Ďáblovo oko

Gunnar Fischer

Erik Nordgren

Kostýmy:

Mago

Pokiaľ sa radi babrete v Pánových otázkach zmyslu života, čudujete sa diablových zlých úmysloch a pokiaľ si toto kombo chcete osladiť vtipnými peripetiami, máte vyhraté. Vkusné pletky životných i nadzemských situácií v 87minútovom predstavení. A krásne s nadhľadom. Nadštandardné tri.(12.3.2014)

Fakt mě těší zjištění, že Bergman zvládá nejen existenciální syrová dramata o životě a smrti, ale i zvláštně a podivně bergmanovské komedie o prostém životě a jeho radostěch a strastech. Opravdu zvláštěn pojaté peklo a výborné ženské role (jak svým charakterem, tak hereckým ztvárněním). Ten stařecký démon mě strašně bavil.(26.6.2012)

Více divadlo než film. Spousta překvapivých, mnohdy hlubokých myšlenek trošku zatěžuje komediální rovinu, nicméně Bergman je mistr v jakékoliv poloze.(3.4.2016)

Jsem sice celkem spokojen, ale Bergman v komediální poloze není to pravé ořechové. Film se mi celkem líbil (hlavně Bibi Andersson :-)), ale Ingmar Bergman v mých očích zůstane zafiksován spíše jako s lidskou psychikou si pohrávající kruťas, než laskavý komediální vypravěč.(24.8.2007)

Zajímavá, ale ne vtipná nebo snad legrační komedie. Bergmann i do takovéhoto žánru cpal moc filozofie. Pak už ale nezbylo moc prostoru pro humor.(15.12.2013)