Reklama

Reklama

Uprostřed New Yorku vybuchne za bílého dne bomba. Atentátník zavolá šéfovi policie Walterovi a chce hrát hru „Simon říká“ s poručíkem Johnem McClanem. Walter se mu snaží vysvětlit, že McClane je suspendován, ale když Simon pohrozí, že nechá vybuchnout další budovu, nechá Walter Johna najít. Prvním jeho úkolem je jít do černošské čtvrti s transparentem, že nenávidí černochy. Všimne si ho černý prodavač Zeus a John mu při rozhovoru řekne, o co jde. V ten moment si ho však všimne i parta mladíků a vytáhnou na něj zbraně. Zeus Johnovi pomůže a společně ujedou taxíkem. Dostanou se na policejní stanici, kde se všichni snaží vypátrat Simonovu totožnost. Johnův kolega analyzoval Simonovu bombu, která je velmi propracovaná a součásti na ni byly nedávno ukradeny z jednoho skladu. Podle množství, které zmizelo, je jasné, že Simon může sestrojit obrovské množství bomb, které lze navíc odpálit rádiem, vysílačkou nebo mobilem... Simon znovu zavolá a spojí se s Johnem. Ví i o tom, že Johnovi pomohl Zeus, kterého zapojí do hry také. Za čtvrt hodiny musejí být oba u stanice metra, kam jim zavolá do budky. Po vyřešení jeho hádanky je pošle na další místo, kam musejí dorazit včas, jinak vyhodí do vzduchu vlak metra. John se snaží najít bombu v metru a Zeus jede na určené místo, kam bude Simon opět volat do telefonní budky. Simon to ale neuzná jako splnění úkolu, když přišel Zeus sám. John mezitím našel ve vlaku bombu, kterou vyhodí z okna a ta pak exploduje. Výbuch způsobí obrovské škody v metru i na povrchu, a protože se úkol téměř nedal splnit, myslí si John, že bomba měla vybuchnout právě tady, na Wall Street... Objeví se agenti FBI a několika dalších agentur, kteří si myslí, že za útoky stojí Peter Simon Gruber, bývalý důstojník německé armády, který je zároveň bratrem Hanse Grubera, jehož John před časem zabil v Los Angeles při útoku na budovu Nakatomi. Jeho pomocníky jsou Targo, bývalý důstojník maďarské armády a jeho přítelkyně Katya. Pak zavolá Simon a oznámí jim, že do jedné základní školy umístil jedenáct set kilo trhaviny a je načasovaná na třetí hodinu odpoledne. Nesmějí se pokoušet bombu deaktivovat a rozbušky prý fungují na frekvencích policie a FBI, takže nesmějí používat ani vysílačky... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (754)

Divočák 

všechny recenze uživatele

Včera jsem to viděl těsně před čtyřkou a zvedám hodnocení na 5* (i když je to teda spíš 4*1/2). McTiernanovi bylo asi jasné, že točit už třetí film o tom samém zkrátka nemá cenu a rozhodnul se proto nakopnout trojku úplně jiným směrem. Zapomeňte na vánoce, zapomeňte na uzavřený prostor, zapomeňte na single akci. Na co ale zapomenout nemusíte je skvělý John McClane a ta pravá ušpiňená, upocená Die Hard atmosféra. McTiernan zkátka McClanea umí a ví přesně, co si chlap jeho formátu žádá. I když je oproti "uzavřeným" prvním dvěma dílům trojka neuvěřitelně "rozlétaná", akce střídá akci, děj neztrácí tempo a oproti dalšímu dílu je ještě správně zemitý a fyzický a neutápí se v mělké vodě digitálních udělátek. Willis navíc dostal do vínku perfektního parťáka v podobě rasistického Samuela Jacksona, se kterým si sedli jako staří manželé a jak už je u nich zvykem, oba hláškují ostošest. Škoda jen, že záporák v podání Jeremy Ironse působí jaksi nijace a taky toho šíleně odfláklého konce. ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Simon říká: S McClanem já zahraju si hru, vytrhnu mu chrup, rozervu mu trup, nezbyde z něj ani chlup... Tohle je pravá McTiernanská jízda! Sled událostí je rychlejší než kmitající nohy sprintera Maurice Greena. Útočník hovořící v rýmovačkách, hádankách a náznacích si zasedl na McClanea jako výbušný tělocvikář na tlustého brýlatého jedničkáře a McClane kvůli němu lítá po New Yourku od jedné telefoní budky k druhé rychleji než chrt pronásledující umělého zajíce. Tempo filmu je doslova zběsilé, až je to možná na škodu, protože jedna akční scéna střídá druhou a při dvouhodinové stopáži si pak ani nevzpomenete, co se dělo před půlhodinou. Je toho tolik, že to prostě nestíháte všechno vstřebat. A ke všemu ještě pálí ústřední duo trefné hlášky s kadencí jakékoliv střelné zbraně ve filmu. To abyste měli hlavu jako barák. Willis s Jacksonem se skvěle doplňují, jako akční dvojice fungují parádně. Zklamal mě Irons, nebyl to prostě záporák hodný série Die Hard. Chytlavé hudební tóny a skvěle natočená akce. A teď po dvanácti letech všichni do kina na čtyřku! Aaa, to Simon neřekl:) (Ale my všichni stejně půjdem) 90 miliónů dolarů(rozpočet)/361 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Reklama

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Tů, tu tu tu tu tů, tu tů, tů, tu tu tu tu tů, tu, tů. Jak jsem tomu roky nemohl přijít na chuť, tak návštěva kina během jednoho sychravého summer in the city víceméně smazala veškeré mé zbývající výtky. Je to nahláškovaný, naspeedovaný a skvěle vygradovaný, navíc je to poměrně nekompromisní až brutální. Jedničku s dvojkou to u mě už asi nepřebije, ale to vůbec nevadí. Na těch pět hvězd to zvedám i tak. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Oops, McTiernan did it again - hra na kočku a myš ještě v lepším podání, než u Toma a Jerryho, výborná a vlastně i chytrá akce, jenž nenechá diváka vydechnout, nepřekonatelný Bruce Willis a zdatně sekundující Samuel L. Jackson, to jsou přednosti "nového" Die Hard, který kombinuje napětí a částečně i styl z jedničky s megalomanskou akcí, humorem a nadsázkou z dvojky. Jistě není to kdovíjak realistické, dočkáme se klasických klišé, kdy to má hlavní hrdina z poloviny za sebou, ale nakonec ne + od závěrečného zúčtování bychom také mohli čekat více, ale Die Hard 3 má prostě své kouzlo, je to úžasně zábavný a neúnavný akční film, (téměř) jako žádný jiný a proto mu tu pětihvězdu odepřít zkrátka nemohu. 9/10 ()

Galerie (59)

Zajímavosti (71)

  • V roce 2002 vznikla také videohra s názvem „Die Hard: Vendetta“, která se odehrává o pět let později. John McClane (ve filmu Bruce Willis) v ní odejde do důchodu a jeho dcera se stane policistkou. Hlavním záporákem je tu Piet Gruber, syn Hanse Grubera (padoucha, kterého v prvním filmu ztvárnil Alan Rickman). Ve videohře se objeví také seržant Al Powell, kterému propůjčil hlas jeho herecký představitel Reginald VelJohnson z filmu Smrtonosná past (1988). (tequilla)
  • Smrtonosná past 3 je jediný díl série, ve kterém John McClane (Bruce Willis) vysloví svou typickou hlášku "Yippee ki-yay, motherfucker!" až po smrti hlavního záporáka (Jeremy Irons). (tamadas)
  • Během premiérového měsíce vidělo film v českých kinech 112 217 diváků, což znamenalo tržbu 3 901 951 Kč. Snímek se tak stal nejnavštěvovanějším filmem měsíce říjen 1995. (cinema_cz)

Související novinky

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014

Loni v březnu šlo do kin už páté dobrodružství Johna McClanea. Akčňák Smrtonosná past: Opět v akci sice příliš kladných reakcí nenasbíral, jelikož ale vydělal 300 milionů dolarů, slavná série bude… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno