Příběh je založen na skutečné události, kdy v roce 1904 zemětřesení o velikosti 5,4 stupně Richterovy stupnice otřáslo hlavním městem Norska Oslem. Zemětřesení mělo tehdy svoje epicentrum v "Oslo Graben", které se rozkládá pod norským hlavním městem. Geologické průzkumy ukazují, že se začaly objevovat známky, kdy můžeme čekat další větší zemětřesení, a Oslo je tak opět v nebezpečí. Příběh obyčejných lidí je zachycen v děsivé sérii událostí, jak se pokoušejí přežít. (ARI50)

Acrobat

Nórska katastrofa version 2.: Prudérni a suchí Nóri v katastrofickom filme ? Ubijú nás dialógmi a ničnerobením ? Možno áno možno nie. Táto druhá, povedzme si skromne, nórska chuťovka už až tak nepriklincuje budovaním napätia v prvej miestami dosť statickej a nudnej hodinke ale pádom výťahu a vysením s budovy nazančuje, čo nevyhnutne musí prísť. Opäť je ťažké niečo napísať k priebehu deja. Jediným nevysvetliteľným javom pre mňa je totálne mimo pôsobiaca zmena Kristiana na nejakého čudáka, čo si nedá ani raňajky od dcéry. Nezmysel a do neba volajúci násilne scenáristom pokrivený charakter, ktorý mi v podstate celý film prekážal. Ale keď príde zemetrasenie, opäť naznačené len krátkymi zábermi, ale o to technickejšími, brutálnymi a počítačovo precízne spravenými, je cítiť napätie. Viaže sa opäť len na pár postáv, bez explicitne nasnímanej záchranárskej zložky. Opäť tu nikto nie je a film sa viaže len na hlavné postavy a prírodnú katastrofu. Je to málo, v tejto druhej časti to už bije trochu do očí. Dvojka vznikla pre úspech Vlny, no vnímam ju o čosi slabšie. Nevadí to ako celku, vydajte sa do Osla pokojne, heroický výkon ženy vo výťahu (!) oceníte viac ako nechápavé americké publikum. (videné 04.02.2020, BDrip) ()

Mamlas

Jednu hvězdu dávám za velmi zdařilou vizualizaci zamětřesení a poškození oblasti. Opravdu povedené. Celý zbytek filmu, asi 98% času, je bohužel nedívatelná tupá trapná nudná blbost v hlavní roli s umaštěným hnusným slimpákem. ()

Facerr

Tak rozporuplný pocity jsem u filmu snad ještě neměl. Asi takhle: první hodina je na dvě hvězdy, další půlhodina na pět a pak už je konec. Nechápu tolik promarněný potenciál dokonale rozjetý filmařiny zahozený koncem. Tohle píšu málokdy, ale kdyby tvůrci filmu přidali další půlhodinu zemětřesný akce, bylo by to na plnej počet. ()

uhlerado

Bolo by to super, keby netlacili umelo na pílu. Zbytočne chyby. Ako vedel, že práve v ten deň príde pohroma? Volať vo výťahu? Bez karty sa hore nedostaneš výťahom. Atď. Ale tak snaha bola ()

VideoTuti

Dobrý až na ten konec, kdy to odflákly a celý katastrofický film uzavřely během jedné minuty jako by došly při natáčení peníze. ()

rigby

Silně předvídatelný, a tedy v konečném důsledku velmi nudný film. Vlastně i nelogický, spousta věcí není vysvětlena ani dopovězena. Skutečně ztráta času, i když vyloženě špatně to natočeno nebylo. ()

Ace.A.T.L.

Podle mě parádní pokračování Vlny. Hodně potěší i návaznost na minulej film, včetně stejný rodiny. Sice maji setsakra smolíka, že je něco takovýho zase potká, ale tak nějak už si člověk k nim vybudoval vztah a tak to je paráda. Neni to tak silný, jako Vlna, ale i tak to neztratilo ze svýho kouzla. Dávám 3,5* a DOPORUČUJU ()

fafejt001

Norsky moc neumím , ale vím , že je tam nádherná příroda . A příroda rozhodne kdy budeme balit . Jestli bychom u nás natočili takový film je celkem jasné . Na to nejsou love ani téma . Na norskou kinematografii je to slušné . Někdo čekal více , ale co více tam jěště mělo být ??? Joner takový zvláštní hrdina a jeho šéf , nebo kdo to byl , jěště podivnější . Jejich podivné táhlé dialogy jsou zřejmě v Norsku běžné . Takže takový slušný norský film z tohoto geologického soudku . ()

Brodequin

Určitě dobře natočené i s dobrými efekty, kterých není mnoho, ale stojí za to. Bohužel, zase další film, kde musí být alespoň jeden debil/kráva, který se chovají bezmozkově. Ačkoliv holčička byla sympatická, v mozku toho moc nezbylo a chovala se naprosto iracionálně ve chvílích, kdy by fakt neměla. Nervydrásající byly hlavně situace, kdy něco mělo spadnou, nebo kdy mělo zemětřesení pokračovat a oni, místo aby se sakra konečně hnuli a zdrhali pryč, tak se tam objímali a povídali si a tak dále. To mě vážně rozčilovalo. Ale jinak fajn katastrofický film! ()

Mejkby

Vlna byl docela fajn biják, ale zas tak neměl čim oslnit. Naopak tady se s naší - trochu pocuchanou - rodinkou už známe, takže se první hodinka "o ničem" dá v pohodě skousnout. A závěrečná půlhodinka? Ta mě totálně vyždímala. Jakože wow, hustý, moc hodně hustý. ()

kyblik2

Tak toto sa len tak často nevidí. Nielenže bol prvý diel prekvapením roka, ale druhý diel sa poctivo drží v rovine napätia a prináša ešte viac dramatický zážitok navyše s unikátnymi efektami. Hollywood môže závidieť. Emmerich by bol smutný. On by to síce dokázal ale s desaťnásobným rozpočtom. Vynikajúci príbeh s nervydrásajúcou poslednou tretinou kedy som zabudol dýchať a zastavil sa mi tep. Pre mňa na to, že to je európsky snímok o jednu * navyše. Takže dávam 5* ()

kudryj

Bolgen má lepší atmosféru než Skjelvet a pro mě byl rušivím elementem fakt, že se to týká opět stejné rodinky. Přesto si stále myslím, že na evropu je to hodně solidní počin, akorát už to nemělo stejný drive, jako jednička 65%. ()