poster

Ďáblovo oko

 • Švédsko

  Djävulens öga

 • slovenský

  Diablovo oko

 • anglický

  Devil's Eye, The

Komedie / Drama / Fantasy

Švédsko, 1960, 87 min

Režie:

Ingmar Bergman

Scénář:

Ingmar Bergman

Kamera:

Gunnar Fischer

Hudba:

Erik Nordgren

Kostýmy:

Mago
(další profese)
 • Fingon
  ***

  Bergmanovy komedie jsou většinou dost ulítlé a i tahle měla své světlé momenty (jakož i nejrůznější narážky), ale přesto se mi více líbilo A co všechny ty ženy.(25.11.2008)

 • Flego
  ****

  Snaha o rozmarné vtipné rozprávanie sa trochu utápa vo filozofických myšlienkách, aj tak ide o dobre a svižne natočený groteskný a ironizujúci pohľad na dve kráľovstvá - božské i pekelné.(5.1.2017)

 • Sarkastic
  ***

  „Co by bylo peklo bez manželství!“ To, že mě dokáže i pobavit, mi už Bergman předvedl v jiných filmech. Tady ovšem humorné situace či hlášky nepadaly tolik na úrodnou půdu (jak bych si sám přál a na začátku představený žánr požadoval). Pobavilo mě svádění obou žen, také postava dohlížejícího zrozence pekel, ale jinak jsem se spíš jen tak usmíval. A třeba taková charakteristika severské ženy zřejmě řekne více pouze tamnímu publiku (nicméně nevinnou dívku si představuju trochu jinak, rozhodně ne jako někoho, kdo se líbá s cizím chlapem na potkání). Zajímavý je pak film ještě svým průvodcem, který k nám před a po každém z dějství promlouvá (znovu mě však tento způsob komunikace míjel, u Bergmana si na to asi nikdy nezvyknu), a trochou toho vztahového a náboženského filosofování. Přesto, čekal jsem víc, celkově hodnotím pouze lepší průměrem. „Pro toho, kdo miluje, není žádný trest dost tvrdý.“(14.5.2014)

 • NinadeL
  ****

  Velmi příjemná groteskní podívaná, kterou lze vyprávět jako anekdotu. Hravá forma, necudný obsah a všichni jsou na svých místech, Jarl, Bibi i Gunnar.(10.4.2014)

 • Aky
  ****

  Více divadlo než film. Spousta překvapivých, mnohdy hlubokých myšlenek trošku zatěžuje komediální rovinu, nicméně Bergman je mistr v jakékoliv poloze.(3.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace