LIDSKÁ SKVRNA je příběh váženého univerzitního profesora Colemana Silka (Anthony Hopkins), jenž si celým svým životem nesl jedno obrovské skličující tajemství. Tajemství, které se mu podařilo skrývat před svými dětmi, manželkou a přáteli celých 50 let až do doby, kdy do jeho života vstoupil spisovatel Nathan Zuckerman (Gary Sinise). Vypravěč tohoto příběhu, který se zatnul do Silkova tajemství, aby znovu oživil životopis skutečného Colemana Silka. Pravda o jeho identitě exploduje do spalujících a devastujících souvislostí. Divoký intimní cit k mladičké živelné bytosti Faunii (Nicole Kidman) už jen završil velikou tragédii jeho života. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Jamal

Od Lidské skvrny jsem nic nečekal, proto to na mě udělalo celkem příjemný dojem. Hopkins byl fajn, Kidman mi zas tak skvělá nepřišla ( asi to tolik neprožívala jako Hopkins, který by mohl být jejím otcem ). Příběh byl postavený na tom, jak někdy v životě stačí velice málo, jediná věta, špatně vyložená a můžete se rozloučit se všemi uznáními, se všemi úspěchy v životě a už to nic na světě nevrátí zpět. Líbilo se mi jak odsouzení za tuto větu mohl hravě vyvrátit, ale neudělal to. Prostě pěkný příběh pokud od toho neočekáváte mnoho, kvůli kvalitě čtyř skvělých herců. ()

hippyman

je to především hvězdné obsazení, co vytahuje tenhle trochu podivný příběh do kladných dojmů. děj mi přijde po všech stránkách nedotažený, jako by nám scénáristi podali z mnoha stran nakousnutý koláč a doufali, že se tím zasytíme... já tedy ne docela. nicméně po delší době zase film, který mi v hlavě nějakou chvíli zůstane a třeba se mi i to hodnocení trochu rozleží... do té doby 70% ()

May

Musím přiznat, že jsem se na tenhle film honě těšila, přišlo mi, že Anthony Hopkins a Nicole Kidman, by nehráli v něčem, co by nemělo dobrý scénář, ale zdání klame. Hlavní a největší problém Human Stain je, že nemá příběh (To, že někdo ztratí práci a najde si milenku, opravdu nepovažuji za solidní kostru k filmu). Nicole je zde sice i jako uklízečka okouzlující, ale to film nezachrání. Ani hudba Rachel Portman není nijak zvlášť poutavá, žádné melancholické tóny jako Pravidlech moštárny ani nic podobného jako v Čokoládě, jen stále omílané hlavní téma vypovídající jistou zoufalost, kterou je celý film protkán. Vidět jednou možná, ale mnoho lidí se k tomuto filmu asi znovu nevrátí ()

castor

Dusná minulost stíhá bývalého židovského profesora, přesně ta samá minulost je postavená na lži a události, které chtě nechtě rozvířili jeho trápení jej zavanou až k jinému ztroskotanci a nastartují jeho pozdní (a poslední) romanci. Drama The Humain Stain se drolí do několika relativně rozsáhlých flashbacků, které postupně skládají příběh muže, vyvrcholící doslova antickou tragédií. Ačkoli film disponuje několika zvučnými a spolehlivými hereckými představiteli, zručnou režií veterána Roberta Bentona a mojí oblíbenou skladatelkou Rachel Portman, těžko jsem se do příběhu dostával a emočně zůstal takřka prázdný. Škoda.. ()

Faidra

Čtyři hvězdičky takříkajíc o prsa a ponejvíce zásluhou hereckých představitelů. Hopkins je výborný už tradičně, ale velmi příjemně mě překvapila Kidmanová, protože Skvrna byla první film, kde jsem v Nicolině případě měla pocit, že se dívám na skutečnou, reálnou ženu místo porcelánové krásky. Více než ona ale uzurpuje divákovu pozornost její filmový exmanžel Ed Harris. Příběh zajímavý je, ale propracovat by potřeboval jako vepř domácí podrbat. Ta občas okatě čišící odfláknutost docela zamrzí. ()

• Román, který sloužil jako předloha pro film, patří do Americké trilogie spisovatele Philipa Rotha, která začala knihami „Americal Pastoral“ a „I Married a Communist“. (imro)
  • V úvodní scéně, když hraje Anthony Hopkins žolíky, popíjí se svým protivníkem lahvový Pilsner Urquel. (dandislav1991)
  • Režisér Robert Benton vstoupil na filmové plátno scénáři k úspěšným projektům jako Superman či Bonnie a Clyde s Warrenem Beattym a Fay Dunaway. U slavného díla Kramerová vs. Kramer je uvedený kromě scénáře také v kolonce režie. (imro)