Policisté vyšetřují vraždu mladé ženy, kterou vrah ubodal plnicím perem na večírku u producenta filmů pro dospělé. Brzy se ukáže, že Jesse Cardosa umístil v jeho bytě štěnici, protože muže léta sleduje kvůli vraždě své bývalé ženy. V tu chvíli se zdá, že je Jesse úplně vyřízený, jenže Horatio se rozhodne očistit jeho jméno. Odletí proto do L. A., aby našel manžetový knoflíček, který se ztratil při vraždě manželky pornoproducenta. (TV Nova)

MM_Ramone

"C.S.I.: Kriminálka Miami"(CSI: Miami) je americký televízny kriminálny seriál. V priebehu rokov 2002 až 2012 bolo vyprodukovaných desať sérií, ktoré dohromady obsahujú dvesto tridsať dva samostatných dielov. V poradí šestnásta epizóda z ôsmej série nesie názov "Manžetový gombíček" (L.A.). Seriál nemám moc napozeraný, videl som len zopár častí. Na túto konkrétnu epizódu som sa však špeciálne zameral z toho dôvodu, že ju režíroval Rob Zombie. Tento, svojim spôsobom kontroverzný filmár, špecializujúci sa predovšetkým na horrorovú tvorbu, mi ku tomuto seriálu nejak nepasoval. Tak som si povedal, že sa musím pozrieť na to, čo sa mu podarilo v rámci tohto televízneho projektu natočiť. Pozorne som to sledoval, nahliadal na to z každého uhla, a natrafil som tam na náznaky špecifického rukopisu Roba Zombieho, ktoré však pre bežného priaznivca tohto seriálu nie sú nijak rušivé. Tiež ma potešilo, že do epizódnych úloh angažoval zopár zaujímavých hercov (svoju manželku Sheri Moon Zombie, Michaela Madsena, Malcolma McDowella a frontmana kapely ZZ Top Billyho Gibbonsa). *** ()