Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiální text distributora)

ivishka

Přestože nejsem přímo rockový fanoušek, tak si mě tento skvělý hudební snímek získal. Příběh o namyšleném zpěvákovi jedné průměrné kapely, který nemá peníze a bydlí u kamaráda s jeho příšernou přítelkyní. Potom ale dostane vyhazov z vlastní kapely, a díky neuvěřitelné náhodě a trochu "popostrčení štěstí" se ocitl na prestižní přípravné škole jako suplující učitel pod falešnou identitou. Zkrachovalec má v plánu jen sedět a čekat až zazvoní, sbalit se a odejít domů. Ale přece jen ho napadne spásná myšlenka : naučit ty děti poslouchat rock a dokonce ho i zahrát. Nedokážu si představit jak dlouho by to ve skutečnosti trvalo, ale tenhle film není o tom, jak moc je to skutečné. Podle mě byl velkým přínosem tohoto snímku hlavní a skvělý hrdina Jack Black alias Dewey Fin, který exceluje na plné čáře.Perfektní a skvěle zrealizovaný nápad - btw:s camp rockem to nemá společného absolutně NIC! ()

Lamiczka

Jack Black je cvok, ale parádní! A vycvičení slušných žáčků na poctivé rockery se mu skvěle podařilo. Velmi pěkná, na svůj žánr i inteligentní, komediální a hudebně vytříbená záležitost. ()

zipper111

Jack mě zase jednou překvapil. Říkal jsem si, že film s mým nejoblíbenějším hudebním žánrem musím zkouknout a vůbec jsem neprohloupil. Občas se zdá že kamera trošku nestíhá ale to je opravdu jen slabý detail. Hrát ještě víc mých oblíbených písniček dostane 5*.Takhle o fous lepší 4*. ()

Vojcl

Scénáristicky dost průměrná americká rodinná komedie se snadno předvídatelným dějem a nechybí ani klasický hollywoodský happyend. Přesto je to poměrně koukatelná zábavná oddechovka, především díky výkonu Jacka Blacka, který je vážně sympaťák i skvělý komik. A jako fanoušek rockové hudby musím samozřejmě ocenit i velmi kvalitní soundtrack :-) ()

Bat55

Mám rád rock a mám rád School of Rock. To je jednoznačná príčina, prečo dať vysoké hodnotenie. Na prvý raz som bol z filmu rozsekaný, na druhý už nie, ale stále to bola (a je) skvelá zábava. Som fanúšik rocku (ale nie zaritý a nie som rocker), len ho skrátka rád počúvam. Film nemá hluché miesto a je stále na čo pozerať, čo sa mi väčšinou u filmoch s temátikou hudby nestáva (nudím sa). U School of Rock tomu tak nie je, Jack Black je skvelý (no niekedy až prehnane "rockerský") a Joan Cusack ako riaditeľka školy, ktorá nie je taká, ako sa na prvý pohľad zdá, je tiež viac než dobrá. Decká mi absolútne nevadili (čo sa opäť u filmoch tohto žánru u mňa nestáva), ba naopak, mali svoje kúzlo a boli milé. A ten záver, je jednoducho pecka. Soundtrack filmu tradične (rockersky) skvelý. Vždy sa rád pozriem na túto komédiu a Jack Black je pre mňa správne praštený rocker. /75%/ ()

blackrain

Jack Black se sem hodí přesně akorát. Bylo na něm krásně vidět jak si to všechno užívá. S ním snad ani není možné se nudit. Jedině, že by byl scénář naprosto debilní. Nedákžu si představit, že by někdy byl obsazen do nějaké dramtické role. Příběh je jednoduchý a předvídatelný, ale to nevadí, protože to je zábava. ()

SarumanKo

Malá perla rodinného filmu z čias, keď Jack Black ešte nebol otravné hovädo, ale zábavný sympaťák, ktorý svoj entuziazmus a lásku k rocku dokázal preniesť nielen na partu výborne obsadených školákov, ale aj na diváka. A to sa mu za láskyplnej citácie najlepších kapiel sveta podarilo v plnej paráde. (8/10) ()

Makky

Škola rocku je veľmi prostý snímok ponúkajúci skvelý feeling a zábavu. Všetko najmä vďaka zapálenému predstaveniu Jacka Blacka, ktorý je úplne parádny. ()

jajinka

Tolik hvězdiček? za co? na přebalu dvd je nějaký komentář diváka:"komedi, u které jsem se v letošním roce nejvíce pobavil" Nechápu, já se nezasmála ani jednou, nějak nebylo čemu.. ()

italka63

Film se mi zdál velmi rozporuplný, chvílemi jsem se dobře bavila, chvílemi jen tak otráveně koukala.Ale zase,takový učitel by taky nebyl úplně k zahození:-) ()

Remedy

Richard Linklater tentokrát s maximálně uvolněným a pozitivním přístupem servíruje nesmírně svěží komedii o zapáleném rockerovi-outsiderovi, který obrátí všední život v jedné “ tradiční“ škole dokonale naruby. Je to vtipné, má to výborného Jacka Blacka a po celou dobu vás zaplavují veskrze pozitivní pocity. Hlavně to funguje opakovaně jako parádní oddechovka, na kterou prostě nedám dopustit. Jeden z těch filmů, které si čas od času pustím na zlepšení nálady. ()

PogoJoe

Příjemná komedie rodinného střihu, v níž Jack Black předvádí nadšení, jež by nabudilo i deset tisíc let zatuchlou mumii. Rock je jediná pravá hudba, ostatní se jděte zahrabat, vnucuje nám, projde mu tady, co by v normálním světě neprošlo, komedie stojí zcela na něm, na jeho zcela extatickém vytržení z rocku. A na některých zajímavých typech jeho žáčků. Proč ne. Uvolněná komedie s dobrou muzikou, která může projasnit deštivé odpoledne, a po níž budete mít možná chuť do něčeho se s novým elánem pustit. ()

charlie.x

Že by jsem měl novou oblíbenou komedii?? Určitě!! Jack Black jako rocker, který kvůli penězům začne učit pod jiným jménem malá děcka. Ovšem neučí se to jako v každé škole ale to, co je jeho srdci nejbližší a to je rock. Jack tuto roli neskutečné prožívá a je vidět že natáčení nebyla nuda. Stačí mi vidět jeho rádoby vážný pohled a hubu mám od ucha k uchu. Z Jacka je cítit chuť hrát a to je ne vždy k vidění. Film utíka neskutečně rychle a vy nestačíte zavírat ústa. ()

Aiax

Velmi příjemná komedie, sice řádně prorostlá klasickým hollywoodským klišé, ale ve filmu Richarda Linklatera, geniálního režiséra snímků Před soumrakem a Před úsvitem, to ani moc nevadí. Jack Black se do své role skutečně "položil" :)) Dobrý. ()

Lucjen

Film má viacero chýb, sem-tam zakopne logika, hluché miesta.. Ale, niekedy je tu naozaj to úžasné ale, ktoré tentokrát vďačí Jackovi Blackovi... naozaj dobrý. Tie je ksichty boli hrozné, ale po čase sa mi normálne začali páčiť :D. Hudba taktiež, totiž, tá má donútila sedieť a dopozerať to v TV, keď sa Nova rozhodla túto príjemnú komédiu s rockom pustiť. Viac, než som čakala. ()

Hamaradža

Sympatická rodinná komédia ktorá na jeden večer zahreje ale k ozajstnej údernosti jej treba trochu štiplavosti ktorá je pre tvrdšiu hudbu tak charakteristická. Hollywoodsky Linklater s cudzím scenárom navyše nie je Linklater a Jacka Blacka stále nemám rád :) Priemerná srandička ktorá mala našlápnuté na niečo väčšie. ()

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (více)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)