Anderton

Tak dostávame už skutočne reálne odpovede a dozvedáme sa toho omnoho viac aj o fungovaní fikčného sveta Watchmen, ak ho teda príliš nepoznáte. Prológ je dokonalý, v podstate ponúka aj prvú vačšiu trikovú scénu, ako napríklad z Emmerichovho filmu, ale zase tu nejde o akciu. Je to opäť iné a zároveň rovnaké, ako predchádzajúce epizódy a Lindelof si navyše neodpustil veľmi hustý cliffhanger, takže iba málokto si ihneď nepustí ďalšiu epizódu. ()

Trevor

Vďaka spomienkam Wade sa dozvieme, čo sa stalo 2.novembra 1985 a prečo svet vyzerá tak, ako vyzerá teraz. Wade sa neskôr v bare zoznámi s príťažlivou slečnou, avšak zistí že pravdepodobne patrí medzi rasistov, ktorí útočia na policajtov. Netuší, že je to iba starostlivo naplánovaná pasca a práve senátor Keene je lídrom Kavalérie a vskutočnosti sú jeho plány úplne iné a ďaleko presahujú predstavy policajtov. Veidtovi sa podarí dostať z Európy na Juno a zanechať tam odkaz "Zachráňte ma" ale potom sa ocitá naspäť vo svojom väzení...homosexuálnu scénu dvoch superhrdinov si tvorcovia mohli odpustiť, ale treba uznať že prvýkrát upútali moju pozornosť hneď v úvode pri wadeových spominkach aj vďaka skvelej hudbe ale najmä záberom, ktoré im v tejto epizóde išli jedna ruka a rovnako tak impozantný bol prelet Veidta z Európy na Juno. ()

dO_od

// Zatím jednoznačně nejlepší epizoda, od kamery (úvod!) až po hudbu (závěr!). Lindelof navíc vytahuje jeden ze svých klasických triků - odkazování na Alenku v říši divů. Oproti Lostům je tu tentokrát ta díra o něco špinavější, nemám ale nejmenších pochyb, že povede k ještě daleko šílenějším věcem. Bavím se fakt královsky. "I'm gonna set you free." ()

MERKATtv

Tento diel spravil presne to, čo som od celého tohto seriálu očakával. Bol skvelý. Celý sa točí okolo najzaujímavejšej postavy, Looking Glass, a je to super. Soundtrack skvelý. Prepojenie Watchmen sveta skvelé. Fakt som dúfal, že ten seriál bude takto nejak vyzerať a aj keby toto bola jediná takáto epizóda tak mi to je jedno, bola skvelá. ()

ScarPoul

Konečne sa niečo deje a veci len naznačené začínajú nadobúdať jasnejšie kontúry. Buhužiaľ je to stále seriál o postavách I really don´t give a shit about. Strašne mi vadí to, že je to Watchmen univerzum. V niektorých aspektoch funkčné. Ale mám pocit, že v globále je to skôr moja zvedavosť, než vyslovenie nadšenie. Seriál je naozaj priemerný a bez nápaditej scény alebo scén. ()