poster

Ďáblovo oko

 • Švédsko

  Djävulens öga

 • slovenský

  Diablovo oko

 • anglický

  Devil's Eye, The

Komedie / Drama / Fantasy

Švédsko, 1960, 87 min

Režie:

Ingmar Bergman

Scénář:

Ingmar Bergman

Kamera:

Gunnar Fischer

Hudba:

Erik Nordgren

Kostýmy:

Mago
(další profese)
 • sud
  ***

  Jsem sice celkem spokojen, ale Bergman v komediální poloze není to pravé ořechové. Film se mi celkem líbil (hlavně Bibi Andersson :-)), ale Ingmar Bergman v mých očích zůstane zafiksován spíše jako s lidskou psychikou si pohrávající kruťas, než laskavý komediální vypravěč.(24.8.2007)

 • Fingon
  ***

  Bergmanovy komedie jsou většinou dost ulítlé a i tahle měla své světlé momenty (jakož i nejrůznější narážky), ale přesto se mi více líbilo A co všechny ty ženy.(25.11.2008)

 • GilEstel
  ****

  „Pro toho, kdo miluje, není žádný trest dost tvrdý.“_______ Snad jen Bergman dokáže dát dohromady náboženská témata nebe, peklo, hřích a pokušení a spojit je tak přímým a zároveň nenásilným způsobem s životem v naší societě. Bergmanův způsob vyprávění nabízí divákovi všeobecně přijímaný a žádaný nadhled. Křesťanské symboly dobra a zla přemosťuje vypravěč až k pozemskému ráji oduševnělých dialogů se zaměřením na psychiku a citové pohnutky postav. Tyto jsou zároveň originálně podpořeny biblickým bojem Boha a Satana. Vše je zastřešeno mírně satirickou humornou nadsázkou, která dává tušit hloupost a nesmyslnou malichernost tohoto boje, jehož obětí je člověk, zdánlivě jediná rozumná bytost. ________ „Nevinnost mladé ženy je ječným zrnem v ďáblově oku.“ Snad nic víc nevystihuje malichernost Pekla ve svém boji, než závěrečné zaradování se nad malou lží dívky. Peklu stačí skutečně málo a vždy nás bude znovu pokoušet. 81%(25.9.2011)

 • kinej
  ***

  Zajímavá, ale ne vtipná nebo snad legrační komedie. Bergmann i do takovéhoto žánru cpal moc filozofie. Pak už ale nezbylo moc prostoru pro humor.(15.12.2013)

 • NinadeL
  ****

  Velmi příjemná groteskní podívaná, kterou lze vyprávět jako anekdotu. Hravá forma, necudný obsah a všichni jsou na svých místech, Jarl, Bibi i Gunnar.(10.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace