Slunce pálí, řeka se třpytí a po proudu se vydává za prázdninovým dobrodružstvím vodácký oddíl. Pod vedením zapáleného vedoucího Toma sjíždí řeku na dvou pramicích a kajaku. Poklidnou cestu naruší skupina cikánů, která lodě bombarduje z mostu igelitovými pytlíky naplněnými vodou. Ještě téhož dne se vodáci s cikány setkají znovu. Obě party se sice i přes napjatou atmosféru pokusí o smír, ale ten nemá dlouhého trvání. Situace se ještě zhorší, když jedna z dívek ztratí oddílové peníze. Vodáci přesto chtějí pokračovat v cestě. Tom proto vyhlásí stav ztroskotání, kdy všichni dají dohromady zbylé peníze i zásoby. Když se vzápětí část peněz ztratí, padne podezření na cikány, s nimiž se vodáci opět potkali. Velmi brzy se však ukáže, že zlodějem je někdo z oddílu. Propukají spory, nedůvěra přerůstá v otevřené nepřátelství a napětí houstne... (oficiální text distributora)

pytlik...

Jednoznačné zklamání. Na to, že mládež vděčně brala sebemenší záminku k vyklopení z kánoí, bylo ve filmu hodně málo svlíkaček. Navíc jsem až do konce nepoznal, která z těch holek byla Brožová. A to přitom moc možností nebylo, když abstrahuju od kluků, zbyli podezřelí asi tři, z toho navíc tu krátkovlasou vyvinutou bytost šlo poměrně jednoznačně vyloučit. ()

iantomasik

Vít Olmer má zvláštní talent zobrazovat tradiční české kratochvíle a kolektivy v tom nejodpornějším světle.. Většina jeho filmů ve mě po čase působení vyvolává silnou fyzickou nevolnost a já si jen stále nejsem jist, jestli je to jeho uměleckým záměrem, či neduhem. ()

Jello Biafra

Klasický normalizačný výtvor plný omletých klišé. Parta vodákov splavuje rieku, dostanú sa do krížku s tlupou cigánov. Časom sa im stratia prachy a podozrenie pochopiteľné padá na našich milovaných spoluobčanov. Nakoniec sa ale podľa žánrových pravidiel samozrejme ukáže, že páchateľ je niekto iný. Film dnešného diváka zaujme snad len plejádou dnešných "celebrít" ako: Brožová, Jílková, Renč, Suchánek, Zounar, Tofi či Blanarovičová. Ale to je asi jediné čím stojí za pozornosť. Filmu totiž chýba patričné tempo, vďaka ktorému by film išiel dopredu. A niektoré postavy sú nesympatické až hanba, napríklad zabrzdená blbka, ktorá sa zabuchne do vodcu cigánov (Tofi). ()

vitekpe

Nejvetsi zajimavosti tohoto filmu je asi to, ze cikani jsou tam oznacovani jako cikani a jeste jsou podezreli, ze kradou... Kdyz se jich vodaci ptaj, kam jedou, odpovedi "taky delame Ohri, ale po svejch..." coz mi doted vrta hlavou. :))) ()

Jiří K.

Prazdniový příběh party vodáků. Snad nejlepší Olmerův film. V roli cikána jste mohli poznat Sagvana Tofiho. V jedné z dalších rolí si zahrála ještě mladá "kotelnice" Jílková. ()

klúčik

Film ma zaujal množstvom mladých hercov, dnes aj celkom populárnych hercov. Dej filmu je trocha srandovný ( cigáni, ktorí nekradnú) a pod. Nevedel som sa rozhodnúť medzi dvoma či troma hviezdičkami , ale hudba rozhodla... dávam 55%. ()

LEATHERFAC

"Šmírovat cigošku? Vomrknem jakýho má čerta...."  Ehm... jakoby tahle hláška chtěla předznamenat   Yvettčinu budoucí životní roli   :§)) ()

wosho

Příjemné překvapení. Olmer netočil jen ptákoviny, filmy pro mládež se mu vždy dařily. Dobrý scénář, sice trošku šablonovitý, ale velice autentický (takhle voda vypadá a né jak Rafťáci). Dobrý výběr mladých herců, z nichž se v kněkterých případech vyklubali dnešní celebrity,režiséři či jedlíci :-). A hlavně fajn režie, taková lehká. Já jsem byl velice spokojen. ()

Kovaja

Super kousek,,takový letní opak Sneženek a machrů jak už tady bylo zmíněno. Sympaťak Kratina vede partu mladých puberťáku na jejich vodáckém dobrodružství po Ohři. Nástrahy jak na vodě tak na břehu je čekají nemalé ale se vším si dokážou poradit. Moc fajn atmosféra a usměvné podívání na mladé začínající herce. Příroda je u vody nádherná :-))) ()

mira007

Parta pionýrů se správňáckým vedoucím putují po vodě, pak řeší krádež peněz, z které obviní romskou bandičku vodáků v čele s Tofim , pak šmírujou jednu cikánku nahoře bez jak se koupe, no a pak se zjistí, že tahle parta to neukradla, že to byl jeden z nich naprosto árijský typ, ale podrazák. ()

Olík

Nadstandardními mládežníky obsazená posádka plující po řece šablonovité jednoduchosti aneb Sněženky a machři pro chudé. To ještě soudruh prvního května mával pracujícímu lidu a školou povinní měli dlouhý vlasy, názory a sny.....dívčí neoholená podpaží, sluchátka od walkmanu na krku, Rosa na kolejích, absence pionýrských šátků, cikánská holka za lesem, chlapácké moralizování a vodácké "ahóóój". Mám tenhle film rád ač sám vodáctvím doposavad nepolíben. ()

Dillon

Nuda. A velká. Jediné, co drží oči na obrazovce je komická mladost známých protagonistů. Zejména Míša Jílková, nebo Kateřina Brožová. ()

spacylemon

...nebýt toho moralizování, mohl to být velmi příjemný dobrodružný prázdninový film... s oplácanou Jílkovou, Brožovou s bobříky v podpaží, nahou Blanarovičovou... skutečně bez pionýrských šátků (viz sharka.68) a jenom s jedním "soudruhem" (a to ještě proneseným v negativním smyslu). ()