Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiální text distributora)

Cannabis

co by to bylo za film bez Jacka Blacka? stalo by to za h..... !!! rozjel to opravdu famózně! že tento film je o muzice, kterou miluju, to ještě není tím, proč hodnotím tak vysoko... příběh o super americké třídě plné super dětí, kteří ze dne na den úplně obrátí a stanou se rebely? to je docela chabý, ale vše to zachrání živel Jack Black!!! jeho špičkový výkon ve spojení s muzikou hodnotím za 4 hvězdičky **** ()

UranMiner

Slusny film, ako kazit deti v pripravke na Amicky sposob :) Film sprevazdany samou dobrou muzikou (No Vacancy,The Clash, KISS, The Ramones, Cream, AC/DC) Nic nechybalo, len trocha normalnosti! :) ()

Honzus

Samozřejmě, že bez Jacka Blacka by to byl zřejmě pouze průměrný film, ovšem s ním je to skvělá, pohodová podívaná plná bezva muziky a bez větší míry obvyklého patosu a moralizování. Dětští herci působí přirozeně a Joan Cusack jako ředitelka školy je okouzlující. Škola rocku zřejmě nevstoupí do dějin komedie, ale každopádně stojí za shlédnutí, zvlášť pokud jste fanouškem rockové hudby a herectví Jacka Blacka. ()

Bratr

Mně to přišlo úžasný. Moralitky se udržely výjimečně v únosných mezích a Jack Black byl naprosto famózní. Hard rock, jako lite motiv filmu je parádní nápad a v týhle přitroublý komedii byl vytěžen do posledního akordu. Jack Black měl být rocker. ()

krakenek

Tenhle film mě z počátku nějak minul, ale po té, co jsem narazil na hudební duo Tenacious D, pochlubil jsem se s tím ve škole. A kamarád hned říká: ''No jasně, Jack Black, ten hraje ve škole Rocku..." Kde že hraje? Vynikající komedie, pro všechny co se rádi baví a hlavně pro ty, kterým je rock blízký, protože Jack Black bláznivýho rockera nehraje, on jím je a to je na tom to nejlepší ;) ()

sa_kra

It´s just Highway to hell. Každý, kdo má tuhle hudbu rád, musí mít rád i ten film s okouzlujícím Jackem Blackem. Ještě jsem to neviděla s dabingem (a pokud to bude jen trochu možné, snad ani neuvidím), ale ta hudba...to je prostě hudba pro moje uši. Jacka Blacka mám ráda už dlouho, navíc mě ten film překvapil ještě v jediném ohledu- tolik dětí na plátně a já nemám chuť si rvát vlasy. ()

Seuata

Chtěla bych chodit do školy a učit se hrát a pořádně řvát do mikrofonu, než počítat nudné matematické úlohy. Hudba ve filmu je přímo skvělá, obsah filmu už tak úžasný bohužel není. Dávám hvězdu navíc kvůli hudbě, jinak by to byli 3. ()

Charlinka

Tento film jsem viděla tolikrát, že jsem přestala počítat. Je to jeden z těch filmů, který mě velmi ovlivnil v mém teenage věku a i po všech těch letech mi stále přijde zábavný. Je jasné, že film byl napsán přímo pro Jacka Blacka a člověk si opravdu nedokáže představit nikoho jiného v roli Deweyho Finna. Nicméně já osobně jsem nadšená i z obsazení Joan Cusack jako upnuté ředitelky. Jejich dynamika na obrazovce byla skvělá. Jedinou věc, kterou bych filmu vytkla je postava, kterou hraje Sarah Silverman a která je přece jenom trochu moc typická klišé mrcha. Nicméně to je jen malá výtka k jinak velmi zábavnému filmu. ()

hadouken

Hezký film, pobavil jsem se, poslech dobrou muziku, chvílema jsem se pousmál a opět se utvrdil v tom, že Jack Black je neřízená filmová střela, filmy s ním mám rád a Škola Rocku ukazuje proč. Neříkám, že je to nějaké veledílo s obrovským překvapujícím koncem, ale na odraegování a poslech fajn muziky tento film poslouží se 4*. ()

Crybaby

Celkom dobra muzika, scenar ktory som uz par krat videl mi az tak nevadil, a nakoniec sa z toho stal slusny priemer. Jeden z mala filmov ktory som dokazal pozerat v televizii. ()

Diskomuz

Nesnáším ve filmech "prodigy" děti, ale mám rád velmi rock a Jacka Blacka :) Tento druh nenáročné komedii jednoduše miluji :) ()

BisiJoker

Jack Black už nejednou dokázal že je skvělí rocker a tahle role mu sedla musím uznat že jsem nečekal nic světoborného le skvěle se to vyrovnalo třeba Králům rocku. ()

VanBradley89

Už z principu jsem věděl, že se mi to bude líbit. Protože Jack Black je hroznej borec a rock je to nejlepší co lidstvo dalo světu. A, kdybych si to nemyslel tak Blackovo nadšení je tak nakažlivý, že po shlédnutí tohohle kousku bych si stejně nějakou vypalovačku vpálil. ()

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (více)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)