Lék pro Lorenza

Lorenzo's Oil

• slovenský

Liek pre Lorenza

USA, 1992, 129 min

"Lék pro Lorenza" jsem viděla v době, kdy pro mě jména jako Nick Nolte či Susan Sarandon neměla skoro žádný význam, jejich ksichty byly jen lehce povědomé a celou moji pozornost sežralo trpící dítě. A byl to právě tenhle film, u kterého jsem si uvědomila, v jak šťastné rodině žiju, když se nám tragédie vyhýbají (protože už tehdy ve mně bylo cynické já, co odmítalo úmrtí dědečků a babičků brát jako neštěstí, však si své užili). Také mi s naprostou jistotou docvaklo, že nám ta klidná rodinná spokojenost nevydrží navždy. Od toho večera jsem s obavami vyhlížela den, kdy se k nám štěstí otočí prdelí... a nemusela jsem čekat dlouho. Proto nemám ráda "Lék pro Lorenza": byl předzvěstí nejhorších okamžiků mého dosavadního života. Podruhé jsem se na hnusnou nemocí týraného kloučka odmítla dívat, přesto filmu naperu čtyři usmrkané hvězdičky za tu sugestivnost a krutě drtivý dopad, co na mě zanechal. 80%(2.1.2013)

Myslim si, ze by som sa uz opakoval, takze mohol by som jedine kopirovat nazory väcsiny, ze je to naozaj dojemna drama. Herecke vykony boli vynikajuce. Len jedno nechapem, preco reziser George Miller nenatocil viacej dram vo svojej filmografii.(7.5.2007)

• Houdini

Oscar 2 nominace: Herečka HR - Susan Sarandon, Scénář(18.3.2004)

Obdivuji lidi, kteří se nevzdají , v těžké životní situaci nepodlehnou depresi a bojují. Skutečný příběh - skuteční hrdinové ,,všedních dní ".(17.1.2014)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $7,286,388Tržby Celosvetovo $-(4.11.2009)