Enterprise je poslána do těžařské kolonie terorizované tajemným monstrem. (SkyShowtime)

darkrobyk

„Pane Spocku, máme na výběr. Smrt zadušením nebo smrt z ozáření." Členové posádky se tentokrát utkají s monstrem, které zabíjí rychle pomocí kyseliny, a vypadá to, že je nezranitelné. Sci-fi horor odehrávající se v nekonečných podzemních tunelech má napětí a jako vždy zdánlivě neřešitelný konec. A zatímco Spock má snahu tvora zachránit, kapitán má jasno! Tedy do té doby, než... ()

ledzepfan

Naprosto brilantní epizoda ve které se ve snad nejlepším možném poměru mísí vše co dělá star trek star trekem. Chemie mezi postavami, akce (zde až téměř alienovského typu), vrstevnatý příběh s inteligentní myšlenkou, jemný humor.. Prostě paráda a jeden z mých nejoblíbenějších star trekových dílů (jakože i v rámci Nové Generace). ()

majo25

Epizóda s hororovou zápletkou, konkrétne kategórie monster horor. Škoda, že v závere to vyšumí a končí akýmsi rozprávkovým happyendom. Všetko predtým je ale viac ako fajn, vrátane kulís. ()

DocBrown

Ten kdo měl být nestvůra je nakonec je oběť. Jedna z nejlepších vážných epizod. I'm a doctor, not a bricklayer. No a ten konec se Spockem. Je mi úplně jedno, že tam leze někdo po čtyrech s kobercem přes záda. ()

sirien

Nevim, jestli ta hororovost fungovala kdysi, ale rozhodně nefunguje dneska. Koberec odpustim (i když je teda vtipnej, ale holt to patří k TOS produkci...), ale jinak mi to až na křemíkovou formu života přišlo dost nenápaditý a celý až moc předvídatelný. ()

Lina

Výborně napsaný díl. Zabiják horníků a jak najít řešení. Spock má sice svou teorii, jenže po zpochybnění její části si zbytek radši zatím nechá pro sebe: "Již jsem doktorovi poskytl dostatečný důvod k pobavení." Co se týče kulis a příšery... no, představte si, že jste v divadle. Tam, stejně jako tady, musí být herec schopný věrohodně si popovídat i s kusem koberce. Digitál tehdy prostě neměli a moc peněz na výpravu taky ne. ()

Mr.Jokker

Koberec zabije 50 lidí. Spock pohladí koberec a doktor mu uzdraví bebí. Koberec now happy. Koberec now your friend :). Všechno dobrý řeknou mineři a jdou zase těžit dál. Happy ending ()