Lék pro Lorenza

Lorenzo's Oil

• slovenský

Liek pre Lorenza

USA, 1992, 129 min

Je to velmi dlouho, co jsem tento nezapomenutelný snímek v TV viděl. Detaily děje se mi už z hlavy vytratily, ale pocit, že jsem tenkrát viděl velmi citlivý a krásný film se nevytratil.(31.1.2010)

Veľmi krutý filmík o bezmocnosti rodičov a lekárov, keď nevedia pomôcť svojmu pacientovi. Nejde tu však o nejakú nehodu, kde je potrebná rýchla operácia, ale o chorobu, ktorej spracovanie vo filme je navyše pravdivé a vyvíja sa u pacienta roky. Veľmi presvedčivé výkony po psychologickej stránke podali obaja rodičia (Sarandon, Nolte). Po krutom osude Lorenza (hlavne nepríjemné sú zábery z jeho chorobných kŕčov) a iných detí, prichádza aspoň trošku uspokojivý záver filmu. 80%.(17.5.2006)

Typický film z kategórie skutočný príbeh pre celú rodinu. Niečo medzi televíziou a kinom, ale účasť Sarandon a Nolteho z neho robia čisté áčko. Videl som ho dávnejšie, ale mal som pocit, že tvorcovia mohli ísť trochu viac do psychologickej hĺbky postáv. V našich kinách to nešlo, čo je vzhľadom na oscarové nominácie trochu prekvapením. A málokto tento film pozná aj z televízie.(11.1.2013)

• Houdini

Oscar 2 nominace: Herečka HR - Susan Sarandon, Scénář(18.3.2004)

Myslim si, ze by som sa uz opakoval, takze mohol by som jedine kopirovat nazory väcsiny, ze je to naozaj dojemna drama. Herecke vykony boli vynikajuce. Len jedno nechapem, preco reziser George Miller nenatocil viacej dram vo svojej filmografii.(7.5.2007)

• - Režisér filmu George Miller je v skutočnosti aj kvalifikovaným doktorom. (Karush)

• - Lorenzo Odone, jehož příběhem byl snímek inspirován, zemřel v USA na následky zápalu plic den po svých 30. narozeninách. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Laura Linney v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)