Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dívka jménem Petra má rezavé vlasy a hodně zájmů, které se od sebe velmi liší. Hraje na klavír, je vedoucí v oddílu Svišťat a má dokonce i jeden mezi dívkami velice nezvyklý koníček - hraje s klukama fotbal. Je totiž fotbalovou brankářkou. Do Petřiny třídy posléze přichází nový spolužák Pavel a ona se do něj zamiluje... (duklak2)

(více)

Recenze (41)

atmen 

všechny recenze uživatele

Další z mých oblíbených filmů z dětství. Ta dívka byla jako ze sna. Hrála totiž fotbal s klukama. V mém okolí žádná taková nebyla... Osobně mě zajímají osudy dětských hvězdiček. Je někdy zvláštní, kam je nakonec osud zavane. Když jsem viděl, co udělal heroin ze S. Coufalovou, byl jsem zděšen. Nechápal jsem, jak se taková sympatická osůbka mohla takhle "zdevastovat". Snad jí je nyní osud více nakloněn... ()

LEATHERFAC 

všechny recenze uživatele

Vážení přátelé... Stáňa Coufalová...jo to je ta holka... Je to už pár let, co jsem viděl nějakej dokument o fetingrech na heráku, a kamera sestupovala kamsi do nějakýho hnusnýho skvotu a odkudsi se vyprasila špinavé oteklé zrzavé individum... a jmenovalo se Stáňa...uff...Byl to šok, jak vypravěč popisoval šok TV štábu, když zjistil, že to oteklé individum na heráku je právě tahle dětská hrdinka několika celkem známých filmů z osumdesátých... Velmi smutný dokument... Zajímalo by mě jestli to "individum" ještě žije... Jinak nezapomenutelná scéna ze Sonáty: Hlavní hrdinka potřebuje nutně někam odvézt, tak stopne chlápka na motorce... Chlápek je ale dost divnej... "Pane tady bych chtěla zastavit..." "Hovno!" (:o)) ()

Reklama

BoredSeal 

všechny recenze uživatele

Obyčejný předrevoluční dětský film o dospívající brankářce, což ovšem v dnešní době temna může znamenat pro někoho dost. Hlavní hrdina je protivná holka s podivnýma koníčkama, co se zamiluje do pražského skejťáka. Film sleduje její dilema rozhodování mezi kariérou fotbalové brankářky v týmu plném mužů a posláním důležité klavíristky, která potěší rodiče i nadaného houslistu dědečka z Moravy, který dokáže vystřihnout slušné houslové sólo i s několika panáky slivovice v krvi. Hrdinka je sice poměrně hezká, ale chová se jako pitomá kráva, takže si přejete, aby jí zneužil otrávený starý mládenec Lubor Tokoš, který předstírá, že je učitel klavíru. Nakonec ho skoro předběhne úchylný motorkář, ale všechno dopadne dobře. Občas je příjemné odpočinout si u retro filmů a připomenout si, že byly časy, kdy Olmer nebyl za režiséra několika nejhorších porevolučních filmů ever. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Tenkrát doba vyloženě přála takovým filmům pro děti mládež. Dnešní doba je úplně jiná, těžko říct jestli je lepší nebo horší. O tom by se dala vést sáhodlouhá diskuze. Jedno vím jistě, takovový a jemu podobný film se už dnes nenatočí. Malé připomenutí není na škodu. Na tu Petru toho bylo trochu moc. Z filmu jsem si taky pamatovala jenom to scénu s tím chlápkem na skútru, ale nevěděla jsem, že je z tohoto příběhu. Asi to pro mě byla nějaká zásadní scéna nebo jsem si z ní vzala jisté ponaučení. ()

Kámen 

všechny recenze uživatele

Holka, která v té době hraje na klavír (stejně jako já), hraje fotbal (stejně jako já), no uznejte, takřka ideální kombinace. A poznámky typu 17-ti letá hraje 11-ti letou beru jako bláboly. Co takoví Muži v offsidu, kde otec Jindřich Plachta je o 2 a půl měsíce mladší, než je jeho filmový syn Eman Fiala. A těchto skutečných absurdit ve filmu je daleko víc a nemám potřebu je řešit. K dalším poznámkám typu zrzavá holka má tmamovlasé rodiče - když už se filmařům podařilo najít ideální představitelku hlavní role, najít herce či herečku přírodně zrzavé, není asi tak snadný. Film má jistě i svoje slabiny, ale pro děti (dříve narozené) to byl zábavný kousek o holce, která hrála fotbal, a to se počítá, pánové ! A co se týče Stanislavy Coufalové o pár let později, je to snad jediná feťačka na světě, který je mi doopravdy líto. Howgh! ()

Galerie (12)

Zajímavosti (4)

  • Stanislava Coufalová skutečně sama chytala ve fotbalových scénách i hrála na klavír v těch klavírních. (hippyman)
  • Natáčení filmu probíhalo v Uherském Hradišti. (Cucina_Rc)
  • Nápad s hořícím piánem koupil Vít Olmer od jednoho zakázaného básníka za dvě deci vína v jedné pražské kavárně. (Laliss)

Reklama

Reklama