Stav ztroskotání

Komedie / Rodinný

Československo, 1983, 73 min

Cesky dobrodruzny film pro mladez uz dnes muze zaujmout pouze spoustou znamych hercu ve velmi mladistve podobe - jinak jen sed a nuda.(4.8.2002)

• Pohrobek

Podle teletextového obsahu psychologické drama, které jsem v tom tedy hledal marně, by se však pro označení žánru tohoto díla hodilo stále více než zde deklarovaná komedie. Celý film si vytkl jako skromný cíl vyřešit rasovou problematiku a k tomu ještě všechny možné pubertální problémy. Ne že by se to nějak zvlášť podařilo, ale na Olmera to je úplná paráda. Nejsměšnější byla asi ironická role všeználka Michala Suchánka, který si tu už pomalu zadělával na dnešní kariéru.(23.12.2004)

• mikinhoo

Obsazení téhdy našich vycházejících hereckých hvězd v podání mladých vodáků vůbec nic filmu nevyhrálo. Úsměvných momentů bylo málo. Jediná věc, kterou jsem si odnesl, že cikáni znečisťují řeky. (viz poslední scéna ve filmu).(28.12.2015)

Ve filmu obviněj cikány, že ukradli prachy. Jak je vůbec mohlo napadnout obvinit z něčeho takovýho, tak poctivý a pracovitý lidi. Jinak těžká vzpomínačka na doby, kdy naše řeky ještě sjížděly pravý vodáci a netvořila se na nich kolona jak na dálnici. Za ty trampské odrhovačky a chuť léta hvězda navíc.(26.12.2010)

Celou první pulhodinu jsem se jen bavila pohledem na mladinké tváře těch, co už znám jen s těmi pár křížkami na bedrech. Vůbec jsem neměla ni potuchy o tomhle filmu. A ted dodatecne jeste zjistuju, že jsme nepoznala Brožovou, Jílkovou a Blanarovičovou.(11.9.2011)

• - Filmový debut Kateřiny Brožové,Yvetty Blanarovičové, Martina Zounara a Kateřiny Pindejové. (M.B)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Karlových Varoch, pri obci Kyselka a na železničnej stanici Teplička pri Karlových Varoch. (dyfur)