foto

Scott Adkins

  • nar. 17.6.1976 (43 let)
    Sutton Coldfield, West Midlands, Anglie, Velká Británie

Biografie

Scott Adkins se narodil 17. června 1976 v Sutton Coldfield ve Velké Británii. Scott byl odmalička velice živým dítětem. Byl akční a výbušný. Když začal navštěvovat Bishop Vesey´s Grammer School, záhy se poznalo, že pro knihy a učivo se nenarodil. Malý Adkins snil o tom stát se filmovou hvězdou a potají celé noci sledoval filmy a dopoledne pak ve škole v hodinách usínal únavou. Jeho otec, řezník, ho v 10 letech spolu s jeho bratrem Craigem zapsal do judistického klubu a trefil tak hřebíček přímo na kulatou hlavičku. Scott byl totiž na sport talent od přírody.

Jeho idolem byl odmalička Bruce Lee a také belgická akční ikona Jean Claude van Damme a Scott od svých 12 let začal trénovat jako blázen každý den. Ve 14 začal s Tae-kwon-doem. Poté přišel kickbox. A Scott se vymakal na špičkového zápasníka a bylo jenom otázkou času, než si všimnou filmaři. Všimli. Přišel rok 2001 a jeho první filmová role ve snímku Agent z Hongkongu. O rok později zahrál roli Langa v akčním sci-fi filmu Černá maska 2. Poté přišel video film Special Forces a vzápětí další snímek s Jackie Chanem v hlavní roli s názvem Medailon. V roce 2005 se Adkins nechal zřezat Jet-Lim v poutavém snímku Utržený ze řetězu a zahrál si rovněž v nepříliš známem Pit Fighter.

V loňském roce získal Scott Adkins první hlavní roli. Pokračování filmu Undisputed 2 s podtitulem The Last Man Standing stavělo na výtečných soubojích plných nápadité choreografie a zde se Adkins opravdu vyznamenal, svým výrazným bojovým stylem skoro až zastínil černošského rabiáta se vzhledem kulturisty Michaela Jai Whitea. V témže roce se ještě objevil v předělávce Růžového pantera.

A co si pro nás tento 180 cm vysoký Angličan připravil na rok 2008? Tak zaprvé si splnil sen, když natočil spolu se svým dětským idolem Jean Claudem van Dammem akční film The Shepherd, jenž má v USA premiéru v říjnu a zadruhé si vymění názor stylem face-off s Mattem Damonem v Bourne Ultimatum. Pakliže máte zájem Scotta Adkinse kontaktovat, můžete se obrátit na jeho agenta Billa Ellise, email: billellis@aandb.co.uk

Honza "Lateef" Akční

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2018 Accident Man

Producentská filmografie

Filmy

2018 Accident Man

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(631)