Cid odpad!

No to je ale HNUS! Nechutná hromada sraček kupící se minutu za minutou! Jen nechápu jak mohl někdo tenhle hnůj financovat! ()

mr.sulas odpad!

Proboha jak tento film může dostat více než "odpad"?Opravdu nechápu.Ať si kdo chce říká co chce,tohle je prostě hnus ve kterém se ani nesnažím najít něco pozitivního.To se radši tisícekrát podívám na Byl jednou jeden polda 3! ()

Hird

Tohle se nedá hodnotit..... Odpad to určitě není, ale dávat tomu nějaké hvězdičky se mi taky nechce. Ani si nejsem jistý, jestli mě to donutilo k nějakému hubšímu zamyšlení, nebo jestli ve mě film chvíli zůstane a budu na něj myslet jen díky prázdnému, šokujícímu násilí. To byl ale asi účel....... ()

X-tREmE odpad!

Ak dá tomuto filmu niekto viac ako jednu * a snaží sa v ňom nájsť "nasilu" nejaký režisérov odkaz, tak fakt neviem. Je to obyčajná brutálna paródia na ranné erotické filmy, potiahnutá až do úplných krajností. Nechcel by som byť režisérov psychoterapeut a vŕtať sa v jeho hlave počas nakrúcania tohoto "filmu". Je to proste hnus. ()

bonvivan

odpad,*,**,***,****,*****, ale najradsej by som tento film ohodnotil nulou(bez pocitov).Nakolko ako jeden z mala vo mne nevyvolal nic pekne.V porovnani s tym mi pride Lynchov Eraserhead ako celkom optimisticky ladeny film. Neviem ci sa objektivne neda posudit, alebo som az tak precitlively.. Najkontroverznejsou sucastou filmu je pre mna osoba Umberta Paola Quintavallea, teda ak on je ten najnechutnejsi, slizky herec, ktory svoju ulohu ani nachvilu nehral, ale "krasne" si ju uzival.(Fakt mi bolo zle hlavne z neho) ()

PCHE

Sa mi páči ako POMO "vyrástol" a už nie je naštvaný na systém ako bol v osemnástich (Fight Club) ani nie je duchaplným liberálnym intelektuálom (Saló) ako bol v sedemnástich. Neviem prečo, ale prijde mi to skôr smutné ako vtipné...Som zvedavý od čoho sa dištancuje najbližšie. A v systéme sa už pohybovať naučil..... ()

myko

Nezažili sme vojnu, ale aj v mierových časoch sa nájdu riadni sviniari, a to vôbec nemusia byť len zvrhlíci typu Saló. Niekedy osud nadelí človeku sitácie, keď sa môže spoľahnúť len a len na seba. Čo sa Pasolini so svojou otvorenosťou častokrát asi aj musel. ()

K.O.vi

S čím kdo zachází, tím také schází... Pier Paolo Pasolini byl tentýž rok (1975) zavražděn. Umlátil ho mužský prostitut, který poté ještě vychladlého Piera několikrát přejel režisérovým autem (Alfa Romeo)... Zřejmě to byl stejný úchyl, jako byl Pasolini. ()

norbu

Tak nevim, chtěl jsem být za intelektuála, ale po chvilce mne to preslo.Film jsem sice jenom "proskákal",celý jsem ho neviděl a přesto si trouhnu tvrdit že nestojí za zhlédnutí. Je to prostě výtvor pana ujetce, který se trochu nezvládnul a maskoval to natáčením. Dobrý studijní materiál pro studenty psychologie, nebo spíše psychiatrie.UF!? Jinak ostatní věci tohoto režiséra jsou myslim celkem fajn... ()

MartCT

Už dlouho mě žádný film takhle nenudil, ale nevím proč ta italština mi k tomu všemu tak nějak sedí :-/. Ta jedna hvězda je za odvahu tohle natočit a lidem, kteří to podpořili. ()

Eleanai

Nevím, co přesně byl Pasoliniho účel, co se mu ale bezpochyby povedlo, je rozvrátit diváky na dva tábory... Sama nevím zda hodnotit tím nejhorším nebo tím nejlepším... Když pominu fakt, že mně nijak nepřekvapilo, co je člověk schopen dokázat, dostane-li do ruky moc ( to se člověk dočte v každé psychologické knížce a v dnešní době jsou i výborné dokumenty poukazující na experimenty, které danou tématiku zkoumali.) nebylo na tom nic, co by mně zaujalo. Film jsem nedokončila, musela jsem se jít projít a trochu to rozdýchat a ačkoliv bych nikoho nevraždila, nedokážu si představit, jak probíhalo natáčení popř. dokonce zkažené snímky apod. Co se mi ale na filmu naprosto nelíbí je fakt, že Pasolini vsadil na naprostou realitu a zvrácenost, ale osobně si myslím, že není uměním natočit něco tak, jak bylo, či mohlo být, ale natočit to tak, aby se vyhnul takovým scénám a přitom dal dost jasně najevo, o co mu šlo a co je poselstvím daného snímku. Tudíž, odeberu-li naturalistické a odporné scény, není na tom filmu nic. ()

Manson13

Saló je film, kde se snaží autor upozornit na nezpochybnitelnou krutost fašistického režimu (nebo diktátorských režimů vůbec). Jako úhlavní vizuálně-idealistický prostředek využívá (pokud se tedy povzneseme nad naturalistickou autenticitu v kruhu Krve a Hovna) fakt, že "zlo musí být kruté". Tak kruté, aby stejně jako fašismus přesahovalo samotnou logiku myšlení. Nevím zda to ovšem takto vidělo i minimálně třicet lidí, kteří z předních i zadních řad utíkali z kina pryč. ()

lizardking

Jeden z nejsilnějších a nejúžasnějších filmů o moci a jejím zneužití, co znám. Není to vůbec erotické natož obscénní. Je to brilantní, fantastické zpracování deSadovy původní předlohy. Není to ovšem film líbivý a členové fanclubu Zdeňka Trošky přijdou tentokrát zkrátka. Film se jim určitě líbit nebude. ()

DonM odpad!

Zatím jsem neslyšel takový argument, který by odhlalil perspektivu, z níž by Salo nevypadalo jako snůška umělých výkalů, jimiž je mimochodem přesyceno. Chcete-li nad tímto snímkem bloumat, bloumejte... chcete-li hledat metafory, hledejte.... vidíte-li v něm osvětu, pak prozřete... nic to však nemění na faktu, že já jsem se naprosto obyčejně nudil. ()

dereksmart

Nic pro nekritické fanoušky Forresta Gumpa.... v kině nás vydržela zhruba menší polovina a je třeba říct že důvody odejivších jsou zcela pochopitelné .... nechutné až do morku kostí, ale z hlavy se jen tak nevykouří...hodnotím s desetiletým odstupem, čerstvě bych možná dal odpad...synonymum pro kontroverzi.. ()

Retimo

No vzheldem k tomu,že film má už nějaký ten pátek,tak si myslím,,že nechutnosti v něm byli už mnohokrát překonány(hlavně proto,že technika je někde jinde a zvěrstva jdou dnes natočit mnohem realističtěji).Pokud vám jde o to nechat se šokovat tak za 4,ale pokud hledáte nějaký hlubší význam má ho tento film asi tolik jako Gibsonovo Umučení Krista. ()

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri