Stav ztroskotání

Komedie / Rodinný

Československo, 1983, 73 min

• argenson

Ne každý film pro děti a mladé se u nás povedl a tenhle řadím do škatulky těch méně dobrých. Víc než čímkoliv jiným je to ale zajímavá přehlídka odrůstajících dětských hvězd a začínajících studentů herectví, kteří už by se dneska před kamerou sešli jen těžko. Nebo si umíte představit, že by dneska třeba Michaela Jílková a Sagvan Tofi hráli spolu ve filmu?:-)(1.4.2012)

Vodáckou (ne)pohodu kazí občasné moralizování. Olmer dospívající herce vedl skvěle. Vojtěch Vacke svými scénáři zdárně sekundoval Jaroslavu Petříkovi. Brožovou jsem odhalil, až když se "culí" na statkáře :-) Zajímalo by mě, kdo hrál tlouštíka.(25.4.2015)

• MM_Ramone

V roku 1983 natočil český režisér Vít Olmer jednoduchý, teenagerský film o partii študentov, čo spoločne splavujú rieku. Na tomto snímku je pozoruhodné najmä to koľko hercov, ktorí sú dnes už všeobecne známymi tvárami, sa tu stretlo v detských úlohách. Tak napríklad mladučký Martin Zounar býval celkom sympaťák, alebo aj ďaľší ako povedzme Michal Suchánek, Kateřina Brožová, Michaela Jílková, Yvetta Blanarovičová, Filip Renč či už nebohý Michael Hofbauer boli celkom fajn. Taktiež sa mi pozdávali aj Sagman Tofi v úlohe značne zidealizovaného náčeľníka cigánskej bandy a charizmatický Vladimír Kratina ako rázny a rozumný vodca pubertálnych vodákov. **(24.3.2013)

• WANDRWALL

Jednoduchý příběh, kdy mě nejvíc zaujal závěr, kdy nám z loděk mladí herci "vodáci" mávají srdečně na pozdrav, nám divákům...(26.12.2010)(26.12.2010)

• Pohrobek

Podle teletextového obsahu psychologické drama, které jsem v tom tedy hledal marně, by se však pro označení žánru tohoto díla hodilo stále více než zde deklarovaná komedie. Celý film si vytkl jako skromný cíl vyřešit rasovou problematiku a k tomu ještě všechny možné pubertální problémy. Ne že by se to nějak zvlášť podařilo, ale na Olmera to je úplná paráda. Nejsměšnější byla asi ironická role všeználka Michala Suchánka, který si tu už pomalu zadělával na dnešní kariéru.(23.12.2004)