Mandalorian se spolu s partou žoldáků pokusí osvobodit nebezpečného odsouzence z vězeňské lodi. (Disney+)

Melios

V hĺbke duši som dúfal ,že by táto epizóda mohla byť po dlhej dobe konečne niečím špeciálna. A dočkal som sa. Dostal som po všetkých stránkach perfektný diel. Všetko v čom sequel trilógia pohorela to je tu opravené. Skvelý emotívny príbeh ,ktorý konečne nie je len o bezduchej akcii a výborného CGI. Miesto toho som dostal plazivo pomalú atmosféru ,kde sa toho beztak udeje až príliš veľa ( to by predsa nemohol byť Star Wars ). Primitívne veci typické pre túto ságu ako naháňanie a prestrelka vo vesmíre boli nahradené pomalou vyvražďovačkou ,rozumnou strielačkou a sofistikovanou akciou ,ktorá má veľmi rozumné fázovanie. Zrazu je tu aj obrovský nárast rôznych rás takže okrem otrepaných Mandalorianov ,Sithov ,Klonov, Droidov, Wookies, Piesočných ľudí alebo obyčajných ľudí sa tu ukazujú aj také rasy ,o ktorých som doteraz nevedel ( najviac ma prekvapila kópia Hell Boya :D ) Vo výsledku je táto epizóda to ,čo chcem od Disneyho už 4 roky a stále som to nedostal v plnohodnotnej verzii. Chcel som rozumnú akciu ,s temnejším a vážnym príbehom ,ktorá by sa neštítila brutality ,pretože o tom by mal byť Star Wars - o tej obete za iných o pocite beznádeje a zúfalstva ,ktoré prináša vojna , a že si sú postavy úplne vedomé toho ,že idú na istú smrť. Toto mi zatiaľ splnil len Rogue One. Bohužiaľ poznám Disney a u nich sa toho asi znova nedočkám kvôli ich príšernej politickej korektnosti ( viz. nasilu natlačený LGBT pár v epizóde IX ). YOU KNOW DA WAE DISNEY... THIS IS THE WAY!!... ()

TheDarKnig

Příběh tedy zase o moc nepostoupil, ale na rozdíl od předchozích dvou epizod jsem tady dostal hodně slušný prison break s postavami, které byly dostatečně zajímavé (a měly díky délce dostatek prostoru), s dobrou režií a choreografií soubojů, nějakým tím zvratem (ačkoliv to nebylo samozřejmě zase nic překvapivého) a se zapojením do širšího kontextu galaxie. Což je pro mě asi největší plus. I když mě rozhodně bavilo vidět i ten kontrast a napjatý vztah mezi Mandem a ostatními lovci/žoldáky. Mando pod dohledem malého dítěte opravdu taje.. svým vlastním způsobem. ()

Kaka

Minimalisticky pojaté vězení a velmi zajímavá skvadra nájemných lovců, kteří tvoří Mandalorianovi více než zdravou konkurenci, navíc každý z nich zcela jiný, plus se dočkáme dalších a dalších SW pomrkávání v podobě X-wingů a cestování hyperprostorem. Už chybí jen světelné meče a bude to komplet. Velmi dobrý díl. atmosferický, se stupňovaným napětím. ()

filmfanouch

Týden před premiérou Star Wars: Epizody IX- Vzestupu Skywalkera vychází šestá kapitola Mandaloriana. A opět platí, že zatím co první čtyři epizody napsal showrunner seriálu Jon Fevreau a pátou poté Dave Filoni, tak Chapter 6napsali Christopher Yost a Rick Famuyiwa, režisér této kapitoly, který už režíroval Chapter 2. Ano, režisér s podtitulem Child, který nám nadělil naháněčku Manda s Jawy a Mandův souboj s Mudhornem a společně s závěrečnou přestřelkou Chapter 3 tak nadělil zatím nejlepší akční scény seriálu se vrátil u Chapter 6 k režii a člověk tak mohl doufat, že se co se týče akčních scén Famuyiwa nezaostane za sebou samým. A zároveň se dalo zvědavě očekávat jak si Famuyiwa poradí za psacím stolem. A na Chapter 6 ve finále cením asi nejvíc to jak odlišná v porovnání s ostatními epizodami je. Především potěší účast Marka Boona Juniora. Herec, který se objevil už ve Fincherově Sedm, Nolanově Mementu nebo Batmanovi začíná a člověk by si u něj vzpomněl i na pár čestných roliček si dal na nějakou dobu od velkých projektů pauzu a je to škoda, protože Junior má pořád svoje specifické charizma a jako Ran, Mandův známý z minulosti se ukazuje, že Junior na to pořád má. Vzpomenout si jenom na Juniora by ale byl hřích. Je tu totiž i Clancy Brown! Legendární Hadley z Vykoupení věznice Shawshank se zde objevuje jako devarian Burg a i pod vrstvou make-upu se dokáže herecky vyřádit a především hraje roli, která Brownovi sedí asi nejlépe- nasraný hromotluk, který je fyzicky schopný pozabíjet několik lidí holýma rukama. A především je tu Natalia Tena! Nymphadora Tonksová z Harryho Pottera nebo Oša ze Hry o trůny tu hraje Twi´lečku Xi´an, která má s Mandem hodně zajímavou minulost a dokáže skvěle balancovat mezi tím být sexy a drsnou mimozemšťankou. Famuyiwovi a Yostovi se ale především podařilo mezi všemi postavami (krom zmíněné trojice mezi ně ještě patří Mayfied v podání Billyho Burra a droid Zero s hlasem Richarda Aoyadea) vystavit parádní chemii a vytvořit tak opravdu drsný tým žoldáku+ Mandaloriana+ ´´našeho malého zeleného McGuffina´. Především mezi Mandem a Xi´an to funguje hodně parádně. Především se ale ještě lépe upevňuje vztah mezi Mandem a ´´ McGuffinem´´, který opět ukazuje, že má v sobě něco speciálního a pořád je to on kvůli kterému je především v druhé polovině spuštěn kolotoč ke kterému kvůli ´´McGuffinovi´´ zatím dochází od Chapter 4 vždy. V Chapter 6 také můžeme poprvé vidět jistou část Nové Republiky o které se seriál prozatím jenom zmiňoval a potěší především návrat legendárních X-Wingů s hodně cool sbírkou čestných roliček v kokpitu. A Famuyiwa opravdu neklesl a dodal jednu perfektní akční scénu ke které dojde v druhé polovině a zase předvádí skvělou přehlídku akce. Není to sice nic co by překonalo onu naháněčku s Jawy připomínající kultovní naháněčku s tankem v Indianu Jonesovi a Poslední křížové výpravě a i souboj s Mudhornem ve finále byl o trochu působivější, Famuyiwa ale pořád dodal sekvenci, která patří zatím do TOP 5 akčních scén seriálu a i to bohatě stačí. Uvidíme jak dalšími epizodami (a sériemi) bude žebříček vyvíjen. Především závěrečná naháněčka v chodbách stanice, která působí jak z horroru je parádní. A práce s červenou barvou též. Chapter 6 ve finále parádně pracuje s rozpracovanou mytologií Star Wars, nadělí několik parádních easter eggů, Ludwig Göransson dodává další parádní hudební motivy a především ukázal něco co jsme ve světě Star Wars tak úplně neviděli, protože celá zápletka s útěkem z vězení byla rozhodně zajímavý nápad a Famuyiwa s Yostem napsali tuhle epizodu bravurně. Především se opět lépe vykresluje Mandův charakter a ke spokojenosti mi už stačí jen fakt, že už v příští epizodě musíme vidět Giancarla Esposita jako Moffa Gideona. A uvidíme jak se moc se ve finále potvrdí hlasité internetové teorie jak bude Chapter 7 propojena se Vzestupem Skywalkera.... () (méně) (více)

Cappuccino

Lepšie ako predošlá časť,akcia bola slušná, no vedľajšie postavy nestáli za veľa a dej zas a znova nikam nepokročil. Pokiaľ sa bude každá epizóda točiť iba okolo novej Mandovej misie v rámci honby za žoldom, tak to nemá zmysel. ()

dennykr

V heistovém cameo festu se na pozici režiséra vrací brilantní Rick Famuyiwa, jehož epizody patří k dosavadním vrcholům seriálu. Má totiž schopnost „provzdušnit" prostor pravidelným zapojováním pohybu kamery v dialogových scénách tak, že se v kruhu hýbe kolem postav. Rozhovory pak nepůsobí staticky, třeba jako ty režírované Davem Filonim, jehož práce na SW animácích je bezmála geniální, ale co do strnulosti inscenace a kamery je dokonalým následníkem George Lucase. Famuyiwa zase přináší smršť dobrých nápadů, jak pojmout akci a třeba Mandovo plížení se problikávající chodbou patří k tomu nejlepšímu, co novinka od Disney+ zatím nabídla. // Jde o třetí díl v řadě, který funguje dominantně na úrovni samostatného epizodního světa a variuje nárazové zakázky. V Sanctuary zvítězila morálka nad finančním odškodněním při parafrázování Sedmi samurajů a Gunslinger nabídl konfrontaci se dvěma různými typy záporných postav. Prisoner ukazuje další alternativu – týmový heist. Ustaví skupinu záporáků, s nimiž je Mando nucen spolupracovat, a ti ho posléze zradí, takže následuje nekompromisní pomsta. Dokonce se v řídící místnosti otevírá první výrazný konflikt ve vizuální parafrázi Hodného, zlého a ošklivého. // Na tomhle díle jsou fascinující hlavně dvě věci. Zaprvé ta nádherná práce s tónem, který se diametrálně promění. Jestli předešlé epizody mířily k mladším divákům, Prisoner se stylizovanou špinavostí a nabručenými postavami drží na opačné straně. Ta brilantní práce s kamerou a barvami tomu jen pomáhá. Zadruhé znovu ukazuje, jak je Mando nekompatibilní s okolím. Proměna jeho charakteru je zpřítomněna v rozporu s hodnotovými řády, s nimiž dříve souzněl. Krátká věta „jako za starých dobrých časů“ tak není nostalgickým vzpomínáním, ale hořkým konstatováním vzájemného nesouladu. Ruptury mezi morálkou minulosti a morálkou současnosti. Dítě Manda proměnilo. // A teď ještě pár drobností. Jedovatý komentář "I wasn’t a stormtrooper, wise-ass!" vtipně naráží na populární stereotyp neschopných vojáků impéria. Nekonečný zdroj dobře špatných vtipů typu: Co by se stalo, kdyby spolu v jedné místnosti bojovali Stormtroopeři a červené uniformy ze Star Treku. / Mandova historie také podle všeho obsahuje nějakou misi na planetě Alzoc III. Ta je v současném kánonu zmíněna pouze v knize Last Shot, ale mohli jsme ji navštívit třeba ve videohře Republic Heroes. A nesnášel jsem ji v Empire at War. / Nejoblíbenějšího droida mého dětství – servisního MSE-6 – potká dost krutý osud a konečně ho někdo potrestá za to pískání. / Mando se taky v jeden moment pokusí sundat Burga dveřmi, ne nepodobně jako to udělal Luke s Rancorem v Návratu Jediho. / A na závěr důležité cameo – tedy mimo piloty X-wingů s tvářemi tří režisérů seriálu – Matta Lantera jako vojáka Nové republiky. Hayden Christensen je stále můj Anakin číslo jedna, ale ten Lanterův z Klonových válek je v těsném závěsu. ()

Scalpelexis

Rozhodně zábavnější epizoda, co předešlé 2. Sice na příběhu tomu přidala přesně 0%, ale fajn akce téměř od začátku až do konce si mě udobřila. 2x jsem se uchechtl ("I was not a stormtrooper!", Baby Yodův "Zachraňte Vojína Ryana" moment) , pár nostalgických vsuvek. Pokud ale takhle budou pokračovat poslední 2 epizody, tím myslím absencí jakéhokoliv příběhovému posunu, tak budu celkově 1. sérií zklamán. ()

Necrotongue

Šestá epizoda zase dostala seriál do polohy, v jaké bych ho rád viděl. Slušná porce solidní akce, zbytečná konverzace osekána na minimum a svižný děj. Tvůrci se ale hlavně dokázali vyhnout úplným nesmyslům, s nimiž přišli v obou předchozích dílech. ()

PKD

Dal bych plný počet, ale po čase mě začala těžce štváti, ta rádoby sexy twilečka s tím svým otravným...aaaaargh!!! každých 5min., když nebyla spokojená. ()

Lenka.Vilka

Stylem vyprávění dost podobné jako předchozí díl(y). Nemám žádný problém s těmahle epizodníma prácema. Právě naopak, je to fajn koncept, který funguje sám o sobě a zároveň jako natažení děje. Je to tak skoro u každého seriálu, než se hlavní pointa vyřeší nebo vyřeší a znovu zamotá v posledních dvou či pouze posledním díle. Tak snad každému dochází, že sleduje seriál, ne na osm dílů rozdělený film...a je zvláštní si na to stěžovat  :/ ()

BROKEN_

Mnohem lepší než předchozí dvě epizody. Velmi dobrá akce, Baby Yoda opět boží, a cameo Dava Filoniho potěšilo. Příští díl má nabídnout nějaké to propojení s devátou epizodou, nebo nejspíš půjde jen o upoutávku? Nechám se překvapit. Zatím je seriál The Mandalorian velmi slušně rozjetý. Jen tak dále. :) ()