Pomsta

• Velká Británie Avengement

Během propustky z vězení za účelem návštěvy umírající matky v nemocnici zločinec Cain Burgess (Scott Adkins) unikne svým dozorcům a mizí v ulicích Londýna. Jde o epickou cestu krve a bolesti za dosažením vytoužené pomsty na těch, kteří z něj udělali chladnokrevného vraha. (kukkik)

HEED

Surová akce, vězeňské prostředí. K tomu nečekaná zápletka a Atkinsove pěsti. Tohle bylo docela jiné vykoupení. ()

Mamlas

Naivní hloupý trouba skončí po právu ve vězení, pak uteče, je nasraný a v baru, který je vlastně jediným místem, kde se film odehrává, si vyřídí účty s těmi, kdo za jeho uvěznění podle něj můžou. Tvůrci tam zakomponovali i sociální tématiku aby byl film lépe přijmut a to se jim, a ohledem na místní hodnocení, povedlo. Za mě průměrná komorní mlátička bez nějakého významu. ()

Hemlock

Nic není tak emocionální, jako přátelské shledání po letech v knajpě. Většina takových srazů se pak i zvrhne v nespoutanou konzumaci alkoholu, ale v tomto případě je ta oslava ještě o level výše - dokonce i praskaj kebule a paní barmanka ten mrdník určitě za dopoledne neuklidí... Scottu Adkinsovi role muklů vyloženě sedí a po Bojkovi tady máme další skvělý nářez. Film parádně odsejpal, o akci nebylo nouze, pro ránu se nešlo daleko, krev byla všude a zuby létaly vzduchem tak často, že se nedivím lukrativní práci zubaře. Nemohu jinak, než tuto řežbu doporučit a Adkins si u mě vyčepoval studených pět kousků s výstavní pěnou, tak na zdraví. ()

curil

Celý film jsem v pohodě sledoval, celkem uvěřitelný Scott Adkins a jeho stigma nespravedlivě odsouzeného muže, který se ve vězení zuby nehty brání kvůli vypsané odměně různým útočníkům na jeho život. Pro herce zřejmě jeden z nejlepších filmů, ale já mu stejně nevěřím tu roli ubližovaného neviňátka. A ten závěr příběhu je již úplně mimo. Mnohonásobný vrah napravuje hříchy svého bratra a "spravedlivý" detektiv si na mapě poznamenává zaslané šeky vydíraným rodinám. ()

stone

120 minut stříkajících mozků bez Tarantinovského vtipu a Coenovské zápletky. Jednoduché pro jednoduché, ale i takoví jsou mezi námi, tak proč ne. ()

Pitryx

Samoúčelné rvačky a že jich není málo. Rozhodně se při nich nešetří červeným barvivem a jejich aranžmá nemá chybu. Snímek má jen pár krátkých hluchot, takže má vcelku spád a břink. Představitel Caina je velmi dobře zahrán. Budiž dáno filmu sedmdesát.     *** A PŮL ()

Honzulik

Tak pro mne dost dobré a film mne bavil! Scott Adkins tady zahrál pěkného drsňáka, který jde tvrdě za svou pomstou. Film má spád a divák se nemá čas ani chvilku nudit... ()

t.b.kat

nostalgická vzpomínka na začátek devadesátých let, akční film plný blbých hlášek a přehršle bitek, jinak nic - proto 2* ()

Emílio

Hneď mi bolo divné, že film s Adkinsom tu má palbu v červených. Neurobiť z toho konverzačku s flešbekmi, tak to mohla byť s trochou odvahy a fantázie celkom slušná akčná vybíjaná - ale nie je. ()

Mikecat

Po druhom zhliadnutí pridávam hviezdu za dramatičnosť a zvládnutý film odohrávajúci sa 90% v jednej miestosti, no napriek tomu príbeh a strih udáva tempo a grády. Aj keď je tento snímok o pomste a vládne tu veľmi smutná a ponurá atmosféra, má čosi do seba - určitú charizmu, výborný Adkins a jeho hlášky: "to bylo tenkrát, teď je teď.." "Neměl jsem pivo 7 let, musím to doběhnout.." a silná hláška pre brášku (Craig Fairbrass z Rise of the Footsoldiers): Verils kryvímu poldovi víc, než vlastní rodine..." Taktiež výborné scény pri matke, vo vyšetrovačke - násilia je tu akurát dosť a celé dianie je utkané do pavučiny tajomna až po poslednú scénu. ws ()

uhlerado

Brutal béčko, čo sa na nič nehrá. Najskôr násilie a potom príbeh. Poviem vám jedno, neprezradím nič, no nepozerajte, ak sa bojíte krvi ()