Miluji tě, teď zemři

Kamera:

Bryan Sarkinen

Hudba:

Ian Hultquist

Michelle Carter, Lea Michele (a.z.), Cory Monteith (a.z.), Shailene Woodley (a.z.), Amber Riley (a.z.), Kevin McHale (a.z.), Jenna Ushkowitz (a.z.) (více)

Tento dvoudílný dokumentární seriál od režisérky Erin Lee Carrové (Maminka mrtvá a nejdražší) se noří hluboko do případu sebevraždy přes SMS, který šokoval celý národ. Michelle Carterová posílala svému příteli Conradu Royovi textové zprávy, v nichž ho povzbuzovala k sebevraždě. Tehdy sedmnáctiletá Carterová byla obžalována jako dospělá a mnozí považovali její jednání za nemorální. Dokument vyvolává složité otázky týkající se technologií, duševního zdraví i toho, zda může být jeden teenager zodpovědný za sebevraždu toho druhého. Prostřednictvím nebývalého přístupu k rodinám, přátelům i komunitám, které tento případ navždy změnil, seriál sleduje příběh mající širší důsledky pro společnost jako celek - nejen online, ale i v reálném životě. (HBO Europe)

emdvojka

Zaujímavý dokument z nevinnou, nemou tváričkou v hlavnej úlohe v príbehu o mladom páre a ich bezhlavom skoku do temných priepasti beznádeje, depresii a smrti. Reálne "deti" reálnej Ameriky tápajúce vo vlastnom nepochopení svojej podstaty. Smutné na tom je,že aj keď si prečítate o tejto tragédii v slovenskej či českej tlači vyvolá to vo Vás pocit, že Michelle Carterová bola bezcitná a sebecká osoba, ktorá využila svojho priateľa, aby sa v očiach svojich známych stala niečim viac, aby ju obdivovali, ľutovali a mali ju radi. Využila jeho slabosti, jeho pocit ničoty a sebadeštruktívne nápady, aby sa sama vymámila s diabolského zovretia, ktoré ovládalo jej život. Ale tento dokument sa snaží poukázať aj na to, že to mohlo byť celé celkom inak, že to nebolo iba čiernobiele, a že ľudia sú fakticky neskutočne zložité stvorenia, ktoré sa v v priebehu ich spoločného príbehu a okolností od seba učia a vedia sa pochopiť aj v takých bizarných skutočnostiach, ako je samovražda. Dokument o tom, že aj zlé veci môžu byť myslené dobre i keď následky sú hrozné. ... ()

rivah

Pozoruhodná sonda do mentality mladých Američanů vyžívajících se v on-line nátlaku a ničení slabšího jedince,(max.70%) ()

Víteček

Velmi zajímavý případ a oceňuji, že se dokument snaží být nestranný a nechává diváka udělat si vlastní závěr. Osobně si pořád nejsem sám jistý, jak bych situaci posoudil, ale jsem za to v podstatě rád a těší mě, že mi nebylo podsunuto, co bych si myslet měl. Pětku nedám, protože, a nejspíš chci mnoho, ale chybělo mi něco, co by mě posadilo do sedadla a donutilo dokument víc prožívat. Takhle jsem to spíš vstřebal, ale neuchvátilo mě to. ()

Marcas

Případ, který šokoval Ameriku. Případ, o kterém HBO natočil famózní dokument, ve kterém nás vezme do zákulisí jednání o vině, či nevině Michelle Carter, která "donutila" 18-ti letého Conrad a Roye k sebevraždě. Samotný dokument je zpracován perfektně a nemám k němu co vytknout. Spíše se chci vyjádřit k případu samotnému. Pro psychicky zdravé lidi je strašně těžké představit si, co se obou lidem honilo v té době v hlavě, a jak se u toho cítili. V podstatě to ani nejde si představit, protože jsme se tak nikdy necítili. Myslím si, že Conrad Roy BYL psychicky nemocný, což ostatně potvrzovaly jeho zprávy a videodeník, kde mluvil o spáchání sebevraždy ještě předtím, než to sdělil Michelle, která bohužel JE taky nemocná. Můžeme si pouze myslet, proč se chovala tak, jak se chovala, ale určitou logiku tam možná vidím. A to v tom, že když viděla, jak se její kluk trápí (a když sama nedokázala spáchat sebevraždu), tak mu chtěla pomoct. Bohužel stylem, který asi nikdo, kdo má nějaké morální zásady, nechápe. A když se na to podíváme objektivně a ne přes emoce, tak ona nebyla ta, která mu myšlenku sebevraždy vnutila. Tu tam měl už on sám dávno. Ale co je nesmyslné a totálně k nepochopení je, když mu řekla (pokud je to tedy pravda, jelikož na to není žádný záznam ani zpráva, pouze její vlastní tvrzení), ať se vrátí zpět do auta. A to samozřejmě kluka, který je už před prahem smrti, pouze utvrdí v tom, že dělá správnou věc. A v tom vidím tu vinu, kterou Michelle nese. Je mi opravdu líto rodiny kluka, která je zdecimovaná na celý život, ale stejně tak je mi líto rodiny holky, která je také na celý život poznamenána. Opravdu silný dokument, doplněný o silný, ale bohužel pravdivý příběh, který se tímto dokumentem stává ještě populárnější, hlavně pro širší veřejnost. ()

Dejf4

Hodně zvláštní případ a jsem rád, že celý dokument nechává diváka udělat si obrázek o celé kauze sám. Je to hodně objektivní a nestranné. Na celém vyprávění je skvělé, jak během druhé půlky se může celý příběh otočit a celé vaše mínění o případu se změní. A já stále nevím jak bych to celé posoudil. 7/10 ()

kunytopresto

Velmi zajimavý případ,, šílená zápletka, ale ještě šílenější mi přijde, kolik lidí z okruhu mých známých, ale i tady z recenzí ji považuje za nevinou. Prostě ta holka je ztělesnění zla, a měla by dostat doživotí. Tenhle polohraný dokument určitě stojí za zhlédnutí. Kontroverzní je velmi a myslím, že do budoucna se "podobné" případy, kdy se technologie stavají úplně běžnou součástí našich životů, budou stávat častěji. ()

WUTEN

Škoda že k souhlasu nedala rodina Carterových, je to jenom jeden pohled i když máte s obou stran advokáty který samozřejmě budou zpívat svojí písničku. Přesto, ve zprávách se dozvídáte podrobnosti které média zamlčela a která nebyla široké veřejnosti známa. Dokument od začátku se snaží ukázat kdo je ten viník a kdo je oběť, po zhruba hodině se karta otáčí a vidíme do mysli sebevraha a jak to vlastně začalo, že není problém v ní ale hlavně v jeho hlavě. Co ovšem nezaznělo v dokumentu je psychologie sebevrahů, to jsou přece naprostí slabý jedinci kteří myslí jenom sami na sebe, nechtějí brát za nic zodpovědnost tak si radši hodím mašli, a otázka je co dělali rodiče pro to, aby se jejich díte uzdravilo, protože pokus o to vzít si život nebyl první. ()

Georginek

O mnoho lepsi, nez Leaving Neverland.... Nemuzu si pomoct, ale behem prvni casti druhe pule jsem byl nesmirne vytocenej, kam tenhle zasranej svet dospel....... Holka, ktera bere antidepresiva od ctrnacti, typek co se pokusil 4x zabit a taky bere antidepresiva? Ty Americani jsou com dal tim vic vyjebany..... a vite co? Ve svych 37 letech jsem se poprve podival na net a vyhledal si "Co je to antidepresivum" Porad mi nekdo rika, ze nejsem normalni, ale podle toho, co se kolem me deje, co jsem se docetl, TAK JA SEM KURVA NORMALNEJSI NEZ 90% hlavne zapadni populace. PS: Lidi jsou v posledni dobe tak vymrdany se vsim tim Mee too, 85 genderama, levicackou ekologii, veganstvim a podobnejma hovnama, ze uz nerozeznavaji DULEZITE veci..... A jelikoz tyhle lidi uz SAMOU BLBOSTI NEVEDI, CO DELAT, asi by to chtelo- jak rika muj tata-treti svetovou valku, aby se tyhle vsechny HOVADA nad sebou zamysleli. PS: Nedavno mi jedna krava rekla, ze nejsem pro ni ten pravej, ze prej mam malo empatie. No, poslal jsem ji posleze doprdele a pak si vecer u zvara na tech internetech vyhledal "Co to je kurva empatie", dal si panaka a sel v klidu spat... ()

I.ball

Skvělý dokument. Pouze fakta a jejich interpretace zainteresovanými stranami podávána objektivně, bez předsudků a bez soudů, nechávající verdikt na divákovi samotném. Nesrovnatelně kvalitnější a vyváženější než reality show místního "spasitele panen" pana Klusáka. 85%. ()

Martin.O

Neuvěřitelně zamotaný dokument,který hlava nebere. Příběh dvou lidí,který spíše připomíná vymyšlený Hollywoodský film s tím rozdílem,že tenhle příběh není smyšlený ale opravdu se stal ! ()

Modeman123

Mladí lidé, Michelle a Cory, již od útlého věku 12 let závislí na společensky únosných drogách (antidepresivech typu SSRI) se do sebe na střední škole zamilují a virtuálně spolu chodí prostřednictvím SMS zpráv. Textují si své schizofrenní představy, sebevražedné nápady a depresivní pocity. Cory jednu ze sebevražedných myšlenek (za pomoci Michelle ?) zrealizuje a bohužel to není jen demonstrativní pokus jako v předchozích případech. ()

motyka52

V podobných dokumentech je klíčové, jestli jsou vyvážené a nesnaží se dovákovi předkládat jeden správný názor. Nic takového se tady neděje, nebo alespoň ten pocit nemám. Zdá se, že bylo odvyprávěno vše podstatné, že byli vyslechnuti všichni, kdo o to stáli. Soud udělal nějaký závěr, ale divák má dost prostoru, udělat si závěr svůj. Případ je to zajímavý a řešit bych ho nechtěl. Ale rád jsem mu dvě hodiny pozornosti věnoval. ()

Acehow

Velmi zvláštní dokument. V první hodině u vás nahodí pocit že všechno víte. Víte kdo je viník a kdo obět. A pak v dalších třiceti minutách dokáže celý tenhle příběh přeměnit z stvůry ktera ušikanovala svého přítele na příběh dvou nemocných neštasných a navzájem destruktivních teenageru kteří se nejspíš nikdy neměli potkat. Dokument je neuvěřitelně objektivní a na konci jsem se ptal sám sebe jak jsem si mohl na začatku myslet že to bylo všechno čistě její vina. ()

veverciiik

Geniální! Nikoliv čin samotný, ale tento film samozřejmě. Přináší podstatné otázky pro dnešní dospívající a nutí člověka se zamyslet (online vztahy, psychické problémy mladých, snaha jim pomoci a porozumět jim a především téma zodpovědnosti za své konání v online světě) - dokument nevnucuje jeden či druhý pohled na vinu pachatelky, ale předkládá fakta tak, jak jsou, vyváženě a dle mého objektivně... jen je nutné si pustit oba dva díly, protože v tom je celé kouzlo tohoto filmu. První je více "fascinující" a druhý více "zneklidňující". Pouštěla bych povinně ve všech školách ! ()

lineker

Two sick people and social networks. Profesionálně zmáknutý dokument v produkci HBO. Stanete se očitými svědky přímo v soudní síni. Uslyšité, jak řeč obžaloby, obhajoby i vynesení rozsudku a jeho zdůvodnění. Po jasném vnitřním resumé v první části dokumentu se postupem času ukazuje, že celá záležitost není rozhodně černobílá. Kdo z nich byl vlastně více narušený, kdo koho vlastně interaktivně šikanoval? Nehledě na to, že rozsudek se opravdu může stát nebezpečným precedentem. Ve finále tu spoušť může zmáčknout jen jedna ruka. ()