Po smrti svého přítele přestává poručík Brad Johnson věřit ve schopnosti amerických politiků dovést válku do vítězného konce. Proto se spolu s parťákem rozhodne pro riskantní akci na vlastní pěst. Od režiséra filmů "Barbar Conan" a "Vítr a lev". (oficiální text distributora)

bodie66

Mně se film líbil. Asi jsem trochu ovlivněn tím, že jsem četl nejdřív knížku (Let intruderu), která je výborná, ale film nebyl podle mě rozhodně zklamáním. Držel se striktně knižní předlohy a to kvituju. 70% ()

Akana

Fádní. Willem Dafoe tu nemá co hrát a není to tím, že by kladné role neuměl. Brad Johnson je prostě toporný panák-hezoun, takže trochu zaujme jenom Danny Glover. Sem tam pár slušných leteckých scén a tím to končí. ()

helloween93

Průměrný válečný snímek o pilotech stíhaček ve válce ve Vietnamu. Zajímalo by mě, jestli film má kritizovat americkou politiku během této války nebo oslavovat americké stíhače. To ví asi jen tvůrci. Mě se to ale líbilo, alespoň co se týče obsazení a nasnímání bitev. I ten příběh měl docela hlavu a patu. 3* ()

Dárius

Film mám dlouho-s radostí jsem se na něho podíval znovu.A znovu říkám-slabé hodnocení pochází ze zbrklosti uživatelů.Už už tam naházet těch požadovaných 200 hodnocení,film přitom vůbec vidět nemusím-hlavně že mě bude povoleno komentování a psaní pitomostí do volné diskuse-následné zviditelnění.Což přinese kýžený efekt-Body,Body a Body.A o tom to přeci je.Nezáleží na tom proč se mi film líbil-mě třeba pro tohle:Velmi efektní bojové scény,velmi uváženě a dle historie použitá bojová technika-žádné patlaniny z A1na F16 apod.Také porušení rozkazu pro dobrou věc,přátelství v boji atd.A kdo toto cítí a hlavně viděl-nemůže dát **.Prostě nemůže!!!! ()

Hellsniper

Fiktivní příběh pilota stíhacího bombardéru z Namu. Po zastřelení kamaráda toužícího po pomstě. Vietnamská válka z pohledu bojových pilotů. ()

GianniP

Po technické stránce dost nevyrovnané, některé bojové záběry jsou i na béčko slabé (připomnělo mi to videohry) a jiné se zase povedli celkem slušně. Prostě vzato je to jeden z mnoha amerických hrdinských eposů, tak trochu něco na způsob Top Gunu. A nezachrání to ani Danny Glover. ()

V.N.

V roce 1991 pro amerického diváka rozhodně dobrý film. V roce 2009 pro českého diváka, podprůměrná válečná podívaná která měla v době vzniku jistě velkou šanci na úspěch, ale s odstupem času vyznívá dost komicky a nevěrohodně. Výkony jinak skvělých herců jako jsou Williem Dafoe nebo Danny Glover, jsou v tomto filmu naprosto nepřesvědčivé a jejich "hrdinsky" stylizované dialogy působí poněkud podivně. Vizuálně si však tento snímek jistě zaslouží pozornost, protože to je dle mého soudu jediné pozitivum tohoto filmu. Tento dnes již prakticky zapomenutý filmový počin, nemůže v žádném případě konkurovat filmům jako je například Četa nebo Olověná Vesta, ale i tak si určitě najde svého diváka. Já však bez sebemenších rozpaků dávám dvě hvězdy. ()

Blazkowicz

Dafoe a jeho další film z vietnamské války. Tentokrát asi nejslabší výkon. V rámci celku to nijak nevybočuje, protože film samotný je béčko jak vyšité. Jediný, kdo si zaslouží pochvalu je Glover a jeho excelentní podání velitele. Původně tady visely dvě hvězdy, čemuž odpovídá první polovina filmu. Zbytek už je o něco lepší. Celkově se mi to líbilo víc než před třemi roky. 3* ()

harycek

Perfektně udělaný film o vzdušné válce ve Vietnamu, nevím proč někteří hodnotí tak nízko? Když se jim filmy s touto tématikou nelíbí tak ať na ně nekoukají a nehodnotí je! ()

TesterX

Až moc dlouhý snímek, který chvílemi žánrově zabrouzdává do komedie, soudního / politického / romantického / moralistického / válečného dramatu, ale všechno tu působí tak nějak zbytečně. Ale dá se to... Nejlepší na celém filmu je však jméno režiséra :). ()

slavikzbojni

Chupacabra jsem další podle Nebe "podprůměrný" uživatel, který hodnotí film jako podprůměrný- co dělat s filmy USA znásilněné agresivním militarismem to jinak ani nejde hochu. Snaha u herců je vidět ale to je málo... ()

DeTomaso

Akční film na pozadí války ve Vietnamu, který je zajímavý asi jen díky netradičním bojovým scénám, které nás zavedou mezi piloty lehkých bombardérů. Atmosféru 60tých let jsem tomu nevěřil ani na okamžik, film působí příliš současně. Závěr filmu - happy end po akci, kdy to hlavní hrdinové Vietnamčíkům pořádně nandali, s pohledem na vítězoslavně plující letadlovou loď pak svádí k dojmu, že tuhle válku amíci vyhráli. ()

eaglestar

Co se stane, když do filmu vrazíte sexy Tomcaty? Máte skvělej film. A co se stane, když tam dáte bachratou A-6? Let vetřelce. Až budu starší a začnu se pochcávat dám to na tři z nostalgie (jestli si to teda budu pamatovat). ()