Reklama

Reklama

VOD (1)

Píše se rok 2009 a Andrew Briggman je mladým rekrutem americké armády v Afghánistánu. Když je seržant Wallace zabit při výbuchu improvizovaného výbušného zařízení během zásahu ve vesnici, přebírá funkci velitele čety rotný Deeks. Seznámí četu se svým plánem. Budou projíždět vesnice a najdou toho, kdo je zodpovědný za smrt čtyřiadvaceti amerických vojáků včetně seržanta Wallace. Briggman předá Deeksovi seznam útoků podle data a místa. Rota zatkne zraněného muže, který je obviněn z nastražení bomby na silnici, a Deeks nařídí Briggmanovi, aby muže zmlátil. Ten to ale odmítne. Při první akci pod Deeksovým vedením Briggman uslyší výstřel a dorazí na místo, kde najde na zemi ležet mrtvého afghánského chlapce. Přítomní vojáci tvrdí, že se je chlapec pokusil napadnout granátem, a proto ho zastřelili. Briggman tomu ale nevěří. Na základně pak přes notebook pošle zprávu svému otci o vraždě chlapce. Jeho otec ihned kontaktuje Oddělení pro vyšetřování zločinů (CID), aby Deekse vyšetřilo. Briggmana další den zavolají do stanu, kde najde Deekse, jak mlátí vojáka Marqueze. Podezřívá ho, že zavolal CID. Marquez je následně hospitalizován. Briggman zavolá svému otci, aby přestal informovat CID. Při další akci je svědkem toho, jak Rayburn chladnokrevně popraví neozbrojeného muže a položí vedle něj samopal, aby to vypadalo, že se muž bránil. V tu chvíli je Briggman přesvědčený, že se to děje běžně. Jde do Deeksovy kanceláře a najde tašku plnou zbraní, ale Deeks ho při tom chytí… (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (43)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $372,282▐ Skoro vážna dráma o vojakoch, heh, len keby sa to tak režisérovi nerozpadalo pod rukami. Alexander Skarsgård mi príde dosť mimo, fakt mu to herectvo nežeriem, celkovo tu herci nemajú čím upútať. Dejovo skoro prázdne. /40%/ ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Tým zabijáků není v podstatě sám o sobě zas až tak špatný film, jen ale jednoduše doplácí na již poměrně nemalé množství jemu tematicky podobných snímků, odehrávajících se tedy jednak ve válkou zmítaném afgánském prostředí a jednak řešící podobné konflikty, a to ať už mezi vojákem a jeho nadřízeným, tak mezi vojáky samotnými, případně boj se svědomím, s tlakem z dané situace, se strachem, s nepřítelem, a tak bych mohl pokračovat do nekonečna, každopádně tím vším mám ale namysli konkrétně to, že se sice možná v jednotlivých filmech mění jednotlivé události, ale jejich podstata, průběh, vyústění a zpracování je prakticky totožné. Tedy nástup ústředního hrdiny plného euforie, elánu a odhodlání na plac, s postupným vystřízlivěním z nastolených přítomných podmínek, až po pocity beznaděje, zklamání a vlastní degradaci osobnosti. A prakticky totožnou kostru má i tento příběh, samozřejmě opět natočený podle skutečných událostí, kdy sledujeme proměnu z počátku natěšeného a sebevědomého mladíka v lidskou trosku, ztrácející půdu pod nohama s každou přibývající minutou. Tudíž zápletka, její zpracování a ani pointa nepřekvapí, vše je tak v podstatě nalajnované od začátku až do konce, bez nějakého zásadního, nečekaného zvratu, bez situace, ze které by byl divák paf, prostě bez překvapení. To samé pak platí i pro atmosféru, která je sice působivá a výrazná, ale kdo viděl již dřív pár snímků z tohoto prostředí, tak vlastně i tuctová a očekávaná. Co jinak této podívané chybí, je určitě napětí a momenty, které by měly fakt pořádný koule, a co se obsazení týče, tam je to padesát na padesát, Nat Wolff jako hlavní hrdina je výrazný mladý herec, jehož postava mě bavila a přesvědčil mě v ní, zato Alexander Skarsgard nebyl podle mě zcela vhodně obsazen, jelikož jeho ztvárnění nekompromisního seržanta bylo silně nevěrohodné, až směšné, prostě jsem mu to nežral. Velkým minusem jsou pak ještě jinak i absence emocí a nějakých opravdu silných, dramatických, vyhrocených scén, což vzhledem k danému tématu považuji za poměrně zásadní nedostatek. Jelikož Tým zabijáků na druhou stranu ale docela rychle ubíhá, neprudí a jeho zpracování je v rámci možností zábavné, tak pro příznivce podobných filmů by se mohlo jednat klidně i o velmi povedený přírůstek a ostatní si ho prostě jen jednorázově příjemně užijí, jen aby za pár minut už nevěděli, že ho vlastně kdy viděli. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tak jsem zase jednou překvapen a to mile. Film mám připravený k vidění už delší dobu, ale nízké hodnocení mne trochu odrazovalo. To byla ale chyba. film je parádním psychologickým dramatem a snad i jakousi sondou do generace mladých Američanů. Nemusíme si jistě nalhávat, že se v USA do armády hlásí mozkový výkvět země. Tam to není jako u nás, že na mise jezdí nejlepší z nejlepších. Ano mají své Rangers, letce, piloty dronů a vrtulníků, ale také normální pěšáky. A věřím, že leckterý z těch dvacetiletých kluků chce mít nějaký ten kill až se vrátí domů, navíc všudypřítmný strach z min a stres jistě také dělají své. Pak se může lehce přihodit tento příběh, koneckonců podobné věci se děly i ve Vietnamu. Někdy za tím vším stála často jen osobní frustrace a dobře živená nenávist k nepříteli. Tenhle film skvěle ukazuje tu postupnou paranoiu hlavního hrdiny, který chtěl být válečníkem a nakonec největší boj bojuje sám v sobě. Dývám za 4 staré ruské granáty. * * * * ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Měl jsem pocit, že se Danu Kraussovi líbil film Oběti války, a tak si řekl, že ho zpracuje znovu, a aby byl aktuální, šoupne děj mezi džihádisty. No, režisér si možná splnil svůj sen, ale byla to taková Potěmkinova vesnice, navenek se snímek tvářil jako hlubokomyslné psychologické drama, ale za propracovanou fasádou jsem našel jen marnou snahu o něco většího, kromě nudy to ve mně žádné emoce nevzbudilo. ()

Michnak 

všechny recenze uživatele

Všem rádoby odborníkům doporučuji pochopit/vygooglit žánr filmu – vojenské drama a podle mě jako vyšité. Alexander Skarsgård svoji roli „záporáka“ zahrál perfektně. Záporáka hodně s uvozovkami, jelikož je celý film eticky problematický a proto u něj musíte hodně přemýšlet. Každopádně 9/10 voličů SPD tento film evidentně nedoporučuje – nikdo přeci nemá rád tragické konce ()

Galerie (13)

Zajímavosti (5)

  • Vojáci sbírali části těl svých obětí jako trofeje. (Michnak)
  • Při oslavě na počest Briggmanového prvního zabití hraje skladba „Bodies“ od skupiny Drowning Pool. (Michnak)
  • Celkově bylo 11 z 12 obviněných vojáků usvědčeno ze zločinů. (Michnak)

Reklama

Reklama