Nezkušená posádka se vydává na nevídanou cestu do vzdálené základny. (SkyShowtime)

Lamount

Deep Space byl prvnim ST serialem, ktery se dostal na ceske obrazovky a proto ma u me dulezite postaveni. Sice jsem tenkrat (musel byt tak rok 1992 nebo 3) nechapal, proc tam neni nikde kapitan Kirk a Spock (znal jsem je z filmu z videopujcovny:), ale zamiloval jsem si menavce Oda a tejmnou cervi diru do Gama kvadrantu. O mnoho let pozdeji jsem se k serialu vratil, protoze ho nikdy u nas nedovysilali a teprve od treti rady do konce mohl docenit kvalit tohoto klenotu. ()

Shakaar

Ačkoliv podle hodnocení lze Emissary brát jako slabší bratr u jiných pilotů, jako díl jako takový odstartoval solidně zápletku a navíc na něj solidně navazoval což se nedá říct o dalších pilotech, které důsledky buď přešel, nebo se k nim vrátil až na konci řady. Deep Space Nine možná neměl tak oslnivé první řady, ale pomalu u nich zařazoval rychlosti...což u takové VOY nebo i Enterprise ještě dlouho po té stagnovali. ()

RedRose

Na rovinu, pokud by tohle nebyl další Star Trek, tak bych se (tehdy) asi s druhým dílem ani neobtěžoval. Chce se to tvářit, že je to strašně cool a filozoficky na výši, ale všechno to vyznívá strašně neuspořádaně, roztahaně a zdlouhavě. Nejvíc iritující je častý Ciscův (oholený) obličej přes celou obrazovku, kdy mi připomíná Thulsu z Barbara Conana! Později ho přijmu, ale Cisco i celé DS9 měli sakra těžkou cestu k tomu, abych si je alespoň nějak oblíbil. Picard tady taky působí tak nějak divně, jako by to ani nebyl on, jak se pohybuje, jak mluví, nehledě k faktu, že by tady měl být někdo vyšší, než kapitán... Právě absolvuji x-tý maratón celého ST univerza a tento pilot vidím za ty roky teprve potřetí, ale určitě naposledy. 90-ti minutová nuda. ()

DExUS

Pilot k asi najlepšej ST sérii, DS9 sa reálne rozbehne az po tretej sérii. A má hĺbku a kvality tam kde ich iné ST nemajú. Nuž, život na stanici je naozaj nundá záležitosť a ten kto si nepočkal na najlešie súboje lodí zo všetkých ST má proste smolu. ()

blondboss

Nič výnimočné z tohto pilotného dielu ďalšej Star Trek série nevzišlo, ale dá sa povedať, že sa jedná o jednu z tých lepších častí. Hlavne potešilo vcelku logické prepojenie Next Generations s DS9 a Pickard určite potešil. Nie som si ale istý, že tento seriál dosiahne kvalít TNG, keďže som ho ešte nevidel. Každopádne jednotlivé postavy som si hneď celkom obľúbil. 60 % ()

Trinculo

Tohle přišlo pro mě jako zjevení. Nikde ani tak moc loď ale najednou vesmírná stanice a jakýsi zvláštní příběh. Star Trek je dost generační záležitost, takže vesměs se dá zpětně říct, že tento mě zastihl v tom správném věku a bylo vymalováno. Líbí se mi, že tento seriál dokázal držet určitou linii a poprvé uvedl do světa. V samotném vyslanci tak zůstane více otazníků než odpovědí, které se odhalí až s postupem celé série. ()

Etherium

Tak asi najslabší pilot Startrekov, pre mňa. Nemám moc rád filozofické a náboženské záležitosti a ešte keď sa okolo nich točí celé dejstvo. Inak hodnotenie dávam aj tak dobré, lebo sa mi páčil prechod nová gen k deep space, stanica perfektne spravená, cardasiani výborné masky, a celkovo ten nádych ďalekej stanice na hraniciach federácie. ()

jjjerry

Skvělý pilot, bohužel serie už byla slabší. Opět uvidíme Picarda i když jen okrajově. Skvělá dějová linie s časovou relativitou. ()

PeteBuck

Úvodné časti DS9. Na úvod sa objaví kapitán Picard (Quark sa zasa objaví na začiatku ST Voyager). Pamätám si, keď to dala televízia Nova, samozrejme, po pár sériách to ukončila, práve po tretej, keď to začalo byť zaujímavejšie. No a ten otrasný preklad. Dnes sa chytám za hlavu. Ale seriál skvelý. Aj pilotné časti. ()

Muad

Hodně dlouho jsem se chystal napsat komentáře jak k pilotnímu filmu, tak k samotnému seriálu DS9. Ať si kdo chce co chce říká, je to jednoznačně nejlepší film i seriál ze světa Star Treku. To říká člověk, který viděl všechny díly, všech ST až na animated series počítáno samozřejmě i se všemi filmy. Úvodní pilot k DS9 Emissary šel naprosto jinou cestou, stejně jako seriál. Dal zbohem mnohdy trapnému poletování z planety na planetu a především černobílému pohledu na federaci a lidi v ní, který mi např. v NG často zvedal žluč. Hlášce "set fazer on stun" jsem se potom už často smál. Právě šablonovitost NG a i pozdějšího Voygeru jsem nemohl překosnout. Co je nejsmutnější, většina pravověrných Trekkies DS9 považuje za slabší než NG. Zpět k pilotu. Co hned udeří do očí je Avery Brooks alias komandér Sisko a jeho herecké schopnosti, které vysoko převyšují všechny předešlé velitele tj. (Shatnera, Stewarta) a i ostatní hlavní postavy v průběhu filmu excelují. Právě výborný mix hlavních charakterů dal tomuto filmu správný počáteční imupls. I širší fylosofický podtext tomu rozhodně neuškodil. Jednou jsem pilot pouštěl lidem ST neznalým se silnými predsudky a na konci filmu měli všichni otevřené pusy načež DVD s první sezónou po nich potom kolovalo asi měsíc. Tento film se byl schopen oprostit od zaběhnutého schématu Rodenberyho pohledu, šel mnohem dál. Příběhy jsou daleko lidštější a protože se pořád někam nelétá zůstal čas i na rozvýjení charakterů, vztahů jednotlivých postav. Závěrečná pasáž v níž Sisko vysvětluje humanoidní lineární existenci bytostem z červí díry, kteří mohou existovat v libovolném čase je naprosto úžasná. Vrácení se k bitvě u Wolf 359 je poklona končící NG. Sečtěno a podtrženo nejlepší možný začátek nejlepšího seriálu ze světa ST. ()