Stav ztroskotání

Komedie / Rodinný

Československo, 1983, 73 min

Výborně obsazená parta vodáků v podobě všech známých mladých herců, řeší nejen časté potápění pramicí a kajaků, ale také nepříjemnou skutečnost narůstajících krádeží, které se kolem nich už nesnesitelně množí. Každý z nich má svou pravdu a ta skutečná se pomalu odkrývá. Určitě zdařilý pohled do duší mládeže 80tých let. Tihle děcka měli rozhodně jiný náhled na trávení volného času a taky na pojem kamarádství než v dnešní době.(16.6.2012)

• WANDRWALL

Jednoduchý příběh, kdy mě nejvíc zaujal závěr, kdy nám z loděk mladí herci "vodáci" mávají srdečně na pozdrav, nám divákům...(26.12.2010)(26.12.2010)

• igi B.

Vodní léto po mládežnicku coby upocený blábol o šťastných časech normalizačních, s etnicky etickou zápletkou návdavkem ke vší té rádoby alternatívnosti... Jojo, postpubertální pražská čudlárna zplodila pod taktovkou budoucího >národního údmělce< Olmera téměř generační výpověď o proplouvání sračkami doby, tehdá ještě netuše nic o věcech budoucích. Ale já jim to věřím, že to mysleli upřimně! Ano, oni si věřili, a věřili straně a vládě a šťastným zítřkům bez budoucnosti i ctnosti. Možná i proto většina z nich v dobách popřevratových svobodně dorostla (či líp ztroskotala?) do podoby entit, jak je (do)dnes vídáme na všech (k)análech napříč televizáckým spektrem... °-/ . . . Čistě řemeslně filmařsky pak jde o materii značně nevyrovnanou, se scénářem doslova plovoucím na říčném proudu laciné svazácké zábavy, s hroznými postsynchrony a bezzvučným zvukem vůbec, obraz >orwokolór< 4:3 nevyjímaje... . . . Resumé? No, párkrát se děcka udělaly, lotr byl odhalen, družba gadžů s romáky byla navázána a víc už šmytec. Dnes už dobré jen na zalepení pozdně letních nováckých popolední a doklad toho, jací (oni!) tenkrát byli... Docela bída teda d.m.s.n. - - - - - (Poprvé viděno kupodivu /jojo, tenkrát igitátor nuceně bránil socialistickou vlast a pak už na tuhle kultůru tak nějak sral/ až 11.9.2011, hodnocení 388., komentář zde jako pětadvacátý - 11.9.2011)(11.9.2011)

• Pohrobek

Podle teletextového obsahu psychologické drama, které jsem v tom tedy hledal marně, by se však pro označení žánru tohoto díla hodilo stále více než zde deklarovaná komedie. Celý film si vytkl jako skromný cíl vyřešit rasovou problematiku a k tomu ještě všechny možné pubertální problémy. Ne že by se to nějak zvlášť podařilo, ale na Olmera to je úplná paráda. Nejsměšnější byla asi ironická role všeználka Michala Suchánka, který si tu už pomalu zadělával na dnešní kariéru.(23.12.2004)

Vodáckou (ne)pohodu kazí občasné moralizování. Olmer dospívající herce vedl skvěle. Vojtěch Vacke svými scénáři zdárně sekundoval Jaroslavu Petříkovi. Brožovou jsem odhalil, až když se "culí" na statkáře :-) Zajímalo by mě, kdo hrál tlouštíka.(25.4.2015)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Karlových Varoch, pri obci Kyselka a na železničnej stanici Teplička pri Karlových Varoch. (dyfur)

• - Filmový debut Kateřiny Brožové,Yvetty Blanarovičové, Martina Zounara a Kateřiny Pindejové. (M.B)