The Boy

• USA The Boy (více)

Greta je mladá Američanka, která začne po svém příjezdu do Anglie pracovat jako chůva v odlehlé vesnici. Po nástupu na místo zjistí, že osmiletý chlapec, o kterého se má starat, je porcelánová panenka v životní velikosti. Jeho rodiče mu věnují stejnou péči jako jejich předchozímu živému, který před dvaceti lety zemřel a s jehož smrtí se stále nemohou vyrovnat. Rodiče pro Gretu připraví seznam činností, podle kterého má o chlapce-panenku pečovat. Gretě je ovšem list nejprve k smíchu a dělá si z přísných pravidel legraci. Až po řadě rušivých a nevysvětlitelných událostí si Greta s hrůzou uvědomí, že práce chůvy v této rodině bude asi její nejhorší noční můra. Vypadá to, že panenka je skutečně naživu! (Bohemia MP)

Wiceman

65%? Jako fakt? :D V tomhle filmu není atmosféry ani co by se za nehet vešlo, pointa je tak debilní, že hloubka mého zklamání od celkem dobrýho traileru klesla ještě o něco hlouběji. Nebýt jakžtakž stopáže, málo nahatý, ale i tak sympatický Lauren Cohan a Ruprda Evanse tak bych to v půlce vypnul. Ne díky .... ()

Martin29

Spoiler Čekal jsem něco ve stylu Chuckyho bohužel jediné na co se ta panenka zmůže je zanechávat vzkazy a mizet z místa (na konci je vysvětleno jak to dělala). Ten konec mě k tomu i pasoval byla to změna žánru a přišlo nějaké napětí. Film na jedno shlédnutí za 2 týdny si na to ani nevzpomenu. ()

DyingAngel

Prekvapive rozuzlenie, sympaticka herecka, tajuplna atmosfera a sice som sa obavala,ze ma ta babika bude vo filme viac iritovat nez lahodit oku,ale opak bol pravdou - sceny s nou boli miestami demonicke a koniec celeho filmu do nej vniesol aj nadych "ziveho ducha". Prijemna oddychovka na vecer s trochou napatia. ()

jiri.juricek

Po dlouhé době super duchařina. Napětí se dá krájet, i lekačky fungují dobře, ikdyž jich není moc, ale to nevadí atmosféra filmu vás nenechá nudit ani na chvíli. Až na ten závěr tedy, ten mi osobně moc nesedl, a vlastně tím pro mě ve třičtvrtě filmu skončil horor a změnil se na thriler. Kdo chce vidět dobrý horor tomu doporučuji, dnes už se jich moc dobrých netočí bohužel... ()

Calabria

Celkem šílený film, ze začátku si říkám až na tu louku je to celkem dost velká nuda, ale do 20 minut před koncem se to začalo úměrně stupňovat a to finále byl skok kdy už jsem se nedokázal odtrhnou co bude dál a ani ne jak to dopadne ale spíš větší vysvětlení, které jsem nedostal. Trochu mě mrzí že jsem neviděl jak skutečně vypadal. Docela obdivuju co se dá udělat za horor s herečkou a panenkou. Ve filmu jsem napočítel 6 postav celkem. ()

Morb

Nějak nechápu to všeobecný nadšení z tohodle filmu. Nápad určitě zajímavej, ale u toho pro mě veškeré nadšení skončilo. Hlavní postava se zhruba v půlce filmu začne chovat naprosto nelogicky a téměř každá její reakce, pohyb nebo rozhodnutí odporuje zdravému rozumu. Herecky zvládnuto obstojně, ale bohužel celý film to neutáhne. Dvě celkem povedený lekačky a co se týče "překvapivýho" závěru, tak pro mě spíš zklamání než překvapení. Jde to líp. Slabý dvě hvězdy. ()

Controlor

Rovnou píšu, že já na horory nejsem stavěný. Tohle je překvapení. Film má svoji zlomovou pointu, která docela příběhu sluší. Výhoda je v tom, že nemám horory nakoukané, takže o to víc to bylo působivé. Loutka mně přivodila okousané nehty. Bylo to pěkně vypjaté. ()

DeRoyce

První 3/4 snímku jsou dokonalé... Výborně budovaná a pozvolna gradující atmosféra, přirozené reakce hlavní postavy, celkově sympaticky vizuálně stravitelné, tajuplné, vcelku originálně pojatý děj, jemně a střídmě zapracované lekačky (díky bohu, že film sází na atmosféru a ne jen na takovou lacinost). S potěšením bych apeloval na 4 hvězdy + Jenže tohle dílko má zrktáka svůj háček a není malinký, nýbrž devastující.. Je jím zhruba poslední čtvrtina filmu. Ve chvíli, kdy se na scéně objevuje "jiná forma" oné panenky a nastává přechod od hororu k thrilleru, jde celá atmosféra do kopru... - ponechat přívlastek mysteriózní by slušelo více. ()

tommassek

Jeden z těch měkčích hororu, ale vůbec né z těch horších. Trošku pomalejší začátek, ale celkově si myslím, že horor je docela vydařeny. Scénář je zajímavě vymyšleny, rekvizita panenky je špičková a překvapivý konec by mohl připoutat i lidi, který horory moc nesledují. Herecký výkon šikovné herečky Lauren Cohan není vůbec špatný. 70% ()

FrankZabak

Když jsem viděl trailer řekl jsem si to musím vidět,ikdyž nejsem velký fanda hororů. Pak jsem si přečetl komentáře a trošku jsem se toho lekl vic než filmu. Naštěstí to nebylo tak zlé,jak se tu píše a mě to mile potěšilo i s překvapivým závěrem .-) Ano není to nějaký top filmeček,ale když někdy bude zase možnost rád se podívám znova. ()

Korra

První polovina je více než slibná, atmosférická, ale závěrečná pointa se nevyvedla. Kladem jsou dobře napsané a sympatické postavy, což film zachraňuje od podprůměru. ()

vrch07256732

Film vyslovene postavený na atmosfére, vcelku dobre zvládnutej kamere a neposlednom rade na interiéry domu kde sa to všetko odohráva.. Atmosféra drží úroveň počas celého filmu, z druhej strany zas nejaká akcia sa nedeje (lakačky, vyskakujúci duchovia a podobné somariny), ale celkovo to filmu neuberá na napätí a bez nudných či zbytočných scén sa presunieme k finále. Finále samo o sebe je už akčné, síce dosť predvídateľné ale neurazí. Bohužiaľ tu ale film stráca doposiaľ budovanú atmosféru a navyše ani veľmi nevystraší. Ale celkovo hodnotím pozitívne - mne tento štýl vždy viacej vyhovoval ako potoky krve a v nich plávajúcich vnútorností. Škoda že je to film len na jedno pozretie. ()

Marsy83

Miluju filmy tohoto typu kdy se člověk bojí a neví čeho. A taky ty, kdy celý film směřuje jedním směrem a konec je úplně jiný. Což se zde povedlo na jedničku. Lauren Cohan mě zaujala už v Upířích denících a zde jen potvrdila, že je koukatelná. ()

Lucky Eda

Achjo tak jsem si zkrátil noční směnu jakoby hororem nic mě opravdu nevyděsilo...jednu hvězdu za popletenou hlavu s tim,že loutka je opravdu naživu a za erekci z odhalených křivek Lauren Cohan : ) jinak to stálo za starou bačkoru. ()