spíše součást příběhu a rozhodně nečekejte velké akční scény. Vůbec to ale nevadí ba právě naopak je radost sledovat, že Van Damme předvádí něco, co se dá nazvat herectvím a film tak není dalším tupým béčkem. ()

SeBig

Strašně zdlouhavý. Damme se celej film tváří jak kdyby byl sjetej pikem, sotva popadá dech a je bez života. Tohle mě opravdu nebavilo. ()

korbitch22

Na jednu stranu je paráda, že Jean Claude hraje v typickém filmu lepší produkce, na druhou stranu je scénář ještě jednodušší než kdejaké jeho DVD béčko z Bulharské produkce. Hlavně dějová linka se smrtí prominentního hosta je úplně mimo a nemá konec a když Van Damme veze dceru na akci, trochu mi už nervama cukaly koutky, ale ne napětím. Film jinak plyne pomalu, akce je středně a o žádném velkém krimi vyšetřování nemůže být ani řeč. Finální twist potom působí jak našroubovaný z jinýho filmu, aby režisér oživil předcházející šeď a rozhodně bych natočil jiný konec. Čekal jsem něco jiného a čekal jsem mnohem víc. Ale pokud si bude Van Damme vybírat podobné filmy jenom dobře, pořád je to jiná liga než co běžně natáčí a kdyby se třeba Seagalovi povedlo natočit druhého Nica v podobném duchu, mohl by být kurevsky rád. Bouncer je pomalý thriller průměrného režiséra a bez jména Van Damme by po něm neštěkl pes, takže vlastně díky bohu za to. Protože režisér může být rád, že jeho film uvidí víc lidí než pár nadšenců ve Francii, Van Damme opět dokázal, že má, měl a bude mít na dražší produkce než céčka z Rumunska a jeho fanoušci ho zase mohli vidět v něčem áčkovějším. Jen to chtělo svižnější scénář a pevnější režii. Nemůžu to prostě přechválit jen pro to, že v tom hraje můj milovaný belgický řezník. 60%. ()

Marze

Jestli je meditační thriller o stárnoucím hrdinovy šálek vašeho čaje, potom je Lukas (evropský název je The Bouncer) kriminální film pro vás.Van Damme má přes svůj věk noblesnost i když zápletka je večerníčková. Filmu jsem byl ochoten věnovat pozornost, ale už ne ochoten zapojit mozkové buňky. Pokud jste fanoušek, tohle musíte vidět a pravděpodobně to bude pro vás zábava. ()

ARI50

Van je prostě skvělý herec ale někdy ani on sám nezachrání celý film, příběh filmu byl prostě chabý a nudný. ()

Bauer

S mým oblíbencem Jean Claudem Van Dammem je to jako na houpačce. Natočí podle mého názoru koukatelné filmy jako je perfektní JCVD, Nájemní zabijáci, Šest výstřelů, Postradatelní 2, aby potom mohl natočit totální bullshit Krvavý obchod. Naštěstí na tom není a myslím, že nikdy nebude tak špatně, jako je Steven Seagal. Lukas nebo-li The Bouncer je z francouzské koprodukce, takže žádná video břečka kategorie C - občas i D. Jedná se o kvalitní film! Van Damme tichý a ve svých myšlenkách. Žádné pořádné kopance, jen čistě jeho herecké umění (fakt hraje!). Rvačky jsou realisticky natočené. Někdo tady psal něco o rvačce ve sklepě, že se tam pěkně vyválel Van Damme na zemi a na bundě ani smítko mi přijde trošku mimo. To je už hodně velký detail a nebo prostě tam chodí paní uklízečka každý den vytírat. Velmi se mi líbil konec filmu, který jsem opravdu nečekal. Pokud se bude Van Damme držet těchto filmů, tak si myslím, že by mu někdy nějaký comeback mohl vyjít, pokud už není pozdě. Teď se velmi těším na Wie Die Young. Lukas odchází s krásnými 4*. ()

Morholt

Nepůsobí to jako laciná břečka bulharské či rumunské produkce. To je fajn. Líbila se mi i jistá bezútěšnost, která se celým filmem táhla, což poporoval i unavený a chraptící JCVD. Jenže občas to působilo strašlivě utahaně a díky tomu vycházel na světlo fakt, že s logikou si tady nikdo hlavu příliš nelámal. Akce byla spíš průměrná a na nějaké kopačky či otočky rovnou zapomeňte. Podívat se na to dá, ale momentální hodnocení (65%) je poněkud přepálené. 50% ()

oLí

Van Damme tu snad neudělá ani jednu otočku, je vopuchlej, dá pár lidem přes hubu, hrát pořád neumí, ale tenhle francouzskej malej filmek táhne skvěle. Režisér Julien Leclerq není úplně marnej, což dokazuje jeho o dva roky mladší film Země a krev. Co bych víc napsal nevím, snad jen, že motivaci otce v tomto snímku chápu a na ten film jsem po pár měsících rozhodně nezapoměl, což je na Van Damma v 21. století rozhodně dobrá vizitka. 6 až v poho 7 / 10. ()

Mordenroth

Pre JCVD ide o celkom netypickú snímku a určite sa nejedná o akčný film. Ja to vnímam skôr ako mix rôznych prvkov drámy, thrilleru a krimi. Pri pozeraní som si neraz spomenul na tvorbu geniálneho Fabiána Bielinského, konkrétne na snímku El Aura z roku 2005. Jej kvality Lukas síce nedosahuje, už len preto, že príbeh nie je ani zďaleka tak sofistikovaný. Rozprávačské tempo a štýl sa však nesú v podobnom duchu. ()

Lacike

Pribeh o vyhadzovacovi, ktoreho vdaka rôznym okolnostiam a blbym nahodam vyuzivaju dve rôzne skupiny. Vsetko to trpi len kvôli svojej dcere. Prvy velky problem, ktory som mal s filmom je ten, ze je to klasicky chladne ako vsetky ostatne Leclercqove filmy. Tentokrat na nezazivnosti filmu pridavaju aj dialogy s kadenciou jedna veta za 10 minut. Van Damme sa cely film snazi odohrat s vyrazom jak keby tyzden nespal. Pochvalu si zasluzi len technicka stranka. Film sice nebol drahy, ale aspon nepôsobi jak amaterska zbuchanina v Rumunskom zapadakove. Trochu vizualom a niekolkymi dlhymi zabermi bez strihu pripomina film JCVD. Ludia, ktory maju fakt radi Van Dammea, tak asi budu radi, ze sa objavil v niecom solidnom, ale ja som sa dost nudil a znova to rozhodne nedam. P.S: je tam par civilnych bitiek bez nejakych zlozitejsich chvatov. Take efektne udery a kopy po ktorych je super hned na zemi a bolestivo zavyja. P.S.2: Van Dammov legendarny hrbol na hlave celkom vtipne vyuzili. 5/10. ()

Marsik

Jasný 4 hvězdy. JCVD zde po dlouhé době (od Expendables 2) předvádí skvělý herecký výkon! Teď si říkám, jestli není škoda, že v 90 % jeho rolí nechává vyznít jenom jeho high-kicky. Protože on evidentně umí hrát. The Bouncer si mě svou ponurou a potemnělou atmosférou získalo a je vidět, že to měli na starosti Frantíci. V USA podání by to určitě takhle dobře nedopadlo. Líbilo se mi, jak byly dodržovány mateřské jazyky všech postav. Slyšet JCVD v jednom filmu mluvit francouzsky a anglicky bylo fajn. 77% ()

agentmiky

Julien Leclerq se již doposud dvakrát osvědčil a natočil kvalitní francouzské žánrovky. Tudíž, když jsem zaregistroval jeho nový počin, kde si hlavní roli střihne JCVD, nebylo o čem a hned jsem si Lukase musel pustit. Kdo očekává akční počin ze země galského kohouta, tak ho hned zklamu. Ano, dojde i na jednu honičku a přestřelku, ale spíše se zde rozehraje vážné drama v hlavní roli se starostlivým otcem, kterého se ujal van Damme (on už se i ten rozpočet může pochlubit spíše skromnějším množstvím finančních prostředků). A v tomto civilnějším zpracování opravdu exceluje, ukazuje, že kromě pořád úctyhodné fyzické vybavenosti umí také skvěle HRÁT, což mu mnoho fanoušků vytýká, ale tento film jim podle mě zavře ústa. Příběh se rozbíhá pomalým tempem, nabídne zajímavé příběhové odchylky od hlavní zápletky, celý děj se odehrává ve špinavém prostředí městského podsvětí, takže si zde divák fakticky nenajde moc pozitiv. Závěr vskutku nečekaný, nic takového jsem nepředpokládal. Výborná žánrovka, kterou mohu s čistým svědomím doporučit. Za mě dávám 80 % ()

Ellmariachi

U mě nadšení nepanuje. Vlastně se k tomu stavím stejně, jak to na mě působí. Chladně, bez emocí a tak trošku s nádechem nudy. Figusek chválí to, že se role pro Jeana hodí. Já oponuji. Jasně, že nepotřebuji vidět jak JCVD dělá otočky, salta a roznožky. Ale dívat se na stále stejný výraz v obličeji přes hodinu se mi taky nechce. A kdyby v rozumné dávce špetka bojového umění ve filmu byla, nezlobil bych se. Mám rád tyhle hrdiny o kterých nám záměrně není nic prozrazeno. Ale v tu chvíli hltám každou informaci, která o životě před životem padne. Zde mě to bylo úplně fuk. Pochválím konec, který byl fakt hodně slušný a jen díky němu tu třetí dám. 55 procent. ()

Trevor

Lukas (Jean-Claude van Damme) pracuje ako vyhadzovať na diskotéke, kde pri vyprevádzaní klienta dôjde ku konfliktu a ten pri páde umrie. Lukasa tak zamestnávateľ prepustí a nájde si náhradnú prácu v striptízovom klube. Krátko potom ho vyhľadá polícia a Lukasa vydiera že ak nebude spolupracovať nehodu na diskotéke prekvalifikujú na zabitie. Kedže Lukas vychováva dcéru sám, nakoľko manželka bola zabitá pri pokuse o krádež auta, nemá inú možnosť ako pustiť sa do hry proti falšovateľom peňazí v striptízovom bare...Aj keď J-CvD na to ešte má, predsa len film nepriniesol nijako výnimočný príbeh a francúzi vedia spraviť podstatne lepšie kriminálky. Respektíve vedeli, pretože v poslednom čase sa im príliš nedarí... ()

Figu

Na rovinu! Jestli Žán trošičku zmoudřel, uvědomil si jak vypadá a kolik mu je, tak klobouk dolů a zároveň palec vzhůru! I když jsme na něm jako caparti v devadesátkách vyrůstali a já ho uznávám a fandím mu, tak poslední jeho filmy cca 10ti let vypadají dost komicky. Konečně film s dědkem bez otoček a karate. Solidní syrový drama, který dokáže vybudit i nějaký ty emoce a napětí. Za mě jo. Na Van Damma ta role opravdu jak ušitá! Příjemný překvapení! 65% ()

bourec

VanDamme točil v posledních letech samou škváru,snad jen film mýho oblíbence,dnes pětasedmdesátiletýho Petera Hyamse Enemies Closer stál za pozornost.Jinak hrůza.Leclercq už za sebou má nějaký natočený filmy,takže nováček to neni,ale v mých očích je to klasickej průměrář.Ani Lucasem větší díru do filmovýho světa neudělá.Ale protože tohle je po dlouhý době film s belgičanem trochu na úrovni,tak si spíš zaslouží pochvalu.Je to takový pomalý akční drama , který mě bavilo,archivovat ho nebudu,ale možná se časem k němu ještě vrátím.slušný.60%. ()

Adaamos21

Tak takto by to šlo. Jednoduchá, temná a syrová kriminálka s realistickou akcí. Skvělá role pro Žánův pomačkanej ksicht. Trés bien, Monsieur Van Damme. ()