Nedávno ovdovělá Lucy Muir (Tierney) se potýká s panovačnou rodinou. Rozhodne se, že se přestěhuje s dcerou Annou (Wood) do domku v Cornwallu. Seznamuje se s duchem domu, podivínským kapitánem Danielem Greggem (Harrison). Jak se jejich přátelství prohlubuje a její finance se tenčí, kapitán ji nabádá, aby napsala knihu o jeho životě. (Hans.)

Lavran

Mysteriózní i romantická hudba Bernarda Herrmanna, půvabná kamera Charlese Langa, vždy kouzelná Gene Tierney, proklatě charismatický Rex Harrison, mnohdy nápaditá Mankiewiczova režie a osudový příběh o osudové lásce, který stejně snadno rozpláče jako pohladí po duši. Nádhera. Fantazie. Zapadlý klenot. ()

classic

Dostavilo sa určité sklamanie, lebo som veril, že ma čaká niečo - mimoriadne, jednak - Gene Tierney, je božským lákadlom, ktoré sa nikdy nesmie odmietnuť, ale po čase, ma unavovala, nudila, a to spočiatku - vyzeralo nádejne, čím dlhšie sa pozerám na to, ako plynie snímok, tým ma niečo na ňom - štve, že si vravím, aby bol už konečne koniec, Rex je vskutku „skvelý duch” , ktorý taktiež ide najprv štýlovo, keď sa z filmu vytratí, vytráca sa i nadšenosť, angažovanosť, že prichádza - potácanie sa z miesta na miesto s tým, že hlavná hrdinka očividne - starne s blížiacim sa finále, ktoré som nejak - očakával, George, je tradične - slizký, pritom sa tu moc - neohreje, a mladá, Natalie Wood, len štekne - pár - krát. Joseph L. Mankiewicz, sa ukáže, až mojou osobou, extrémne uznávaným filmom - Všetko o Eve. Tento melodramatický film s výbornou hudbou - skúseného - Bernarda Herrmanna, má výborný a svieži úvod s dostatočným zaujatím diváka, ktoré sa postupne - vytráca, že si vravím, aká škoda... nevyužitého potenciálu, ktorý som strašne cítil... ()

HoneyBunny

K filmům starým víc než pět dekád nemám nikdy důvěru, asi se podvědomě obávám, že budou stejně nudné a naivní jako ty, které na čétéčku uvádějí v klubu pro pamětníky. Ale nebojte, tenhle kousek má šmrnc, šarm a krásně rychle ubíhá. A hlavně ten příběh budete prožívat. Gene Tierney byla nádherná, ale její postava zdaleka není jen hezká tvářička, má velké charisma, odvahu a chuť do života. Škoda že právě ta její osudová láska je duch - nevrlý mořský vlk (samozřejmě s dobrým srdcem) Rexe Harrisona, jehož megaknírek si zamilujete. A ano, ten konec mě taky dojal. ()

pepo

Zabudnutý poklad, ktorému mnohé dlžia filmy ako Duch, Meet Joe Black alebo Mesto anjelov (aj keď posledné 2 sú remaky iných filmov). Prekrásna romantická fantasy dráma. Nádherné audiovizuálne (kamera a hudba sú parádne), dojímavé v príbehu navyše podporené skvelou chémiou výborne hrajúcej dvojice Harrison-Tierney do ktorej sa človek musí zamilovať . Sú v tom veci. ktoré mi vadili ale prečo si kaziť dojem z filmu, ktorý dokáže z človeka vytiahnuť toľko úprimného dojatia. A najlepšie je, že vôbec som nemal pocit že by som mňou filmári manipulovali. Nádherný film a škoda, že tak málo ľudí to pozná. P.S. Berman Herrman bol najlepší skladadeľ do dôb kým nezačal skladať John Williams ()

Adrian

Prvá hodinka je hlavne "sarmantna" v odzbrojujuco pritazlivom slovnom tenise medzi hlavnymi protagonistami. Ovsem od momentu nastupu Gene Tierney na vlak, ked jej "Uncle Neddy" zoberie vreckovku - ten Genin pohlad ma opantal a zaroven v tom istom okamihu si ukradol moje srdce po zbytok filmu, ktory sa Vam odmeni jednym z najdojimavejsich zaverov zdaleka nielen z obdobia zlateho Hollywoodu. Ocami zaliatimi slzami, na tvari lahky usmev poskytujuci teplo z dojimaveho pribehu okoreneho krasnou hudbou, kamerou a hereckymi vykonmi sa mi do pamati vryva spomienka na film, ktory ma SRDCE. PS: Diki Robe za skvely tip! ()

• V roce 1947 byl film uveden do rozhlasového vysílání a děj byl upraven na jednu hodinu vysílacího času. (Terva)
  • "Muir" v překladu z gaelštiny znamená "moře". (Terva)
  • Gene Tierney se nelíbilo, že hraje tak bláznivě a po dohodě z režisérem se první dva dny natáčely znovu. Herečka tak změnila bláznivý styl za procítěnější projev. (Terva)