Epizody(6)

V úvodnej časti desiatej série legendárneho seriálu posádka Červeného trpaslíka objaví opustenú a prázdnu vesmírnu loď Trójan a použije ju, aby sa dostala k lodi Kolumbus III, ktorá vyslala núdzové volanie o pomoc. Na palube tejto lode je aj Rimmerov (Chris Barrie) brat Howard (Mark Dexter), ktorý ho v detstve tyranizoval. Rimmer je však príliš pyšný na to, než aby bratovi pomohol predtým, než sa mu vyrovná a stane sa dôstojníkom. Má preto pätnásť hodín na to, aby zložil dôstojnícke skúšky, v ktorých už desaťkrát zlyhal. Ostatní zistia, že Rimmerova hlava je príliš plná zatrpknutých spomienok z minulosti a nedokáže sa sústrediť na vedomosti potrebné na skúšku. Keď však Trójan konečne vyrazí na záchrannú výpravu, Rimmer zistí, že Howard nie je tým, za koho sa vydáva.

Zoznam epizód: 1. Trójan
2. Otcovia a slnká
3. Citróny
4. Zamotaní
5. Milý Dave
6. Začiatok. (Incantator)

mArtinko5MB

Tento britský humor mi nesedel už od prvých sérií, a toto pokračovanie z roku 2012 sa nesie v rovnakom duchu. Zdá sa mi to miestami slabé, predvídateľné a z jedej časti sú tak 2, možno 3 dobré scény. 63% ()

maldoror16

Je to fajn, ale už to prostě není úplně ono, nemá to ten "původní" šmrnc... ale zklamán nejsem. První díl byl hrozivě bídný a trapný, ale od druhého dílu to šlo nahoru a docela jsem se bavil. Mně se zdaleka nejvíce líbil díl Citrony. ()

Veskoslav

Myslím, že mé duševní já opět povstalo. Bratře, pokochejme se dílem skvostně humorným a ponechme jej dalším generacím, aby věděli, jaký byl dříve perfektní humor. Naprostá pecka. Zapomeňte na nepovedený návrat na Zem, tohle je to, na co jsme čekali:) ()

Scorpionka

Po neúspěšné snaze o obnovení nazvané Zpátky na Zemi, jsem se tohoto pokračování značně obávala, ale jsem více než potěšená. Trpaslík se vrátil do starých kolejí citovaných hlášek a záchvatů smíchu. Pevně doufám, že nám tento úspěch přinese i další série, protože Trpaslíka není nikdy dost.. stejně tak losů.. ()

Stanmi

Hoši z Trpaslíka jsou zpátky a tentokrát to dopadlo lépe než naposledy. Tvůrci nezkoušeli žádné pokusy a naservírovali nám šest plnohodnotných epizod, kde se například setkáme s Rimmerovým bratrem nebo uvidíme, jak Lister bude udílet životní rady svému synovi, tedy sám sobě. Ústřední hrdinové Lister (Craig Charles), Rimmer (Chris Barrie), Kocour (Danny John-Jules) a vlastně i Kryton (Robert Llewellyn) už sice nejsou žádní mladí zajíci, ale hláškovat umí, jako za starých časů. Akorát mne trochu mrzí, že se nevrátila také má nejoblíbenější postava a to počítač Holly v podání Normana Lovetta, ale i tak musím uznat, že se desátá řada opravdu nadmíru povedla. ()

lobo87

Veľmi podarený a hlavne dôstojný comeback. Keďže som sa k celému seriálu dostal len prednedávnom, nepociťoval som pri tejto sérii taký sentiment, ako ostatní, ktorí videli príbehy Červeného trpaslík v premiérovom čase. Napriek tomu som sa tešil, že obľúbené postavy sa vrátili a aj napriek tomu, že sa na nich podpísal zub času, stále sú to tí istí blázni ako za mlada... 75% ()

koza3

Pět hvězd si to nezaslouží, protože to bychom urazili původní legendu. Ale i přes to je tohle "plnohodnotné" pokračování na rozdíl od neohrabané deváté série. Musíte akceptovat fakt, že kluci z trpaslíka už nejsou nejmladší a už nejsou rychlejší než čůrací zastávka v zemi chřestýšů, ale pořád stačí na to Vás brilantně pobavit. Párkrát jsem smíchy vyprskl. Sjel jsem to podruhé jako přípravu na jedenáctou sérii, která se chystá a naladil se na správné FM :-) ()

Matamoroz

Klobouk dolů! Jeden z mála případů, kdy je pokračování po dvaceti letech stejně dobré jako původní série. Nebo spíš jediný případ...Drží se přesně ducha původních dílů. A evidentně tvůrcům došlo, že Zpátky na Zemi byl krok špatným směrem. Mám jen jednu výhradu. Chtělo by to ještě aspoň dvacet stejně dobrých nových dílů! ()

imaginer21

Po vlažném, i když překvapivě k očekávání dobrém prvním díle přišel díl druhý, a ten mě donutil hodnotit. I kdyby zbytek série stál za houby, Fathers and Suns je klasický RD s výborným provázáním s celým předchozím dějem a mnoha neskutečně zdařilými červeno-trpaslíkovskými gagy. Jasně - kluci jsou už o dost starší a trošku jsem rozházen poslechem originálu (dabing zkátka dává téhle kultovní podívané ten celistvý obal), ale scénáristi zkrátka potěšili na plné čáře a nemůžu jinak než takto reagovat na víc než důstojnou (poslední?) sérii celého seriálu. A co je nejlepší - pomalu, ale jistě začínám odpouštět tvůrcům ten jejich podivný kiks s názvem Back to the Earth. ()

the.trooper

Podle mě nejlepší seriál současnosti : Touha o znovuzrození kultu se naplnila . Herci ani nevypadají tak staře jak jsem si představoval . Jde to i bez granta . Absence lodního počítače mi , ale trochu vadila . Toto se naplnilo ve druhém díle . Mistrně napsané a natočené . Jediný zápor je absence lodního počítače . Jednoznačně *****+ ()

Raiden_cz

Musím se přiznat že sem toho od prvních dílů zas tolik nečekal, ale Listr, Kocour, Rimmer i Kryton mě příjemně překvapili. Zatím se do hodnocení nechci pouětět abych něco nezakřikl, ale červený trpaslík má našlápnuto hodně vysoko :) ()

Mr.Lama

Desítka na pět hvězd bohužel není...Ale dosáhnout vlastností legendárních původních sérií už snad asi ani nejde ()

Khare

Neskutečně povedená série, která Back to Earth naprosto válcuje! Úžasné hlášky, současně staré dobré i originální, a i když jsme se neviděli léta, nástup je hladký a elegantní jako Kocour sám, žádné váhání, žádná kostrbatost. A ten originál... Dva díly mi trvalo, než jsem byla schopná poznat podle hlasu, kdo to vlastně mluví... :-D ()

Smudge

Zpátky na Zemi byl docela úlet, i když pořád to byla ta stará známá parta hochů z Červeného trpaslíka, na kterou se zřejmě pokaždé rád podívám. Snad i kdyby se za dvacet let rozhodli udělat sérii, jak si užívají starobní pobyt v útrobách rozpadajícího se Trpaslíka. Na téhle sérii bylo hned od prvního dílu vidět, že ji vzali za správný konec a sami představitelé hlavních postav jako by se do nich lépe vžili a vše působilo mile a přirozeně jako dříve. A stejně tak nenásilně se dávkoval a dostavoval i humor. Bavil jsem se u všech dílů, perfektní návrat nenapodobitelného seriálu, nemůžu jinak než za pět. ()

kramatos

Po katastrofální trapné 9. minisérii, opět starý dobrý Červený trpaslík. Tentokrát ve futuristickém stylu, kdy si člověk opravdu připadá jak na vesmírné lodi. Žel čas herce chtě nechtě poznamenal a přeci jenom i ostřílení padesátníci v některých scénkách působí lehce úsměvně. ()