Vyslanec (S01E01) (epizoda)

Emissary

Sci-Fi / Drama / Akční / Dobrodružný

USA, 1993, 90 min

Nejslabší pilotní díl ze všech Trek seriálů...Ještě že to zachranuje Picard se svojí Enterprise:)(26.12.2007)

Úvodní film k tomuto seriálu. Velitel Sisko přebral velení vesmírné stanice Hluboký vesmír devět. Ta se vzpamatovává z Cardassijského útoku. A nedaleko od nich se objeví i černá díra, která jim také způsobí problémy. K mému potěšení se tam objevila i Enterprise v čele s Picardem. :)(24.10.2013)

Jednoznačně nejslabší série Star treku začla velmi nadějným pilotem. Škoda, že se neudrželo 4* hodnocení.(19.3.2006)

Tenhle příběh se hned od počátku jevil jako nejhorší a bylo tomu pravda. Scénář špatný, hudba průměr.(25.4.2011)

Jako pilot seriálu je Emissary vynikající sci-fi záležitostí, nepochybně jeden z nejlepších pilotních dílů jaké jsem kdy viděl. Horší už je když se na něj dívám bez mhouření očí jako na samostatně stojící film, nevyrovnané tempo a občas až přílišná zkratkovitost vyprávění jsou místy až příliš evidentní... ale i tak je finální filosofická pasáž kombinovaná s útokem Cardassianů na stanici vyloženě geniální. I když fanouškům nového "teen Star Treku" od Abramse by z ní nejspíš vyskákala hnisavá vyrážka na celém těle. 8/10(21.6.2010)

• - V době natáčení pilotu nebyla ještě zcela hotová maska ferengijského barmana Quarka (Armin Shimerman). Jeho představitel proto nosil umělý nos určený pro jeho seriálového bratra Roma (Max Grodénchik). (mirliflore)