Epizody(8)

Maeve odjela do Ameriky, školu Moordale zavřeli a Otis si musí najít svoje místo na progresivní Cavendish College. Tam ale nebude zdaleka jediný sexuální terapeut. (Netflix)

Kacitr

Kvalita šla trochu dolů, ale pořád jde o jeden z nejlepších (a nejkvalitnějších) seriálů na Netflixu. Parádně napsané postavy, chytlavý soundtrack a nikdo vám nemaže med kolem huby - prostě se to řekne přesně tak, jak to je. Hořkosladká terapie a balzám na bolavou duši. ()

KM Phoenix

Tato série je tak trochu jako poslední série seriálu Scrubs, s polovinou herců z předchozích sérií, v naprosto odlišném prostředí a s dějem, který je naprosto mimo. Což z toho (stejně jako v případě Scrubs) dělá zbytečný přívěšek, který kdyby nevznikl, tak nejenže by toho nikdo nelitoval, ale v mnoha ohledech by byl celkový dojem ze seriálu mnohem lepší. Tato série umístěná do experimentální školy pro ultimátní dementy je mizerná ve všech ohledech. Označení za dementy používám v tomto případě jako hodnocení chování postav a ne jako termín pro osoby s postižením. Těmi tam jsou sice prakticky všichni, ale to není to co by mi nějak vadilo. Vadí mi především nekonzistentnost postav, jejich vývoj a jejich projevy. Prakticky nikdo se tam nechová podle nějaké elementární logiky natož aby respektoval předchozí děj a role postav v něm. Jediná linie, která se tomu vymyká je ta Adamova a tak působí až trochu jako zjevení, přestože by v předchozích sériích byla jen jednou z mnoha. Zklámání způsobuje celá plejáda věcí, z nichž je až smutná role G. Anderson, která byla v předchozích sériích výrazným tahounem, ale zde je pouze vzdálenou ozvěnou jejího minulého já. Těm, kteří si nechtějí kazit dojem z celkem povedeného seriálu doporučuji se tomuto zbytečnému dovětku vyhnout. Ostatním přeji silné nervy při sledování chaotického, ultra pestrobarevného chaosu, který jen parazituje na předchozích úspěších, bez toho aby přinášel něco co by seriál důstojně uzavřelo. ()

Jaro_slav

Oversteer je anglický výraz pro přetáčivé chování aut. Overqueer je výraz, jenž jsem si vymyslel. Znamená to stav, kdy umělecké dílo – zde seriál – působí jako křečovitě vyumělkovaná reklama na vše, co není heterosexuální. Je škoda, že zobrazení lidí s jinou sexuální orientací či genderovou identitou zde sklouzává k místy až odpudivé karikatuře. A abych nezapomněl: Eric je scénáristy zobrazován stále více jako afektovanej primitivní sebestřednej píčus. Z toho musí gayové být štěstím bez sebe. ()

Ant_Antony

To co tak skvěle začalo, trpce končí v přehršli zbytečných postav a vedlejších linek, aby byla uspokojena veškerá současná trendy poselství... ()

simply

Nemám nic proti LGBT, ale tady už to bylo trochu na sílu na úkor jiných postav. Místy mi to připomínalo poslední řadu Murphyho Pose. Z postav mě nejvíc bavila Aimee. Líbilo se mi celkové zakončení seriálu a jak se tvůrci popasovali se vztahem Otise a Maeve. ()

Flopik

Tak a máme za sebou poslednú sériu tohto geniálneho seriálu. Musím povedať aj keď nerád, že rozhodne najhoršiu. Nie je zlá, pozerá sa nato fajn, baví to, ale ako keby stratila to, čo robilo tento seriál výnimočným. Zmena prostredia na poslednú sériu za mňa chyba, vylúčenie niektorých postáv( síce vedľajších) chyba a celkové zakončenie chyba. Tu sa patrilo skončiť veľkolepo, v štýle a dobrej nálade. Troška mi prišlo, že chémia medzi Otisom a Maeve sa vytratila. Na druhú stranu som sa bavil, postavy mi budú veľmi chýbať tak ako aj celý seriál a nemôžem tomu odoprieť skvelé komediálne ale aj dramatické scény, ktoré tlačili slzy do očí. Veľká vďaka tvorcom za niečo tak šialeného  a za kopu zábavy. PS: Za mňa Endgame Otis a Ruby, ktorá si ma od druhej série neskutočne získala. PS: Parádne vygradovanie postáv ako Adam, Aimee, Michael. ()

Cartmof

Rozhodně nejslabší ze všeech sérií. Žádná z nových postav mi nepřišla sympatická a celkové prostředí "moderní" nové školy mi přišlo děsné. Už to nebylo takové příjemné high school drama. Avšak dějové linky snad všech kromě Cole mi přišly zajímavé a měl jsem i zájem vědět, jak se vyvrbí. ()

husokachna

Čtvrtou sérii Sexuální výchovy hodnotím po sedmém dílu, kdy se u mě všechno zlomilo. A to u scény protestu kolem výtahu, kdy jsem si uvědomil, jak moc byla první série dobrá a jak si dokázala hrát s klišé, dokázala nám odhalovat nitra postav a ukázat, jak jsou lidské charaktery nejednoznačné, aniž by nám to křičela do ksichtu. U "výtahové scény" je to přesný opak, banda mutantů deklamuje svoje problémy a svůj nárok na to, aby je okolí respektovalo. V tu chvíli se seriál překlopí v sebeparodii, která je snad už i přiznána postavou kvadruplegika, kterej tam protestuje, aniž by na školu chodil, nebo já nevím co... Banda nesympatických zjevů, fyzických a psychických mutantů, které "musíme" mít rádi, jenom proto, že jsou jiní a že menstruují, když chtějí šulínka. Jak jemně tohle téma na pozadí obyčejného příběhu o lásce dokázaly tlačit předchozí série, tak tahle jenom křičí - dívejte se a poserte se, jsem jinej! - a je to jediná agenda dřív tak milého seriálu o problémech mladých a nejen jich. Vše pak kontrastuje s chvílema, kdy mají otěže staří známí a kdy je Sex education zase fajn a v pořádku. Obyčejné problémy Adama mi pak přijdou daleko závažnější a uvěřitelnější, než že někdo nemůže vyprstit kluka, protože má krámy... Takže hodnocení je pak výsledek chvil, kdy Sex education jede ve starých kolejích a já ho miluju a kdy ho nenávidím, protože vzdává jakoukoliv snahu dát nám uvěřitelné postavy a jejich vývoj....zaokrouhleno směrem dolů, protože proto. PS: a nebo jsem to celý nepochopil a je to záměrná parodie woke kultury, za což by náležel klobouk dolů, ale pak stejně moc nefunguje naroubování téhle "větve" na "strom" Sex education... ()

djfun

Tenhle seroš mám fakt dost rád, resp. první 3 série. Né, že by ta čtvrtá byla špatná, ale v mých očích trochu ztratila tu lehkost, vtip a nadsázku. A především: osobně nemám nic proti buznám (uf, to jsem si dovolil označení, co?!:)), transkám, bisexuálům, fluidům, nebinárním a bůhví jakejm ještě "bi" (či nebýt:)) - ať si je každý čím chce, třeba krokodýlem nebo žirafou (A VĚŘTE, ŽE TOHLE NENÍ DNES V BRITSKÝCH ŠKOLÁCH VYJÍMKOU!!!), ale ať mě s tím prosím NIKDO neustále NEOTRAVUJE, ať už v běžném (dnes spíš neběžném) životě, stejně jako v médiích, filmech či seriálech. V prvních 3 sériích měla tato různá stvoření také zastoupení, ale celkem nenásilně a některá i trochu mimoděk, ale tady jich je už jak čoklů, gender a queer omýlání válcuje dřívější stěžejní linky a být "normální" nebo heterák se už pomalu jeví jako zásadní nedostatek! ()

Kopi1

Poslední řada jede ve stejném duchu a opět i nabírá a rozebírá více novou tématiku a to queer. Trochu by mi nevadilo, ale zde Netflix se do toho ponořil až moc. Podle tohoto to vypadá, že v malém městě je tak každej třetí queer nebo gay a seriál to musí stále prozkoumávat vše do detailu. Nemuselo to být tak přehnané a bylo by to ok. Cal linii jsem nemusel ani ve 3.řadě, Jackson za mě také vcelku zbytečný (aspoň teda ta první část), jinak všechen ostatní originální cast supr. Nová škola mi ale moc jako škola nepřišla, spíš jenom takové sdružení přátel a výuka prakticky žádná. I když se nejspíše jedná o nejslabší sérii, tak jsem si seriál ale furt i tak užil a zkouknul jsem ho hned a pořád mě bavil. I když k tomu mám výčitky, tak to stále má své kouzlo. Mezi některými bych si přál více dialogů, ale s tím už se nic nenadělá. Zakončení za mě smysl dává a přišlo mi ok. Konec supr seriálu. ()

HenryIvan

Hoci je mi veľmi ľúto, že väčšina tunajších účastníkov zájazdu nedokáže oceniť kvalitu a dospelosť poslednej série, nie je to žiadnym prekvapením. Česko-Slovenský divák nedokáže zanechať vlastné stigmy a dogmy a pozerať sa na niečo v jeho pravej a nefalšovanej forme. Nedospeli sme tam ešte ani zďaleka. Posledná séria je iná, menej humorná, viac zameraná na problémy doby. Kto to nedokáže oceniť a vidí za tým len nejakú propagandu či dokonca úpadok spoločnosti, má samozrejme nárok na takýto názor, no pre mňa je málo predmetný. Dávať za vinu to, že sa zmenil tón seriálu je validný a po pravú to môže niekomu meniť dojem zo šou, no opakovane sa sťažovať a plakať, že vidia LGTBQ+ veci alebo že dokonca pretláčanie BLM (nevidel som tam ani jednu takú vec) je už tak pasé, že už sa nad tým viac nehodno pozastaviť. Už to len môžeme skonštatovať a ísť ďalej. Seriál stále má silné momenty, vtipné situácie a zaujímavé životné cesty a mne to teda stačí. Asi bude fakt najlepšie to tu ukončiť. Hoci koniec dvoch hlavných postáv je bittersweet. ()

Torgal

Kvalitatívny držkopád sa vo finálnej sérii nezastavil, ale naopak akceleroval. Hlavný problém bol za mňa ten, že namiesto dôstojného zakončenia súčasných príbehových línii sem na poslednú chvíľu začali tlačiť nové postavy, pričom viacerí známi sa už nedostavili. To súvisí s presunom dejiska na novú progresívnu školu, na ktorej by homofóba do piatich minút porazilo. Tu nebol hetero snáď nikto. Tvorcovia si povedali, že toto je posledná šanca pridať zastúpenie ešte minoritnejším sexuálnym menšinám, tak sa toho chopili s takým gustom, až vznikla táto dúhová paródia. Zmenilo sa to na freakshow pri ktorej sa nejak pozabudlo na to, kvôli čomu si ľudia seriál obľúbili - vtipný vzťahový seriál zo života, ktorý sa divákovi nebojí rozširovať obzory. 5+/10 ()

Hellierer

Je potřeba přežít první tři díly, následně se to zase vrátí do těch starých kolejí a člověk dostane uspokojivé ukončení, ve které jsem upřímně doufal. Tvůrci evidentně chtěli rozjet nové postavy, a to se jim moc nepovedlo. Je to škoda, jelikož tím trpí právě ty staré, které nedostávají tolik prostoru. Kdyby ho měly od samotného začátku, asi by to bylo lepší. Nakonec se to ale dokáže dostat do uspokojivého finále. ()