Neznámí lidé s různými životními osudy – šofér limuziny, manželé před rozvodem, policista, prostitutka, mladí, čerstvě oddaní novomanželé a hotelový manažer -- hledají před nadcházející bouří útočiště v zapadlém motelu uprostřed nevadské pouště. Brzy je kdosi začne po jednom zabíjet. Jak vzrůstá napětí a hosté začnou jeden druhého podezřívat z tajemného vraždění, s překvapením zjistí, že je ve stejnou dobu na stejné místo vůbec nepřivedla náhoda... (AMC Czech)

Trellíno

Asi největší překvapení letošního roku. Film kterému k dokonalosti chybí přece jenom trošku vychytanější konec. Film vám námětem lehce připomene 10 malých černoušků, ale opravdu jen lehce. Je to ten druh filmu, kde nic není, jak se na první pohled zdá. Ale na rozdíl od Femme Fattale tu vše funguje podstatně lépe a pointa (pointy) zde působí velmi věrohodně. Obsazení je vynikající. John Cusack jako obvykle nezklamal, Ray Liotta mi kupodivu nelezl na nervy. Musím vyzdvihnout brilantní atmosféru filmu, která je většinu filmu dost hustá a přesto se velice často našlo nějaké místečko pro vychytaný hlášky a že jich není málo. Věřím, že během pár let by se z tohoto filmu mohla stát slušná kultovka. Hodně moc silné 4*. 90% jak vyšitých, které možná po dalším shlédnutí ještě zvednu. Pár věcí jsem prostě dost dobře nepochopil. ()

MM_Ramone

Počas daždivej noci uviazne, z rôzných zdanlivo nesúvisiacich dôvodov, niekoľko ľudí v odľahlom, postaršom motely niekde uprostred Nevady. Jeden po druhom tam za záhadných okolností začínajú zomierať násilnou smrťou. Úvodných šesťdesiat minút som myslel, že to bude len ďaľší z radu neoriginálnych vyvražďovacích horrorov. Lenže ono sa to odrazu zmenilo na veľmi zaujímavý psychologický thriller. "Identita" je film s dobrou réžiou, kamerou, hercami a naozaj prekvapujúcim rozuzlením. **** ()

D.Moore

Rozhodně originální, ačkoliv ke konci už trochu přeplácaný film, na který se budu muset podívat znovu, abych si udělal jasno v tom, jak moc se mi (ne)líbí. ()

troufalka

Byť šlo o žánr, kterému  se spíše  vyhýbám, tenhle kousek mě bavil. Zpočátku o něco více, kdy rozjetá hra navnadila, závěr  už nebyla taková bomba. ()

freddy

Tenhle film jsem viděl v kině a mám-li být upřímný, tak jsem v něm poprvé objevil Johna Cusacka. Do té doby jsem ho neznal, ale tenhle film mi ho představil, pak přišly další snímky s tímto hercem a záhy se stal hned po Alanu Rickmanovi mým nejoblíbenějším hercem. A před nedávnem jsem měl možnost se na tento snímek podívat znovu, tentokrát v televizi. A musím upřímně říci, že tento thriller mne maximálně zaujal. Nepostrádal napětí, nepostrádal dramatické zápletky i překvapivé zvraty. Měl prostě vše, co každý správný film tohoto žánru míti má. Uznávám, že je to tak trochu variace na detektivku Agathy Christie Deset malých černoušků, ale přesto je v něčem jiný, v něčem originální. Už jen závěrečné rozuzlení je dost nečekané, dost drsné a dost překvapující. Tenhle thriller mne prostě zaujal, a stejně tak mne zaujaly i herecké výkony všech zúčastněných. Tenhle thriller se prostě povedl, a tak mu dávám čtyři hvězdičky. Jednu hvězdičku jsem ubral právě za nápadné podobenství s již zmíněnou detektivkou, ale i tak je to pořád dobré hodnocení... ()

Spooner

Tak takovéhle horory mám rád.Dobrý příběh,nádherná atmosféraa skvělý herci.No co chcete víc.Pravda ta závěrečná pointa byla trochu přehnaná,ale i tak nemůžete od hororu čekat víc ()

Davies182

Mě ten konec tedy nepřišel úžasný, ale naopak neuvěřitelně trapný. Celé dějství filmu se jím pro mne tak zamotalo a přeskupilo, že mi to absolutně nedávalo smysl. Takhle tedy ne. Jinak 70 minut jde o velmi solidní horor. ()

Reiniš

Tak si nejsem jist jestli se tvůrci trochu nepřepočítali. Závěrečná pointa není špatná a snímek aspoň nespadne do bahna klišé, ale přeci jen trochu podrazí nohy jinak slušnému příběhu. Identita je z toho druhu filmů, u kterých se skvěle bavíte a jste doslova přikovaní do sedadla, když ale skončí dojde vám jakou afektovanou a nepůvodní kaší jste se nechaly ošálit. ()

pepo

Klasicky Mangold. Velmi dobra jednohubka, ktora vsak nevyuziva naplno potencial a mohla byt v sikovnejsich rukach (nad)zanrovou klasikou. Ale inak spokojnost. Atmosfera je husta, herci na urovni a (velmi prekvapiva aj velmi dobre vymyslena) pointa tomu dava hlbsi rozmer. 8/10 ()

Xmilden

Z filmů, které obsahují nečekané zvraty je ten zde obsažený sice dost nečekaný, ale taky spíše trapnější. Hra na to KDO JE VRAH se dá hrát i mnohem lépe. Nechápu až tak moc vysoké hodnocení. Mangold má na svědomí i povedenější kousky. 50% ()

Phobia

Inteligentní psycho-thriller říznutý survival horrorem. K dokonalosti tomuhle filmu chybí jen málo... a vlastně ani nevím, co přesně chybí:-). "Identita" je výborná, napínavá podívaná s temnou atmosférou, dobrou zápletkou a slušným hereckým obsazením. 85% ()

Hrabka

Slušně napínavý snímek s poněkud komlikovanějším dějem. Závěr je boží a i celkový průběh velmi poutavý. Škoda že to není o něco víc jasné, docela mi to hlava poprvé nebrala. 75% ()

cheyene

Kombinace Deseti malých černoušků, Psycha, Osvícení a ještě možná nějakých dalších filmů.. Identita má atmosféru, fajn příběh, hudební podklad, herecké výkony, prostředí a zajímavé rozuzlení. ()

Fiftis

Prvýkrát sa budete báť, ale akonáhle na to budete pozerať po niekoľkýkrát, príde vám to ako normálny film. Vo filme hrá množstvo dobrých hercov, ktorí snímku podržali. John Cusack a Ray Liotta bol doslova úžasní. Film u ktorého naozaj neviete, kto nakoniec urobil všetky tie vraždy čo sa v ňom odohrali, je to tiež dosť záhadné a dejovo výborné. Filmári mali dobrý nápad a neváhali ho využiť, samozrejme, že vrah sa nakoniec ukáže a že to bude prekvapenie zistíte aj sami. ()

lamps

Skvělý thriller s hustou atmosférou a svižně plynoucím dějem. Již úvod a náhodné setkání jednotlivých postav vás dokonale vtáhne do děje, po zbytek filmu pak režisér výborně udržuje prostřednictvím neutuchající atmosféry zla z neznámého a nápaditými mordy divákovu pozornost. Příběh se navíc může opřít o uvěřitelné výkony herců v čele s již klasicky znamenitým Cusackem. Na konci se to sice dost zamíchává, ovšem závěrečná scéna vše dokonale vysvětlí. ()

Boogeyman

Do dneška jsem konec plně nepochopil a to jsem to viděl třikrát a dostal jsem odborný výklad! Ale to co konci předcházelo je tak skvělý thriller s krájitelnou atmosférou, že mi to ani moc nevadí!...Bože, teď si připadám jako ti idiotští lynchovci a bergmanovci, kteří píšou perly typu: Sice naprosto nechápu co se tam dělo a proč, ale je to jasných pět hvězdiček! ()

Nin

Když jsem film viděl poprvé, přišel mi děsně cool. Nyní spíš nemůžu nevidět sbírku divně se chovajících postav s příběhem, který je i na typické hollywoodské zjednodušování dost velký nesmysl. Závěrečný zvrat je vlastně docela úlet, ale i různé smrti postav jsou dost absurdní - samé neskutečné náhody, nad kterými se nikdo nepozastavuje. Nefunguje to, ani když už znáte předem pointu (což jsem tentokrát znal). Na druhou stranu je to ale taky solidní zábava s fajn herci. Jen dost béčkového charakteru. (5/10) ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (více)