kritiklon

Těžko hodnotit i mluvit, dojem z toho je rozporuplnej.......v hlavě Vám rotujou myšlenky - proč??? proboha!!! no to snad... když se do toho člověk hlouběji položí řekne si možná že je to pouze zobrazování lidských zvrhlostí. Smutné je na tom ale to že spoustu lidí co dělají podobná zvěrstva žili a žijí mezi námi a spoustu důkazů a svědectví máme historicky doložených ( holocaust, gulagy, inkvizice, sexuální deviace, násilí). Jde zde tedy v podstatě o zobrazování těch nejstinnějších stránek člověka jakýmsi experimentálně-uměleckým pokusem který je místy zdařilý místy méně. Myslím tím že v určitých výjevech je nějaký smysl či myšlenka, jindy jde pouze o zobrazení ohavností s cílem šokovat....těžko to komentovat nějak jinak....alespoň nyní.... 2,5* za 57% ()

Movie Gourmet odpad!

Absolutní spodina, bahno, neskutečný brak, měl jsem to možnost vidět jedině z důvodu, že jsme se se spolubydlícíma "hecli", že koukneme na snad nejodpornější snímek vůbec. A bylo to tak. Verdikt: odpad! a - 100 %. ()

Garch odpad!

Pocit beztrestnosti může udělat zrůdu skoro z každého, v kterékoli době, v kterékoli zemi. Mám ale pocit, že Pasolini se opájel komunismem a zvrhlostí. a že neužívání moci ho vzrušovalo. ()

kamigava

Tento film se vůbec nestydí ukázat ty nejhorší zvrácenosti, ale je víceméně o hovně. Čekal jsem to víc šokující. Nebavilo mě to. Lidská stonožka 2 je oproti tomu silné a hnědé kafe! Dávám 20% jen díky zmínce skladatele Ennia Morriconeho, kterého bych u téhle prasárny ale vůbec nečekal. ()

mira007

Dal jsem jednu hvězdu, ale nevím nevím. Tohle je prakticky jeden z nejodpornějších filmů historie a nevím ani jak ho uchopit. Každopádně u scén s výkaly to dosáhlo met, o kterých se v nejsprostších filmech ani nemluví. ()

hacho odpad!

Prave jsem se dodivala a jsem jeste stale plna dojmu - hnusu, opovrzeni, zdeseni, vrcholneho odporu. Stale jsem doufala, ze se najde nejaka myslenka, ta mi vsak zustala skryta. Vubec nechapu, ze tento titul mohl vejit ve znamost... ()

Oxymoron odpad!

Když si někdo myslí, že je geniální ukázat nebezpečí nástupu k moci tím, že si všichni dají k večeři své výkaly, tak prosim. Ale v Schindlerově seznamu hovínka nikdo nejedl a zanechalo to ve spoustě lidech mnohem větší emoce. ()

kukentipla odpad!

O čem to je? Údajné hledání lidské stránky, pomocí moci a násilí......... Co já NATO? Tento film je jako kýbl hoven rozmazaných na bíle zdi. Někteří pseudointelektuálové v touze po vyhranění se konzumní společnosti hledají v tomot snímku vyšší smysl. Po jeho (ne)nalezení si pak připadají osvícení a na běžněho diváky shlížejí jako na odpad (chovájí se tak podobně jako filmové postavy tohoto paskvilu). Pasolinimu se nadá upřít schopnost práce se symbolikou. Výsledek je však jedna velká nechutná rádoby šokující sračka, jenž se ve své nabubřelosti domnívá, že nese hrdě a neochvějně pochodeň umění. Nenese. ()

jilda

Musím se přiznat, že do konce jsem nevydržel, bylo toho na mě trochu moc. Film je šokující, nejen na svou dobu. Fašistické zneužívání a obscénosti nejsou žádný večerníček. Trochu mi uniklo, co tím chtěl režisér říci. ()

no2

5/10 - Tak tohle je ten film, v němž se jedly lidské exkrementy. Po Cannibal Holocaust další silné kafe, které mi bude ještě nějaký ten pátek strašit v hlavě. Menstruační čajíček v Anatomie de l'enfer je oproti výše zmíněnému pokrmu pouze slabý odvar. Nejhorší na tom je, že po formální stránce tomuto filmu opravdu nelze co vytknout - Pasolini, Morricone... a herci - čtveřice hlavních magorů je opravdu obludná... A obsah? Když si uvědomím, jaké nestvůry se to dostaly k moci ve fašistickém Německu (nejen pán s knírkem, ale i různí Heimové, Mengeleové a desítky dalších zrůd...) a jaká zvěrstva tito "lidé" napáchali, tak se mi tohle všechno nezdá až tak přehnané. Ale film je to opravdu šílený, něco jako výše zmínění Kanibalové nebo extended version of Caligula... Celkově jsou mé pocity smíšené - nemohu dát ani odpad!, ani 5 hvězdiček, takže hodnocení ponechávám "někde mezi"... Od režiséra Evangelia sv. Matouše bych tohle tedy nečekal. ()

husokachna

Jste intelektuálové, kteří rádi diskutují o každé blbosti, úchylové nebo prostě jenom rádi jíte hovna? Tak se na to podívejte. Jste normální? Tak radši ne. Málokdy se vidí něco tak hnusného a ty dvě hvězdičky jsou za pocit hnusu, který ve mě film dokázal vyvolat. Negativní emoce jsou taky emoce a tak si Pasolini ty ** zaslouží. ()

Brejlil

Začnu asi od začátku (jak invenční:-)). De Sadeho kniha je literárně bezcenná sbírka sexuálních perverzit a krutostí, které jsou dnes zajímavé snad jen pro podobné úchyly a sexuology. Číst se dost dobře nedá. Má ale jednu přednost: krutosti se neustále stupňují až do naprostého klimaxu. Mučí se těhotné, panny, sotva dospělé dívky, mučí se dosti nápaditě. Kdyby ovšem Pasolini chtěl natočit něco takového, musel by na to mít peníze. Prostetické efekty nejsou zadarmo a také 18. století něco stojí. Pasolini si to zjednodušil. Republika Saló je rozhodně levnější. A hned se objevila další výhoda: není to samoúčelná prasárna, ale podobenství. Dobře, to je jedna hvězda, přeci jen to "něco" je. A druhá je za závěrečnou scénu, která je docela nápaditá. Jinak jde o děsivě nudný "shit". ()

Gagner

Mám dát odpad za odporný humus, který nám je předkládán nebo plný počet za to, že se někdo odhodlal natočit bez všelijakých cenzur a okolků, kam až se může lidské zvěrstvo ubírat ? Myslím, že takoví lidé na světě existují a podobných případů nebylo v historii nouze a Pasolini to natočil velmi dobře. Uberu jednu hvězdu, jelikož už to nechci nikdy vidět. ()

bolan

Hodně hodně hodně vostrý, nivméně souhlasím se svobodnou volbou projevu ať se to týče hudby, filmů, literatury apod. Herci měli svobodnou možnost volby že se na tom chtějí podílet a my máme svobodnou volbu jestli se na to chceme dívat, nebo ne. ()

Stocki odpad!

Kdybych raději těch předlouhých 117 minut strávil na záchodě s novinami či pěknou knížkou, byl by to mnohem lepší zážitek než-li tato zvrhlá a úchylná záležitost. Dobrou chuť! ()

IvcaSammet

Naprosté totální zklamání ... Po tom všem, co jsem o filmu četla jsem čekala, že se mi udělá nevolno nebo se aspoň odvrátím od obrazovky ... Ale místo toho to byla pouze jedná velká NUDA! Příšerné a naprosto debilní history prostitutek naprosto zničily atmosféru filmu. Chápu, že v roce 1975 to muselo být naprosto šokující a nepředstavitelně odporné, ale opravdu nechápu, proč to lidi znechucuje i dnes ... Nejen, že většina záběrů je nehorázně nevěruhodná, což se samozřejmě omlouvá díky roku vzniku, ale zas až tak nechutné věci tam nejsou ... Ano, pojídání výkalů bylo odpudivé, pokud tomu člověk opravdu uvěří, což se mě bohužel nepodařilo. Opravdu jsem od filmu čekala daleko víc. Pokud by byl film zpracovaný jinak, věřím, že bych ho možná shlédla i vícekrát, ale dvě hodiny tak neuvěřitelné nudy už znovu nevydržím. Uvažovala jsem nad odpadem, ale nakonec jsem se rozhodla pro jednu hvězdičku za odvahu režiséra něco takového v té době natočit. Opravdu si myslím, že by to mohl být i dobrý film, nebýt hodiny a půl kecání o blbostech, místo pořádných scén ... ()

Tomislav

Nic odpornějšího, nechutnějšího a více pobuřujícího jsem v kině snad ještě neviděl. Zvrácené charaktery a fetišisté nejrůznějšího druhu si určitě přijdou na své. Těm mohu tenhle film jen doporučit. Ostatní? Člověk musí být připraven, že se mu může udělat opravdu hodně špatně. Asi si bude klást otázku, jestli je tak naturalistické ztvárnění všech zvráceností nutné, aby si uvědomil, že hranice lidských choutek a krutosti jsou daleko za obzorem, na který dohlédne. Poznámka na závěr: Pokud máte potřebu vidět tenhle film znovu, je to podle mě důvod k zamyšlení. ()

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri