Neznámí lidé s různými životními osudy – šofér limuziny, manželé před rozvodem, policista, prostitutka, mladí, čerstvě oddaní novomanželé a hotelový manažer -- hledají před nadcházející bouří útočiště v zapadlém motelu uprostřed nevadské pouště. Brzy je kdosi začne po jednom zabíjet. Jak vzrůstá napětí a hosté začnou jeden druhého podezřívat z tajemného vraždění, s překvapením zjistí, že je ve stejnou dobu na stejné místo vůbec nepřivedla náhoda... (AMC Czech)

tron

„Došlo tu ku konfliktu." - "To je nejaký nový policajný žargón pre ufiknutú hlavu?“ Skutočne neviem, či komentár obsahuje spoilery, ale Identita je takmer výborný psychologický hororový triler, ktorý si zaslúži prižmúriť oko nad priemernými hereckými výkonmi (s výnimkou nečakane charizmatickej a údernej dvojky Ray Liotta + John Cusack, ostatní „desiati černoškovia“ sú skôr do počtu) a komplikovaným scenárom. Komplikovaným scenárom? Vlastne ani neviem. Vďaka šokujúcemu koncu to však celé zrejme malo zmysel (hravý úvod á la Nezvratný osud bol síce super, ale neznalý záverečného rozuzlenia som si počas neho neustále mrmlal popod nos: „no moment, to už je priveľa“... no na konci to do seba zaklaplo). Samotný scenár, nech už si o ňom myslíme čokoľvek, je originálnou štúdiou extrémne ťažko psychicky chorej mysle. Ďalej už ani slovo! Mangold šľahá natoľko úžasnú daždivú atmosféru desivej noci, počas ktorej začnú umierať ľudia, že nemožno nebyť nadšený. Určite 4*. ()

B!shop

Hodnej hustej horor, kterej sice zadnou scenou nejak zvlast nevystrasi, ale par je jich fakt hustejch, ma celkove skvelou atmosferu, navic podporenou neustalym destem a tmou. Uvod je fakt perfektni, "nahodny" setkani jednotlivejch postav + flashback, co bylo predtim a pak presun do motelu, kde to vypada, ze pujde o tuctovou vyvrazdovacku, ale tady je vse krapet jinak. Uz jenom herecky vykony jsou na uplne jiny urovni, nez ve vetsine hororu a vsem vevodi perfektni Cusack. No a co se tyce zaverecny pointy, nejdriv to pride krapet prehnany, ale kdyz se nad tim clovek zamysli, tak to dava smysl a hlavne to v podstate predchozi dej nijak nepostavi na hlavu. Proste fajn konec. Ten uplnej zaver uz sice krapet zbytecnej, ale ani na nej si nemuzu stezovat. Proste perfektni a atmosferickej horor, kterej nevystrasi, ale pobavi a tech 85 minut je fakt naplno vyuzitejch, ze tu neni ani minuta zbytecna. ()

Flipnic

Tenhle film lze těžko docenit a hlavně velice obtížně pochopit a prožít pro běžného člověka, který jednak nikdy intenzivně nestudoval psychiatrii a psychologii, a navíc k tomu si opakovaně nepřivedl stavy značně změněného vnímání a hlavně vědomí. Všechno je ovšem možné ... všechno na světě, stejně jako v tomto filmu. Látky jako LSD, LSA, psylocybin, ketamin apod., dokážou člověka rozpoltit na fragmenty, kdy si nedokáže vzpomenout na to, čím, kým byl a co dělal před hodinou, dokážou způsobit změny ve vnímání času, prostoru, personalizaci atd. Tento film to na pozadí temného slasheru skvěle ukazuje, posledních asi 15 minut jsem se usmíval při vzpomínkách, jak jsem "honil sám sebe" ve svý hlavě, abych si vzpomněl, kdo jsem, kde mám klíče od bytu a kam chci jít ... :-)) Šílené? nikoliv ... Riskantní? rozhodně ... Při představě, že existují lidé, kteří se narodí, nebo získají psychotickou schizofrenní poruchu je mi vždy úzko ... protože zůstat "zakletý" v tomto světě je peklo na zemi ... Parádní film, ale přesto je to na druhou stranu z té zásadní stopáže jen zmatený slasher/vyvražďovačka s výborným závěrem ... který naopak jiné diváky zřejmě zklamal ... ()

Jossie

Vážně dobrý , dlouho mě žádný horor tak nezaujal , jen ten věčný déšť mi lezl na nervy. První půlhodina byla skvělá - vzájemné propojení osudu všech těch lidí a pak už jen čekat , kdo je na řadě. Závěr mě nakonec překvapil ( i když už jsem tam někde ke konci tušila ) . John Cusack byl výborný , myslím , že špatně jsem ho hrát ještě neviděla. ()

EdaS

Doufám, že už brzo skončí móda "šokujících" konců za každou cenu. Fungovalo to u Obvyklých podezřelých, Šestého smyslu, Klubu rváčů i třeba u Vanilkového nebe, ale zde mi to docela hodně zkazilo dojem z jinak velmi dobře natočeného a zahraného (detektivního) filmu. Za nejlepší z celého snímku považuji asi úvod, kde se razantně sejdou hlavní postavy. To je skutečně mistrovský nářez. S lepším (klasičtějším) koncem by to bylo za čtyři. ()

xxmartinxx

Ze začátku jsem nic moc nečekal, ale jak se děj začal rozjíždět, zjistil jsem, že na tom něco je. Napodruhé už to asi nebude ono, což je největší mínus filmu, ale poina vyzní. Docela dobrá napínavá jednohubka. 70% ()

gudaulin

Uznávám, že závěr je poněkud překombinovaný, ale i tak na mě náhodně zhlédnutá Identita zapůsobila jako zjevení svou atmosférou, dialogy, castingem i předvedenými hereckými výkony. V neposlední řadě pak i režií, která ze scénáře dokázala vymačkat maximum. Není to artová záležitost, natožpak snímek, který by měnil filmové dějiny, jde pouze o zručně natočený thriller o podivné partičce lidí, kteří uvízli v motelu stranou civilizace a zdánlivě nemají nic společného. Mrazivá hra s divákem ve stylu staré dobré Hitchcockovy školy. Příklad moderního mysteriozního hororu, který udrží napětí po celých 90 minut a obsahuje několik podivuhodných dějových zvratů. Z herců stojí za zmínku především bezchybný Cusack. Celkový dojem 90 %. ()

choze

Deset malých černoušků meets Psycho. Zručně napsaný a natočený thriller s pestrým obsazením, luxusní temnou a tajemnou atmosférou zapadlého motelu zalévaného nepolevujícím nočním lijákem a se závěrečným zvratem, u kterého se ani po opětovném zhlédnutí nemůžu rozhodnout, jestli se mi vlastně líbí nebo ne. ()

Sarkastic

Identita je lehce podobná Deseti malým černouškům (místo figurek jsou tu klíče), jenom tu pointu (i když překvapivou a šokující) shledávám už poněkud překombinovanou a v první moment sice možná mrazivou, avšak s odstupem času dost diskutabilní (obsahující logické díry) a pro mě osobně neuspokojující. Ale až do výbuchu auta je to v rámci thrilleru (s prvky hororu) zatraceně kvalitní podívaná, kterou jsem si opravdu užíval, a proto to ode mě budou ještě slabší 4*. ()

Gilmour93

Malcolm´s Eleven.. Mangold není žádný režisérský ořežprut, co by nezvládl navodit thrillerovou atmosféru či neuměl účelně pracovat s flashbacky, o tom žádná. Cusack je tady výborný a to přitom kdyby mi chtěl vnutit svůj autogram, tak ho odmítnu (no, možná bych si ho vzal a pak vyměnil za deset podpisů Hanky Zagorové). Jenže, i když podobné náměty zbožňuji a vždycky si dávám v rámci vychutnání detailů repete, u Identity mě to nelákalo. Logické nesrovnalosti ignoruji, protože v tom domě, co vám roste na krku, je dovoleno vše, avšak celá historka mi přišla jako by násilně vykáceli tři hektary lesa, jen aby postavily psí boudu a pak, v rámci závěrečného Dickensovic Olivera, jí nainstalovali na stříšku satelit.. Onen háj pomerančovníků mi asocioval milovníka citrusů B.De Palmu a jeho Kainovu výchovu s J.Lithgowem. Ten se tehdy také nebyl schopen sám sebe dopočítat. Náhoda? ()

genetique

Jeden z mála prípadov, kedy sa prílišná originalita nevypláca. Nápad rozdvojenej osobnosti a následné časovo-zostrihané a nadväzujúce následnosti sú spravené štýlovo a hlavne pochopiteľne. Perfektná hra na niečo, s čím to ľudia neprávom (!) porovnávajú – Psycho. A tá atmosféra! No proste veľmi kukateľný mrazivý thriller a rýchlym spádom. 85%. ()

StarsFan

Velmi podmanivá atmosféra - jak já miluju déšť a noc - v příběhu, který jsem si musela po shlédnutí rozebrat, abych ho plně pochopila (tápajícím doporučuju sepsat si čísla klíčů a k nim doplnit oběti). Když jsem šel po schodech nahoru / Potkal jsem muže, který tam nebyl / Dnes tam nebyl znovu / Přál bych si, aby šel pryč ()

3DD!3

Atmosférický, napínavý thriller, který není, čím se zdá být. Konec je hodně, ale opravdu hodně nečekaný a pointa vám vytře zrak. Snímek je navíc podpořen skvělými hereckými výkony (kraluje John Cusack). ()

Spiker01

Mysteriózní thriller je jeden z mých vůbec nejoblíbenějších žánrů. A ačkoliv miluju šílené twisty, poslední dobou když podobný snímek vidím, tak mě ani extra nešokuje. Mimochodem je vždycky lepší nevědět, že má daný film šokující zvrat, sorry. :) Ale pořád je film výborně režijně vedený (James Mangold zkrátka uměl vždycky) a se super atmosférou, až mě udivuje, jak mi dlouho unikal...7,5/10 ()

akisha

Hodně lidí chválí pointu, já mezi ně nepatřím. Spíš než objevnou jí vidím jako hodně laciné a pohodlné řešení, které mi ovšem z filmu dost zkazilo dojem. Ten byl ze začátku skvělý. Miluju filmy s detektivní zápletkou, kde je skupinka lidí odříznutá od světa v nějakém zapadáku a postupně umírají záhadnou smrtí (10 malých černošků je moje nejoblíbenější detektivka), takže jsem byla po většinu doby maximálně spokojená. Na herce si taky nelze stěžovat, nejvíc prostoru dostal můj oblíbenec Cusack, ale fajn byla i Amanda Peet a Ray Liotta. Mít to lepší konec, dám plný počet. ()

psy.cho

Vo filme bola po celý čas dobrá atmosféra s napínavými scénami a so zaujímavou pointou. John Cusack ma v tomto filme moc nebavil, čo sa nestáva často!! Keby som mal ohodnotiť film do polovice určite by to bolo kladnejšie, ale po dopozeráni som musel tu jednu hviezdičku dať dole.3* ()

castor

Zpustlý motel. Nevadská poušť. Permanentní déšť jako z apokalyptického Sedm. Přístřeší zde nalezne po (přiznejme si) naivních peripetiích deset rozdílných lidí (a jeden podivínský správce motelu), střežících svá tajemství. Jakmile ale začnou postupně umírat, úlevu před vtíravými kapkami deště vystřídá strach. Žánrově zručný James Mangold (psychologické drama Narušení, životopisný Walk the Line, romantický Kate a Leopold) rozehrává zajímavou hru, ve které nikdo není úplně bez viny a takřka u každého se zasekneme s myšlenkou, co kdyby to byl právě on. V bubnu pračky se totiž točí useknutá hlava televizní herečky a na další mordy se tu nebude čekat dlouho. Nestandardní vyprávění v multižánrovém balení (detektivka, thriller, psychologické drama, horor) navíc vyzdvihuje slušná plejáda herců, pokud tedy ještě žijí. Ono schované závěrečné eso už může předešlý dojem nepříjemně pošlapat!! ()

Rex Mundi

Zo začiatku napätie, potom horor a skončí to pointou, ktorá je predvídateľná od chvíle, kedy sa dozvedáme "wo co vlastne go". Keď mi pred rokom a pol kamarátka rozprávala, aký nechutný a chorý horor to videla, som najprv myslela, že si ho radšej nepozriem, nedávno som sa dostala k jeho približnému obsahu, ktorý vyzeral veľmi lákavo a povedala som si "toto chcem vidieť". Výsledok ma napokon sklamal, neviem presne vysvetliť, ktorá zložka sa na tom podieľala najviac, ale celkový dojem z filmu nebol dobrý. Proste z dobrého cesta napokon z rúry vyšiel nedopečený koláč... Ale inak Identita obsahuje zaujímavé aj silné scény a slušné herecké výkony. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (více)