poster

Ďáblovo oko

 • Švédsko

  Djävulens öga

 • slovenský

  Diablovo oko

 • anglický

  Devil's Eye, The

Komedie / Drama / Fantasy

Švédsko, 1960, 87 min

Režie:

Ingmar Bergman

Scénář:

Ingmar Bergman

Kamera:

Gunnar Fischer

Hudba:

Erik Nordgren

Kostýmy:

Mago
(další profese)
 • Fingon
  ***

  Bergmanovy komedie jsou většinou dost ulítlé a i tahle měla své světlé momenty (jakož i nejrůznější narážky), ale přesto se mi více líbilo A co všechny ty ženy.(25.11.2008)

 • GilEstel
  ****

  „Pro toho, kdo miluje, není žádný trest dost tvrdý.“_______ Snad jen Bergman dokáže dát dohromady náboženská témata nebe, peklo, hřích a pokušení a spojit je tak přímým a zároveň nenásilným způsobem s životem v naší societě. Bergmanův způsob vyprávění nabízí divákovi všeobecně přijímaný a žádaný nadhled. Křesťanské symboly dobra a zla přemosťuje vypravěč až k pozemskému ráji oduševnělých dialogů se zaměřením na psychiku a citové pohnutky postav. Tyto jsou zároveň originálně podpořeny biblickým bojem Boha a Satana. Vše je zastřešeno mírně satirickou humornou nadsázkou, která dává tušit hloupost a nesmyslnou malichernost tohoto boje, jehož obětí je člověk, zdánlivě jediná rozumná bytost. ________ „Nevinnost mladé ženy je ječným zrnem v ďáblově oku.“ Snad nic víc nevystihuje malichernost Pekla ve svém boji, než závěrečné zaradování se nad malou lží dívky. Peklu stačí skutečně málo a vždy nás bude znovu pokoušet. 81%(25.9.2011)

 • eraserhead666
  *****

  Fakt mě těší zjištění, že Bergman zvládá nejen existenciální syrová dramata o životě a smrti, ale i zvláštně a podivně bergmanovské komedie o prostém životě a jeho radostěch a strastech. Opravdu zvláštěn pojaté peklo a výborné ženské role (jak svým charakterem, tak hereckým ztvárněním). Ten stařecký démon mě strašně bavil.(26.6.2012)

 • MikO_NR_1909
  ***

  Pokiaľ sa radi babrete v Pánových otázkach zmyslu života, čudujete sa diablových zlých úmysloch a pokiaľ si toto kombo chcete osladiť vtipnými peripetiami, máte vyhraté. Vkusné pletky životných i nadzemských situácií v 87minútovom predstavení. A krásne s nadhľadom. Nadštandardné tri.(12.3.2014)

 • NinadeL
  ****

  Velmi příjemná groteskní podívaná, kterou lze vyprávět jako anekdotu. Hravá forma, necudný obsah a všichni jsou na svých místech, Jarl, Bibi i Gunnar.(10.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace