Lék pro Lorenza

Lorenzo's Oil

• slovenský

Liek pre Lorenza

USA, 1992, 129 min

Film je napriek rýchlemu úvodu (doslova facka do tváre) možno dlhší než by bolo nutné, no na druhú stranu treba pochváliť, že sa sústredí nielen na malého pacienta, ale aj psychickú a osobnostnú premenu jeho rodičov. To, že na nás George Miller nejde s lacným sentimentom, snáď vysdvihovať netreba. Vždy to bol dôstojný režisér. Všimnite si hudby. To, čo sa zvykne používať iba v traileroch, je v LIEKU PRE LORENZA hlavným motívom, prelínajúcim sa celým filmom. P.S. Niektoré scény s trpiacim chlapčekom ma budú ešte hodnú chvíľu prenásledovať.(13.4.2004)

Je to velmi dlouho, co jsem tento nezapomenutelný snímek v TV viděl. Detaily děje se mi už z hlavy vytratily, ale pocit, že jsem tenkrát viděl velmi citlivý a krásný film se nevytratil.(31.1.2010)

Je to možná až podpásový útok na emoce. Přesto, jak jsem si to po celou dobu uvědomoval, jsem mu podlehl. Možná je tím, že je to opravdová kvalita.(25.10.2014)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $7,286,388Tržby Celosvetovo $-(4.11.2009)

Velice dojemný a strhující příběh , který každého diváka chytí za srdce.Když jsem film viděla bylo mi smutno a i slza ukápla.(10.12.2006)

• - Laura Linney v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

• - Don Suddaby, ktorý hrá vo filme sám seba, je skutočný londýnsky biochemik, ktorému sa podarilo nasyntetizovať čistý olej kyseliny erukovej - liek, použitý na Lorenzovu liečbu. (misterz)

• - Podľa slov otca: Lorenzo nevidel, nekomunikoval s nimi, ale pre jeho rodičov bolo najdôležitejšie, že netrpel. (Karush)